Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Tremtyje veikiantis Europos humanitarinis universitetas prisistatė Berlyne

Sukurta 2018.06.11 / Atnaujinta 2018.06.13 11:33
  Tremtyje veikiantis Europos humanitarinis universitetas prisistatė Berlyne

  Birželio 11 d. Europos humanitarinio universiteto (EHU) rektorius prof. Sergejus Ignatovas ir  prezidentas prof. Anatolijus Mikhailovas Lietuvos ambasadoje Berlyne pristatė universiteto pasiekimus ir planus ateinantiems metams. Konrado Adenauerio fondo Baltarusijos skyriaus iniciatyva organizuotame renginyje dalyvavo Vokietijos Užsienio reikalų ir Vystomo bendradarbiavimo ministerijų specialistai, Vokietijos akademinių mainų programos (DAAD), universitetų atstovai.

   

  Renginio dalyvius pasveikino ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška, buvęs Konrado Adenauerio fondo prezidentas dr. Hansas-Gertas Pötteringas ir Konrado Adenauerio fondo Baltarusijos skyriaus vadovas Dr. Wolfgang Sender. EHU Komunikacijos vadovas Maksimas Milta demonstravo skaidres apie universiteto gyvenimą.

  EHU atstovai pažymėjo, kad studentų įmokų pakanka tik penktadaliui išlaidų finansuoti ir todėl labai svarbi yra tarptautinių donorų parama. Šiuo metu prie universiteto veiklos labiausiai prisideda Europos Komisija, Švedija ir Lietuva. Glaudžius ryšius su universitetu palaiko Konrado Adenauerio fondas.

  Pranešėjų teigimu, Universiteto vaidmuo stiprinant Baltarusijos pilietinę visuomenę išlieka reikšmingas, nes 62 proc. absolventų grįžta dirbti į Baltarusiją. Šis tremtyje veikiantis baltarusiškas universitetas daugiausia dėmesio skiria humanitariniams mokslams, kuriais grindžiama liberalioji demokratija.

  Universiteto prezidentas prof. Anatolijus Mikhailovas priminė, kad kuriantis universitetui Vokietijos institucijos vaidino didelį vaidmenį. Jis pasisakė už platesnį Vokietijos akademikų įsitraukimą ir pabrėžė vokiečių kalbos reikšmę. Vokietijos institucijų atstovai domėjosi EHU strategija ateinantiems metams ir tiesioginių ryšių su Baltarusijos visuomene išlaikymu.

   

  Naujienlaiškio prenumerata