Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas

Sukurta 2020.12.01 / Atnaujinta 2020.12.01 17:10
   Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas
   Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas
   Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas
   Neformalioje ES ministrų taryboje aptarta konferencija dėl Europos ateities bei COVID-19 koordinavimas

   Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) neformalioje Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje ES reikalų ministrai aptarė konferencijos dėl Europos ateities organizavimą ir ES koordinuotus veiksmus, reaguojant į COVID-19 pandemiją.

   Tarybai pirmininkaujanti Vokietija pažymėjo, kad konferencija dėl Europos ateities, truksianti dvejus metus, bus orientuota į ES valstybių narių, institucijų ir piliečių bendras diskusijas ir pastangas ieškoti būdų efektyvinti ES veikimą. Šiuo metu intensyviai siekiama sutarimo tarp institucijų dėl konferencijos pirmininko ir mandato tam, kad konferencija prasidėtų dar šiais metais.

   Diskusijoje apie ES prioritetus dalyvavo ir Europos jaunimo parlamento atstovai iš daugumos ES šalių, įskaitant Lietuvą. Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, jog vieni svarbiausių konferencijos dėl Europos ateities klausimų turi būti ES atsigavimas po pandemijos, atsparumo stiprinimas, „Žaliasis kursas“ ir skaitmeninių gebėjimų skatinimas. Viceministras taip pat pasidžiaugė aktyviomis Lietuvos jaunimo organizacijomis, kurios organizuoja virtualias diskusijas, ruošia rezoliuciją apie savo Europos viziją.  

   ES atsako į COVID-19 pandemijos klausimu buvo tariamasi, kaip pagerinti ES bendrų pastangų koordinavimą, siekiant suvaldyti pandemiją ir sumažinti jos sukeltus socialinius ir ekonominius iššūkius. „Visų pirma, svarbu operatyviai reaguoti į Europos vadovų pavedimus – susitarti dėl bendro požiūrio į testavimo strategiją, koordinuoti sprendimus ir keistis gerąja patirtimi, rengiant nacionalines skiepijimo strategijas. Be to, būtina šią sveikatos krizę paversti galimybe – sukurti bendrus skaitmeninius sprendimus krizei įveikti. ES taip pat turi stiprinti reagavimą į pandemiją pasauliniu lygiu, užtikrinti, kad vakcina taptų prieinama visiems“, – savo pasisakyme teigė viceministras A. Zananavičius.

   Formali Bendrųjų reikalų taryba įvyks ateinantį antradienį, gruodžio 8 dieną. Joje vyks pasirengimas Europos Vadovų Tarybai, aptariamos ES-JK derybos, rengiama bendra ES institucijų deklaracija dėl teisėkūros prioritetų 2021 metais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lapkričio 23 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, Belgijoje.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Spalio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge, Liuksemburgo Hercogystėje.

   Europos Sąjunga »
   1.jpg

   Gegužės 17 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Koimbroje (Portugalija) vykusioje neformalioje Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų taryboje (BRT), kuri buvo skirta ES ateities klausimams. Tarybos metu įvyko pirmasis ES ateities ministrų susitikimas, taip pat buvo aptartas nuo ES nutolusių salų-regionų potencialo panaudojimas.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_8104.jpg

   Balandžio 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES – Jungtinės Karalystės (JK) santykiai, teisinės valstybės situacija ES, Konferencija dėl Europos ateities ir ES plėtros klausimas.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   DSC_4801.jpg

   Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje vyko pasiruošimas kovo 25–26 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) nuotoliniam susitikimui. Susitikimo metu aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES skaitmeninės ir vidaus rinkos bei pramonės modernizavimas, ES išorės klausimai, taip pat Europos semestras ir konferencija dėl Europos ateities.

   Daugiašaliai santykiai »