Spalio 14-16 vengrų kultūros institute Berlyne vyks baigiamoji "Migruojančių meno akademijų" ("Migrating Art Academies") laboratorija, kurioje pristatomi projekte dalyvaujančių studentų darbai ir organizuojama migracijai, menui bei edukacijai skirta konferencija. Projekte dalyvauja Lietuvos (Vilniaus dailės akademija), Vokietijos (Kiolno medijų menų akademija) ir Prancūzijos (Europos vizualiųjų menų mokyklos Anguleme ir Puatjė) mokyklos.
Projekto tikslas - sukurti naujas kūrybines praktikas apimantį edukacinį modelį. "Migruojančių meno akademijų" laboratorija ieško aktyvaus dialogo ne tik su meno akademijų studentais ir dėstytojais, bet ir su kitais visuomenės nariais, bandydama rasti efektyvesnes bendradarbiavimo tarp skirtingų šalių ir meno mokyklų strategijas.
Dvi dienas vyksiančioje konferencijoje kartu su kolegomis iš šių menų akademijų dalyvaus ir pranešimus skaitys Gintautas Mažeikis, Jekaterina Lavrinec, Alvydas Lukys, Žilvinas Lilas, Mindaugas Gapševičius, diskusijose dalyvaus VDA studentai.
Projektą Berlyne, čia vykusį ir 2008 metais, koordinuoja Mindaugas Gapševičius, parengęs ir šio projekto knygą, kurią pristatys konferencijos metu. Projektą remia Europos komisijos programa "Kultūra 2007-2013".