Ambasadoje atidaroma Almyros Weigel-Bartkevičiūtės tekstilės instaliacijų paroda „Laikraščiai ir kiti siūlai“
Lietuvos ambasadoje Vokietijoje kovo 24 d. bus atidaryta Berlyne gyvenančios ir kuriančios lietuvių menininkės Almyros Weigel-Bartkevičiūtės tekstilės instaliacijų paroda „Zeitungen und andere Fäden“ („Laikraščiai ir kiti siūlai“).
Almyra Weigel - šiuolaikinio meno kūrėja, besigilinanti į aktualias nūdienos problemas ir ieškanti būdų kuo kūrybiškiau ir originaliau jas perteikti savo kūriniuose. Ilgus metus ji naudojo savo pačios išvystytą karštų klijų technologiją. Jos kūryba konceptuali, šiuolaikiška, išlaikanti santykį su tradicija ir amatu.
Almyra Weigel gimė Prienuose, 1987-2001 m. studijavo tekstilę ir dėstė VDA Kauno dailės institute, nuo 2001 m. gyvena ir kuria Vokietijoje. Ji dalyvauja svarbiose grupinėse parodose, rengia personalines parodas, vadovauja kūrybinėms dirbtuvėms. Almyra Weigel taip pat aktyviai veikia kaip parodų kuratorė, organizuoja Lietuvos meninės tekstilės pristatymus. Jos vadybinė veikla ypač vertinga lietuvių tekstilės sklaidai už Lietuvos ribų.
Ankstesnės moteriškumo, emancipacijos temos, ryškiausiai atsiskleidusios „Prijuosčių serijoje“ dabar užleido vietą komunikacijos, vidinio pasaulio atradimo ar pažinimo tematikai.
2014 m. Kauno ir Vilniaus gyventojai turėjo galimybę susipažinti su naujausiu Almyros Weigel projektu parodoje „Debesuota su pragiedruliais“.
Lietuvos ambasadoje Berlyne bus eksponuojami naujausi autorės kūriniai, apjungiantys į bendrą visumą žiniasklaidą ir tekstilę.
Pagrindinė šios parodos tema – informacijos ir medijų siūlais apraizgytas pasaulis, išsiliejantis į mūsų vidų daugiakalbiais informacijos srautais ir žinių gausa.
Daugiau informacijos apie menininkę: www.almyraweigel.de
Almyros Weigel parodos atidarymas Lietuvos ambasadoje Berlyne vyks kovo 24 d. 18:00–20:00 val. Paroda bus eksponuojama iki balandžio 15 d.