Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Frankfurtas_Vokietija.jpg

REGISTRACIJA Į KONSULINĘ MISIJĄ BAIGTA.  

Lietuvos ambasada Vokietijoje spalio 7-8 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Frankfurtą prie Maino. 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
LRVK20220904-22.jpg

Rugsėjo 3-4 dienomis Berlyne viešėjo Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ji atvyko garbinga proga – Ministrei Pirmininkei I. Šimonytei, kartu su Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu ir Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas Berlyne įteiktas tarptautinis Friedricho Augusto von Hayeko fondo apdovanojimas už „Pavyzdingą ir drąsų indėlį vardan laisvos ekonomikos ir visuomenės santvarkos bei tvirtos biudžeto ir rinkos ekonomikos politikos“.

„Baltijos šalių sėkmės istorija atkūrus nepriklausomybę nulemta žmonių drąsos, ryžto ir begalinio idealizmo, o praeities iššūkius pavyko įveikti todėl, kad valstybę statėme ant asmeninės ir ekonominės laisvės pamatų“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Savo padėkos kalboje Lietuvos Vyriausybės vadovė sakė priimanti apdovanojimą kaip Baltijos šalių sėkmės istorijos atkūrus nepriklausomybę pripažinimą.

Vizito metu, rugsėjo 3 d., premjerė I. Šimonytė ambasadoriaus Ramūno Misiulio rezidencijoje Berlyne susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais. „Aktyvios, savitarpio ryšį saugančios, tradicijas puoselėjančios lietuvių bendruomenės savo pavyzdžiu visuomet rodo, kad nešioti Lietuvą širdyje galima nepriklausomai nuo to, ar šiandien esi joje, ar įvairiopos gyvenimo aplinkybės atvedė svetur. Džiugu, kad ir čia, Vokietijoje, daugybės žmonių nėra pamirštama nei lietuvybė, nei tai, kas šiuo metu svarbu visiems, branginantiems laisvę ir taiką – solidarumas su Ukraina“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Rugsėjo 4 d. Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė susitiko su Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas ir Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu. Baltijos šalių premjerų susitikime daugiausiai dėmesio skirta pagalbos Ukrainai, energetikos išteklių kainų klausimams. 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vokietijoje »
Valymas_1.png

Kviečiame kandidatus, atitinkančius pareigybei keliamus reikalavimus, iki 2022 m. rugsėjo 16 d. imtinai atsiųsti savo gyvenimo aprašymą (CV) el. pašto adresu [email protected] arba adresu Charitéstr. 9, 10117 Berlin. Pokalbiai su atrinktais kandidatais bus planuojami ambasados patalpose arba nuotoliniu būdu.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
istockphoto-1320149989-612x612.jpg

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS IŠ LIETUVOS Į VOKIETIJĄ

Nuo 2022-06-01 į Vokietiją iš Lietuvos atvykstantiems keliautojams nebetaikomas reikalavimas su savimi turėti ir pateikti COVID-19 testo neigiamą atsakymą arba asmens skiepijimą arba persirgimą COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) įrodančius dokumentus.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
52031599620_aeae3a611f_b.jpg

Balandžio 25-26 d. Bundestago Pirmininkės Bärbel Bas kvietimu Berlyne viešėjo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »

Dalinamės Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės laišku pasaulio lietuviams, kuriame ji ragina suteikti žinių apie Lietuvos diasporos saugomus leidinius, dokumentus, prisiminimus, vaizdo ir garso medžiagą, susijusius su Lietuvos XX a. okupacijomis. 

DSC_4755.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vasario 10 d. su darbo vizitu lankėsi Vokietijoje. Prezidentas susitiko su Vokietijos Prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu bei kartu su Latvijos ir Estijos ministrais pirmininkais – su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.

Dvišaliame Lietuvos ir Vokietijos Prezidentų susitikime daugiausiai dėmesio skirta šalių bendradarbiavimui saugumo, gynybos ir ekonomikos srityse aptarti. Prezidentas G. Nausėda akcentavo, kad Lietuva vertina Vokietiją kaip patikimą strateginį partnerį ir dėkojo už Vokietijos indėlį į kolektyvinį rytinio Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) flango saugumą. Pasak Prezidento, Rusijos karinių pajėgų telkimo Baltarusijoje ir prie sienos su Ukraina akivaizdoje, Vokietijos sprendimas dislokuoti Lietuvoje daugiau karių siunčia aiškią vienybės ir solidarumo žinutę visos NATO vardu.

„Lietuva yra pasirengusi priimti daugiau sąjungininkų pajėgų ir pasirūpinti visa reikiama infrastruktūra ir parama mūsų valstybės teritorijoje. Sąjungininkų pajėgų didinimas mūsų regione – esminis atgrasymo faktorius“, - teigė Prezidentas G. Nausėda.

Baltijos valstybių vadovų ir Vokietijos kanclerio susitikime daugiausiai dėmesio skirta saugumo situacijai regione -  Rusijos karinių pajėgų telkimui prie sienos su Ukraina ir Baltarusijos teritorijoje bei poreikiui stiprinti NATO atgrasymo ir gynybinius pajėgumus rytiniame aljanso flange.

Prezidentas akcentavo, kad Lietuvai nerimą kelia ne tik prie Ukrainos telkiamos Rusijos karinės pajėgos, tačiau ir jų didėjanti koncentracija Baltarusijos teritorijoje. Pasak šalies vadovo, sąjungininkų pasiryžimas didinti karines pajėgas rytiniame NATO flange siunčia vienybės ir stiprybės signalą, o taip pat primena apie tai, kad NATO saugumas yra nedalomas.

Lietuvos Prezidentas, kalbėdamas su Latvijos, Estijos ir Vokietijos Vyriausybių vadovais pabrėžė, kad šiuo metu visi sąjungininkų veiksmai turėtų būti nukreipti į efektyvų atgrasymą. Tai, pasak Prezidento, galėtų būti daroma tiek didinant karines pajėgas regione, tiek  iš anksto numatant galimas sankcijas.

„Turime sudaryti tokias sąlygas, kad karinė agresija Rusijai kainuotų per brangiai“, - kalbėjo Prezidentas.

Baltijos šalių vadovai su Vokietijos kancleriu taip pat kalbėjo apie ekonominį šalių bendradarbiavimą, kuriant naujas tiekimo grandines ir pramonės aljansus bei skatinant investicijas.  

Vizito metu Lietuvos ambasadoje buvo surengta Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos neformali diskusija aktualiais užsienio politikos ir saugumo klausimais su Vokietijos politinės minties centrų atstovais iš: Stiftung Wissenschaft und Politik (Mokslo ir politikos fondas); Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik (Vokietijos užsienio politikos draugija); European Council on Foreign Relations (Europos užsienio reikalų taryba) ir Zentrum Liberale Moderne (Liberalaus modernumo centro).

Foto: Robertas Dačkus / LR Prezidento kanceliarija

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
ap1.jpg

 

Vasario 2-4 dienomis užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius vizito Berlyne, Vokietijoje, metu kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų valstybės sekretoriais dalyvavo politinėse konsultacijose su Vokietija, šios šalies užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Andreaso Michaeliso kvietimu.

Susitikimo metu aptarti aktualūs Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos santykių, saugumo situacijos Europoje, susijusios su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos sienų, Baltarusijos, ES-Kinijos santykių, ES Rytų partnerystės ir ES plėtros klausimai.

Viceministras A. Pranckevičius susitikime sakė, kad agresyvi Rusijos politika ir veiksmai kelia grėsmę Europos saugumui, akcentavo visokeriopo Ukrainos palaikymo, o taip pat bendro ES atsako į Kinijos išpuolį prieš Lietuvą ir ES bendrąją rinką svarbą.

„Kinijos veiksmai daro poveikį visai ES bendrajai rinkai ir ES prekybos politikai. Esama situacija nebėra dvišalė Lietuvos ir Kinijos problema, tai ES-Kinijos klausimas. ES vieninga politika Kinijos atžvilgiu turi būti išreikšta formatu „27+1“. Vidaus rinkos integralumas turi būti apgintas bendromis jėgomis tiek Pasaulio prekybos organizacijoje, tiek ir kuriant  naująjį ES instrumentą prieš ekonominę prievartą“, − susitikimuose akcentavo viceministras A. Pranckevičius.

Susitikimo su Vokietijos federalinio kanclerio vyresniuoju patarėju ES ir ekonominiams klausimams Jörgu Kukiesu metu aptarti Rusijos ir Ukrainos, Kinijos klausimai. A. Pranckevičius padėkojo už Vokietijos solidarumą ir nuolatinį buvimą Lietuvoje – Vokietija yra ne tik didžiausia investuotoja Lietuvoje, bet ir NATO priešakinių pajėgų batalinio kovinės grupės lyderė.

