Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

INFORMACIJA VYKSTANTIEMS IŠ LIETUVOS Į VOKIETIJĄ

 2021 m. spalio 3 d. Lietuva įtraukta į Vokietijos  aukštos rizikos šalių sąrašą. Nuo šiol bet kokia transporto priemone visi iš Lietuvos į Vokietiją atvykstantys keliautojai (12 metų ir vyresni) privalo:

Konsulinės naujienos »
kelionė 1.jpg

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems pietinėje Vokietijos dalyje, Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje 2021 m. spalio 21-22 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Baden Viurtembergo žemę, netoli Štutgarto (Stuttgart).

Konsulinė misija vyks LR Garbės konsulo Prof. Dr. Wolfgang von Stetten  būstinėje – pilies Schloß Stetten koncertų salėje (Musiksaal) patalpose, adresu Burgallee 1, 74653 Künzelsau. Ambasados konsuliniai pareigūnai priims Lietuvos Respublikos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų prašymus dėl pasų keitimo ir išdavimo, Lietuvos pilietybės, užsienyje sudarytų gimimo ir santuokos įrašų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, piliečių, išvykusių iš Lietuvos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, gyvenamosios vietos deklaracijas, pranešimus dėl Vokietijos pilietybės gavimo, prašymus registruoti santuoką Ambasadoje, išankstinius prašymus išduoti Asmens grįžimo dokumentą (tik kelionei į Lietuvą), pranešimus apie prarastus asmens dokumentus, prašymus dėl vardų, pavardžių keitimo ir dėl konsulinių pažymų išdavimo.

Būtina išankstinė registracija priėmimui, ji vykdoma elektroniniu paštu: [email protected]. Plačiau apie priėmimo sąlygas ir registraciją skaitykite Dėl konsulinės misijos Baden Viurtembergo žemėje | Naujienos | Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (mfa.lt)

Konsulinės naujienos »
ziedai.jpg
Santuokų registravimas Įkelta2021.09.24

Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne tuoksis:

Konsulinės naujienos »
Nauseda - Merkel.jpg

Rugsėjo 15-16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda turėjo darbinį vizitą Berlyne, kur susitiko su Vokietijos Kanclere Angela Merkel, Vokietijos Prezidentu Frank Walter Steinmeier, Latvijos Prezidentu Egils Levits, Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid, Konrado Adenauerio fondo vadovybe bei Vokietijos Lietuvių bendruomenės atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vokietijoje »
1.jpg

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis šią savaitę Miunchene susitiks su Vokietijos automobilių pramonės įmonių vadovais ir kvies juos aktyviau investuoti Lietuvoje bei bendradarbiauti su vokiečių automobilių gamintojais, jau dirbančiais Lietuvoje. Rugsėjo 7 ir 8 d. A. Armonaitė ir M. Skuodis dalyvaus vienoje didžiausių pasaulyje automobilių ir mobilumo parodoje "IAA Mobility" Miunchene. Šioje parodoje, kurioje renkasi žymiausi automobilių pramonės gamintojai, Lietuvos verslo įmonės pirmą kartą prisistatys nacionaliniame stende.  Lietuva - vienintelė Baltijos regiono atstovė šioje parodoje,  nacionaliniame stende kartu su agentūra „Versli Lietuva“ prisistatys 8 Lietuvos inžinerinės pramonės įmonės: „Elinta Charge“, „Parkis“,  Hoda, „In Balance Grid“, „Baltic Filter“, „Elektrociklas“, „Baltec CNC Technologies“ ir EMUS BMS.

Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vokietijoje »
R. Misiulis.jpg

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos ambasadoje Berlyne atidarytas IV-asis Globalių Lietuvos profesionalų klubų suvažiavimas, vyksiantis hibridiniu būdu rugpjūčio 27-29 dienomis. Tai tradicinis ekonominės diplomatijos renginys, atveriantis puikias galimybes gyvai tinklaveikai profesiniais ir bendradarbiavimo tikslais. 

Ekonominiai santykiai »
A. Pranckevičius ir M. Berger.jpeg

Rugpjūčio 26 d. Berlyne viceministras Arnoldas Pranckevičius turėjo susitikimus su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Miguel Berger ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministru Michael Roth. 

Užsienio politika ir diplomatija »
Hamburgas.jpg

Rugpjūčio 25 d. Hamburgo universitete iškilmingai paminėta Lietuvos-Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 30 metų sukaktis. Šia proga surengta diskusija, skirta apžvelgti šį bendradarbiavimo laikotarpį bei aptarti ateities perspektyvas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vokietijoje »
kar apdovanojimai.jpg

Lietuvos ambasadoje Berlyne Baltijos kelio vienybės dieną – rugpjūčio 23 - įteikti apdovanojimai dviem Vokietijos Federacinės Respublikos Bundesvero karininkams.

NATO ir tarptautinis saugumas »
Wolfskinder Gransee, 2021 07 16.jpg

2021 m. liepos 16 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Ramūnas Misiulis Granzė miestelyje (vok. Gransee / Brandenburgo federalinė žemė) šv. Marijos bažnyčioje atidarys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengtą parodą „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
M. Hulm (2), 2021 07 05.jpg

2021 m. liepos 4-7 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Ramūnas Misiulis lankėsi Bavarijos federalinės žemės sostinėje Miunchene, kur susitiko su Bavarijos federalinės žemės Europos ir tarptautinių reikalų ministre Melanie Huml, Herbert Quandt ir Hanns Seidel fondų ir verslo atstovais, Miuncheno ir Aukštutinės Bavarijos Pramonės ir prekybos rūmų valdybos tarptautinių ryšių įgaliotiniu Frank Dollendorf.

Užsienio politika ir diplomatija »
2021 06 29 (1).jpg

2021 m. birželio 29 d. Vokietijos federalinės gynybos ministerijos plk. ltn. Mark Niemeyer įteiktas Lietuvos kariuomenės pajėgų medalis „Už pasižymėjimą“. Karininkas apdovanotas už svarų asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Vokietijos gynybinę partnerystę, tarptautinį karinį bendradarbiavimą bei įgyvendinant NATO „enhanced Forward Presence (eFP)“ programą.

NATO ir tarptautinis saugumas »
Ramūnas Misiulis, 2021 06 21.jpg

2021 m. birželio 21 dieną Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Ramūnas Misiulis įteikė skiriamuosius raštus Vokietijos federaliniam Prezidentui Frank-Walter Steinmeier.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia konkursą 2021 m. Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijai gauti.

Lietuviai Vokietijoje »
Vokietijos-forumas_LithuaniaCocreate.png

2021 m. gegužės 31 d. įvyko virtualus Lietuvos ir Vokietijos ekonomikos forumas, sulaukęs daugiau nei 350 dalyvių. Pagal dalyvių skaičių – tai didžiausias kada nors įvykęs dvišalis Lietuvos ir Vokietijos ekonomikos renginys. Forumo dalyviai siekė nubrėžti gaires tolesniam Lietuvos ir Vokietijos ekonominiam bendradarbiavimui tokiose aukštą pridėtinę vertę generuojančiose srityse kaip gyvybės mokslai, IT, išmanioji ekonomika bei gamyba ir pan. Forumo metu Lietuvos ir Vokietijos verslininkai taip pat turėjo galimybę pristatyti savo produktus ir paslaugas bei aptarti bendradarbiavimo galimybes tiesioginiuose (B2B) susitikimuose.

Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų