Keliauk saugiai Keliauk saugiai
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +49 30 890 681 0
  Faksas +49 30 890 681 15
  El. paštas
  • RSS Dėl kelionių, tranzito ir karantino Vokietijoje Įkelta2020.05.28

   Kelionių apribojimai Vokietijoje yra švelninami, bet nėra panaikinti. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką į šalį be Vokietijos piliečių taip pat įleidžiami asmenys, deklaravę čia savo gyvenamąją ir jų šeimos nariai bei asmenys, keliaujantys darbo reikalais.

   Išimtys taikomos asmenims, turintiems svarią priežastį kelionei pagrįsti, pvz., kelionė gydymo ar mokslo tikslais, giminių lankymas ir pan. Tam reikia pateikti gydymo poreikį įrodančius dokumentus arba užpildyti įsipareigojimo deklaraciją: https://www.bundespolizei.de/Web/DE/04Aktuelles/01Meldungen/2020/05/200515_selbsterklaerung_down.html?nn=5931604

   Keliaujant į/per Vokietiją darbo reikalais, su savimi reikia turėti tarnybinį kelionės pobūdį įrodančius dokumentus, pvz. darbo sutartį, siuntimą į komandiruotę arba darbdavio raštą anglų arba vokiečių kalba.

   Vokietijos policijos pareigūnams palikta teisė spręsti dėl leidimo suteikimo vykti į/per Vokietiją. Pasienyje gali būti tikrinama vykstančiųjų asmenų sveikatos būklė.

   Keliaujant tranzitu būtina turėti kelionės tikslą įrodančius dokumentus (pvz., kelto bilietus ar darbo sutartį ir pan.). Kelionė tranzitu suprantama kaip vykimas per šalį tiesiausiu keliu be būtinojo sustojimo. Tiksliai apibrėžto laiko šalies pervažiavimui nėra.

   Asmenims, keliaujantiems tranzitu per Frankfurto oro uostą, apleisti oro uosto teritorijos gali būti neleidžiama, bet suteikiama galimybė skrydžio laukti oro uoste. Frankfurto oro uosto tranzitinėje zonoje veikia viešbutis My Cloud https://www.mycloud.de/

   Prievolės turėti pažymą, patvirtinančią, kad asmuo neserga COVID-19, nėra. Taip pat nėra taikomas reikalavimas turėti patvirtinimą, kad asmuo nesilankė rizikos šalyse.

   Karantinas netaikomas Europos Sąjungos šalių, Islandijos, Norvegijos, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Lichtenšteino kunigaikštystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims,  bet privalomas dviejų savaičių karantinas toliau taikomas asmenims, atvykstantiems į Vokietiją iš vadinamųjų trečiųjų šalių.

   Karantino prievolė taip pat netaikoma asmenims, keliaujantiems per Vokietiją tranzitu.

   Vokietija iki birželio 15 d. vykdo pasienio kontrolę su Austrija, Šveicarija, Prancūzija ir Danija, taip pat ji taikoma ir skrydžiams iš Italijos ir Ispanijos.

   Su COVID-19 susijusios prevencinės priemonės gali skirtis tarp Vokietijos federalinių žemių, todėl rekomenduojame atvykstantiesiems stebėti konkrečios federalinės žemės atsakingų tarnybų sprendimus: https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198

   Nuo š. m. gegužės 15 d. atskirose federalinėse žemėse viešbučiams palaipsniui vėl leidžiama atnaujinti veiklą.

   Į Vokietiją atvykti ketinančius asmenis konsultuoja už pasienio kontrolę atsakingi Federalinės policijos skyriai Kylyje ([email protected]) ir Frankfurto oro uoste ([email protected]).