Viceministras taip pat susitiko su Vokietijos federalinės ekonomikos ir klimato apsaugos ministerijos parlamentine valstybės sekretore Franziska Brantner, bei su Vokietijos federalinės pramonės ir Vokietijos automobilių pramonės asociacijų, Mercator Kinijos studijų ir Vokietijos tarptautinių ir saugumo reikalų institutų atstovais. Susitikimuose pagrindinis dėmesys skirtas Kinijos vykdomo neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir ES klausimui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
20211207_100520.jpg

Gruodžio 7 d. Lietuvos ambasadoje Vokietijoje buvo iškilmingai įteikti Lietuvos Kariuomenės Sausumos pajėgų medaliai ,,Už pasižymėjimą“ trims Vokietijos karininkams: fregatos kapitonui Dirk Zimmer, štabo kapitonui Udo Zawidzki ir kapitonui Bernhard Reese. Apdovanojimus įteikė Lietuvos gynybos atašė pulkininkas Tomas Masaitis.

Juos pasveikinęs ambasadorius Ramūnas Misiulis džiaugėsi, kad galėjo pasinaudoti proga dar kartą padėkoti mūsų artimai sąjungininkei Vokietijai, kuri vadovauja eFP kovinei grupei ir skiria daugiausiai karių, dislokuotų Ruklos bazėje. Bundesveras svariai prisideda prie mūsų regiono saugumo.

Kariai apdovanoti už ypatingą pasižymėjimą, bei asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Vokietijos gynybinę partnerystę, karinį bendradarbiavimą, bei koordinuojant Lietuvos karių dalyvavimą kariniuose renginiuose Vokietijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
1 (14).JPG

Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Ramūnas Misiulis, lapkričio 4 d. apsilankęs NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje (eFP) Rukloje, susitiko su eFP bataliono vadu plk. ltn. Hagen Ruppelt ir eFP kariais bei Lietuvos kariuomenės atstovais.

Ambasadorius domėjosi Vokietijos kontingento karių vykdoma veikla Lietuvoje bei darbo sąlygomis, taip pat turėjo progą iš arčiau susipažinti su karių naudojama technika bei ginkluote. „Lietuviai labai vertina Vokietijos vadovavimą eFP pajėgoms Lietuvoje, kurios taip pat turi ypatingą strateginę reikšmę visam NATO aljansui“,- sakė ambasadorius Ramūnas Misiulis savo apsilankymo Rukloje metu.

NATO Priešakinių pajėgų kovinė grupė šiandien yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados Geležinis Vilkas sudėtį. Rotuojamoje kovinėje grupėje šiuo metu tarnauja apie 1,2 tūkst. karių iš Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir Čekijos. Šis aukštos parengties daugianacionalinis Aljanso kovinis pajėgumas Lietuvoje dislokuotas 2017 metų pradžioje kaip bendras ir reikšmingas NATO sąjungininkų indėlis į Baltijos regiono saugumo sustiprinimą.

Foto autorius: Virginijus Stonys

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
20211025_190413.jpg

Spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne įvyko Prof. Dr. Wolfgango barono von Stetteno knygos "Wolfskinder - Glücksmomente. 30 Jahre deutsch-litauische Begegnungen" ("Vilko vaikai - laimės momentai. Vokietijos - Lietuvos santykių 30 metų") pristatymas.

Knyga išleista minint Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atnaujinimo 30-metį ir apima didžiąją šių trijų dešimtmečių dalį.

Prof. Dr. Wolfgang baronas von Stetten - Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo žemėje, Lietuvos vilko vaikų bendrijos draugas ir ilgametis Vokietijos Bundestago parlamentinės grupės santykiams su Baltijos šalimis pirmininkas (1991-2002 m.) - aprašo sudėtingą pokario vilko vaikų likimą, susieja jį su Lietuvos išsivadavimo iš sovietų okupacijos istorija ir savo asmeniniais prisiminimais bei pastangomis siekiant Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo Vokietijos Federacinėje Respublikoje.

Renginį atidarė ambasadorius Ramūnas Misiulis, o jį moderavo Vokietijos ir Lietuvos forumo pirmininkas Prof. Dr. Joachim Tauber.

Renginio organizatoriai - Lietuvos Respublikos ambasada, Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Badeno-Viurtembergo žemėje ir Vokietijos ir Lietuvos forumas - dėkoja svečiams už dėmesį ir domėjimąsi Vokietijos ir Lietuvos bendradarbiavimo istorija bei aktualijomis.

Spalio 26 d. profesoriaus Wolfgang barono von Stetten knyga pristatyta Gransee, Heimat muziejuje.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha