Ambasadorius Vokietijoje G. Puodžiūnas tęsė susitikimus su į Lietuvą persikelti besiruošiančiais Vokietijos kariais
Balandžio 10 d. Žemutinės Saksonijos federalinėje žemėje, Munsterio poligone, Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Giedrius Puodžiūnas, gynybos atašė jūrų kapitonas Egidijus Oleškevičius, gynybos patarėjas Saulius Gasiūnas ir Krašto apsaugos ministerijos atstovė Vilma Arėškienė dalyvavo susitikime su Bundeswehro 1-sios Tankų divizijos 9-os brigados vadu brg. gen. Lutz Kuhn, 203-ojo tankų bataliono vadu plk. ltn. Oliver Kaufmann bei bataliono kariais. „Vokietijos brigados perkėlimas reikšmingai didina mūsų gynybinius pajėgumus, stiprina NATO atgrasymą ir kolektyvinę gynybą. Labai vertiname Vokietijos demonstruojamą solidarumą. Siekiame, kad Lietuva Vokietijos kariams taptų puikia vieta treniruotis, gyventi jiems ir jų šeimų nariams” – sakė ambasadorius G. Puodžiūnas. Plk.ltn. O. Kaufmann pabrėžė, kad “203-sis batalionas vienas iš seniausių Bundeswehre ir bus pirmasis geriausia technika ir ginkluote aprūpintas Bundeswehro batalionas prieš perkeliant jį į Lietuvą. Batalioną jau dabar siekiama pilnai užpildyti personalu ir geriausiai jį parengti”. 203-asis tankų batalionas dislokuotas Augustdorfe, Šiaurės Reino- Vestfalijos federalinėje žemėje. Jis 2027 m. persikels į Lietuvą, kur kartu su kariais iš 122-jo mechanizuotojo bataliono dislokuoto Oberviechtache, Bavarijoje, sudarys sunkiosios, 45-osios brigados Lietuvoje branduolį.
Balandžio 10 d. Žemutinės Saksonijos federalinėje žemėje, Munsterio poligone, Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Giedrius Puodžiūnas, gynybos atašė jūrų kapitonas Egidijus Oleškevičius, gynybos patarėjas Saulius Gasiūnas ir Krašto apsaugos ministerijos atstovė Vilma Arėškienė dalyvavo susitikime su Bundeswehro 1-sios Tankų divizijos 9-os brigados vadu brg. gen. Lutz Kuhn, 203-ojo tankų bataliono vadu plk. ltn. Oliver Kaufmann bei bataliono kariais.
„Vokietijos brigados perkėlimas reikšmingai didina mūsų gynybinius pajėgumus, stiprina NATO atgrasymą ir kolektyvinę gynybą. Labai vertiname Vokietijos demonstruojamą solidarumą. Siekiame, kad Lietuva Vokietijos kariams taptų puikia vieta treniruotis, gyventi jiems ir jų šeimų nariams” – sakė ambasadorius G. Puodžiūnas.
Plk.ltn. O. Kaufmann pabrėžė, kad “203-sis batalionas vienas iš seniausių Bundeswehre ir bus pirmasis geriausia technika ir ginkluote aprūpintas Bundeswehro batalionas prieš perkeliant jį į Lietuvą. Batalioną jau dabar siekiama pilnai užpildyti personalu ir geriausiai jį parengti”.
203-asis tankų batalionas dislokuotas Augustdorfe, Šiaurės Reino- Vestfalijos federalinėje žemėje. Jis 2027 m. persikels į Lietuvą, kur kartu su kariais iš 122-jo mechanizuotojo bataliono dislokuoto Oberviechtache, Bavarijoje, sudarys sunkiosios, 45-osios brigados Lietuvoje branduolį.