   Išsami informacija anglų kalba apie keliavimo sąlygas Vokietijoje yra oficialiuose VFR institucijų tinklalapiuose:

   https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/EN/topics/civil-protection/coronavirus/coronavirus-faqs.html

   https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

   https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

   Keliaujant iš Lietuvos į Vokietiją prašome vadovautis URM pateikiamomis rekomendacijomis: https://keliauk.urm.lt/lt/location/vokietija

   Dėl kelionių galimybių iš VFR į Lietuvą galite domėtis komercinių skrydžių arba keltų (pvz., DFDS, TT-Line) bendrovėse.
   Dėl tranzito automobiliu per Lenkiją: https://bit.ly/2M0Y9JE

   Informaciją apie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas atvykimo į Lietuvą sąlygas rasite čia:
   https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems
   anglų kalba: https://urm.lt/default/en/important-covid19
   https://koronastop.lrv.lt/en/#information

   Nuo birželio 1 d. Vokietijos piliečiams ir joje teisėtai gyvenantiems asmenims leidžiama atvykti į Lietuvą, be to, atvykus į Lietuvą iš Vokietijos netaikomas 14 dienų karantinas. Prieš keliaujant rekomenduojama pasitikrinti aktualią informaciją www.urm.lt ir www.sam.lt, nes apribojimai gali būti vėl įvesti atsižvelgiant į sergamumo situaciją Lietuvoje.

   Kilus klausimams dėl padėties Lietuvoje siūlome išbandyti automatizuotą pokalbių robotą ViLTė ir užduoti klausimus raštu tinklapyje https://koronastop.lrv.lt/

   Konsulinės naujienos »
  • Ketinantiems keliauti oro transportu būtina atsakingai planuoti savo būtinąsias keliones Įkelta2020.05.12

   Nuo 2020 m. gegužės 13 d. gavusi Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina „Lufthansa“ oro bendrovė, kuri dėl skrydžių atnaujinimo leidimo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka kreipėsi dar 2020 m. balandžio 7 d.

   Konsulinės naujienos »
  • Dėl karantino pratęsimo Lietuvoje Įkelta2020.05.06

   Lietuvos Respublikos Vyriausybė pratęsė karantiną iki 2020 m. gegužės 31 d. 24:00 val.

   Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas >>

   http://lrv.lt/lt/naujienos/karantinas-salyje-pridedamas-nutarimas-2

   Aktualiausia informacija apie keliavimą į (per) Lietuvą ir iš jos: https://koronastop.lrv.lt/lt/gyventojams/keliaujantiems
   Siūlome išbandyti automatizuotą pokalbių robotą ViLTė ir užduoti klausimus raštu tinklapyje https://koronastop.lrv.lt/

   Koronaviruso karštoji linija Lietuvoje 1808, skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963, www.koronastop.lt

   Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. p. [email protected]
   Svarbiausia URM informacija keliaujantiems: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems
   _____________________

   Kelionių sąlygos Vokietijoje:

   https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268   

   https://www.bmi.bund.de/EN/topics/civil-protection/coronavirus/bmi-information-coronavirus.html

   Slaugytojoms: https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

   Konsulinės naujienos »
  • Foto skuodis1.jpg Su Vokietija aptarti šalims aktualūs klausimai Įkelta2020.04.27

   Karantino sąlygomis ekonominė diplomatija persikėlė į elektroninę erdvę – ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis šiomis dienomis dalyvavo politiniuose bei verslo susitikimuose su vienos pagrindinių Lietuvos prekybos ir investicijų partnerių – Vokietijos – atstovais ir aptarė pozicijas Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimais bei galimybes stiprinti šalių bendradarbiavimą.

   Ekonominiai santykiai »
  • Ministro užuojauta dr. V. Bartusevičiui.jpg Užsienio reikalų ministro užuojauta dr. V. Bartusevičiui Įkelta2020.04.24
   Lietuviai Vokietijoje »
  • Dėl LT piliečių repatrijavimo tvarkos griežtinimo Įkelta2020.04.02

   DĖMESIO, Užsienio reikalų ministerijos informacija:

   Nuo balandžio 4 dienos griežtinama Lietuvos piliečių repatrijavimo iš užsienio valstybių tvarka, tačiau grįžimo kelių dar lieka.
    
   ·   Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti Lietuvoje galiojantį karantino režimą, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais. Išimtis planuojama taikyti atsižvelgiant į humanitarinę situaciją geografiškai nutolusiose pasaulio valstybėse, jei iš jų būtų organizuojami bendri Europos Sąjungos repatrijavimo skrydžiai. Tokiu atveju Lietuvos diplomatinės valstybės susisieks su užsiregistravusiais ir patvirtinusiais įsipareigojimą Lietuvoje privalomai izoliuotis piliečiais ir informuos apie tokių skrydžių galimybes.
    
   ·   Piliečiams, šiuo metu esantiems ES, Šengeno erdvės šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, išimtis iš griežtinamo karantino režimo nebus taikoma. Tačiau jie vis dar turi galimybę grįžti kelto maršrutu Kylis-Klaipėda-Kylis. Kitoms keltų linijoms po balandžio 4 dienos, 00:00 val.  į Lietuvą atplaukti nebus leidžiama (išskyrus tuos, kurie įsigijo kelionės bilietus iki balandžio 1 d.).
    
   ·   Asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją nuo balandžio 3 dienos 0:00 val. bus leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budzisko (tik jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.
    
   ·  Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val.  skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos  tarptautinių oro uostų galės būti vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą. Tai reiškia, kad, jei asmenys turi bilietus į VNO per pvz., Minską, po minėtos datos, skrydis bus atšauktas.
    
   Galimybės grįžti į Lietuvą per Minsko oro uostą tiek jungiamuoju skrydžiu Vilnių, tiek atskridus į Minsko oro uostą ir toliau keliaujant antžeminiu keliu link Lietuvos sienos NEBELIEKA nuo 2020-04-03 d. 0.00 val. (tas pats galioja ir kitiems sienos kirtimo punktams asmenims ir transportui - Asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budziskas (jau esantiems Lenkijoje), Saločiai–Grenstalė.).
    
   ·         Nepasinaudojusiems ar negalėjusiems pasinaudoti organizuotomis grįžimo galimybėmis šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojame likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.
    
   Lietuvos atstovybės užsienyje ir toliau teiks konsulinę pagalbą nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui. Valstybės materialinė pagalba galima tik nukentėjus nuo nelaimingo atsitikimo, ligos ar nusikalstamų veikų ir tik tada, kai asmuo neturi galimybių gauti paramos iš kitų šaltinių. Gavęs materialinę pagalbą pilietis turi pasirašyti įsipareigojimą grąžinti ją valstybei. Atstovybės gali padėti piliečiui susisiekti su giminėmis, artimaisiais ir draugais, įstaigomis ir organizacijomis, kurioje pilietis dirba, atlieka praktiką ar studijuoja, perduoti piliečio materialinės pagalbos prašymus.
   _____________

   Lietuvos ambasados Berlyne konsulinio skyriaus kontaktai: el. p. [email protected] arba tel. +49 30 890 6810 (tema 1 arba 2).
   Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. p. [email protected]
   Aktuali informacija informacija apie koronavirusą Lietuvoje ir keliaujantiems:
   www.koronastop.lt
   https://keliauk.urm.lt
   _____________________

   Kelto iš Kylio Vokietijoje  į Klaipėdą tvarkaraščiai ir bilietai: https://www.dfds.com/lt-lt/keleiviniai-keltai/klientu-informacija/tvarkarasciai

  • Izoliacija.png Dėl izoliacijos grįžtantiems į Lietuvą Įkelta2020.03.25
   Visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje nuo 2020 m. kovo 16 d. paskelbtas karantinas, pratęstas iki balandžio 27 d.
    
   Grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų izoliacija.

   Koronaviruso karštoji linija Lietuvoje 1808, skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963, www.koronastop.lt

   Lenkijos sienos automobiliams uždarytos.
   Apie artimiausias kelionių galimybes ir rekomendacijas prašome skaityti šiame ambasados tinklapyje, Facebook paskyroje ir LR URM tinklapyje https://keliauk.urm.lt

   Konsulinės naujienos »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata