Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Frankfurtas_Vokietija.jpg

REGISTRACIJA Į KONSULINĘ MISIJĄ BAIGTA.  

Lietuvos ambasada Vokietijoje spalio 7-8 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Frankfurtą prie Maino. 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
LRVK20220904-22.jpg

Rugsėjo 3-4 dienomis Berlyne viešėjo Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ji atvyko garbinga proga – Ministrei Pirmininkei I. Šimonytei, kartu su Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu ir Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas Berlyne įteiktas tarptautinis Friedricho Augusto von Hayeko fondo apdovanojimas už „Pavyzdingą ir drąsų indėlį vardan laisvos ekonomikos ir visuomenės santvarkos bei tvirtos biudžeto ir rinkos ekonomikos politikos“.

„Baltijos šalių sėkmės istorija atkūrus nepriklausomybę nulemta žmonių drąsos, ryžto ir begalinio idealizmo, o praeities iššūkius pavyko įveikti todėl, kad valstybę statėme ant asmeninės ir ekonominės laisvės pamatų“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Savo padėkos kalboje Lietuvos Vyriausybės vadovė sakė priimanti apdovanojimą kaip Baltijos šalių sėkmės istorijos atkūrus nepriklausomybę pripažinimą.

Vizito metu, rugsėjo 3 d., premjerė I. Šimonytė ambasadoriaus Ramūno Misiulio rezidencijoje Berlyne susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais. „Aktyvios, savitarpio ryšį saugančios, tradicijas puoselėjančios lietuvių bendruomenės savo pavyzdžiu visuomet rodo, kad nešioti Lietuvą širdyje galima nepriklausomai nuo to, ar šiandien esi joje, ar įvairiopos gyvenimo aplinkybės atvedė svetur. Džiugu, kad ir čia, Vokietijoje, daugybės žmonių nėra pamirštama nei lietuvybė, nei tai, kas šiuo metu svarbu visiems, branginantiems laisvę ir taiką – solidarumas su Ukraina“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Rugsėjo 4 d. Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė susitiko su Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas ir Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu. Baltijos šalių premjerų susitikime daugiausiai dėmesio skirta pagalbos Ukrainai, energetikos išteklių kainų klausimams. 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vokietijoje »
Valymas_1.png

Kviečiame kandidatus, atitinkančius pareigybei keliamus reikalavimus, iki 2022 m. rugsėjo 16 d. imtinai atsiųsti savo gyvenimo aprašymą (CV) el. pašto adresu [email protected] arba adresu Charitéstr. 9, 10117 Berlin. Pokalbiai su atrinktais kandidatais bus planuojami ambasados patalpose arba nuotoliniu būdu.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
istockphoto-1320149989-612x612.jpg

INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS IŠ LIETUVOS Į VOKIETIJĄ

Nuo 2022-06-01 į Vokietiją iš Lietuvos atvykstantiems keliautojams nebetaikomas reikalavimas su savimi turėti ir pateikti COVID-19 testo neigiamą atsakymą arba asmens skiepijimą arba persirgimą COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) įrodančius dokumentus.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
20211025_190413.jpg

Spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne įvyko Prof. Dr. Wolfgango barono von Stetteno knygos "Wolfskinder - Glücksmomente. 30 Jahre deutsch-litauische Begegnungen" ("Vilko vaikai - laimės momentai. Vokietijos - Lietuvos santykių 30 metų") pristatymas.

Knyga išleista minint Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atnaujinimo 30-metį ir apima didžiąją šių trijų dešimtmečių dalį.

Prof. Dr. Wolfgang baronas von Stetten - Lietuvos garbės konsulas Badeno-Viurtembergo žemėje, Lietuvos vilko vaikų bendrijos draugas ir ilgametis Vokietijos Bundestago parlamentinės grupės santykiams su Baltijos šalimis pirmininkas (1991-2002 m.) - aprašo sudėtingą pokario vilko vaikų likimą, susieja jį su Lietuvos išsivadavimo iš sovietų okupacijos istorija ir savo asmeniniais prisiminimais bei pastangomis siekiant Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo Vokietijos Federacinėje Respublikoje.

Renginį atidarė ambasadorius Ramūnas Misiulis, o jį moderavo Vokietijos ir Lietuvos forumo pirmininkas Prof. Dr. Joachim Tauber.

Renginio organizatoriai - Lietuvos Respublikos ambasada, Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Badeno-Viurtembergo žemėje ir Vokietijos ir Lietuvos forumas - dėkoja svečiams už dėmesį ir domėjimąsi Vokietijos ir Lietuvos bendradarbiavimo istorija bei aktualijomis.

Spalio 26 d. profesoriaus Wolfgang barono von Stetten knyga pristatyta Gransee, Heimat muziejuje.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha