Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Joninės.jpg

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Berlyne kviečia Jus drauge švęsti Jonines 2024 m. birželio 22 d. nuo 17:00 iki 22:00 val. NABU Naturschutzbund Deutschland Gamtos centre (adresas: Blumberger Mühle 2, 16278, Angermünde; https://www.Blumberger-Muehle.de).

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Visi užsienyje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, turi teisę ir yra kviečiami balsuoti 2024 metais gegužės, birželio ir spalio mėnesį vykstančiuose rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Visi rinkėjai, ketinantys balsuoti užsienyje paštu arba asmeniškai, turės užsiregistruoti elektroninėje registracijos sistemoje: https://www.rinkejopuslapis.lt.

 

Registruotis reikia iš naujo, net jei anksčiau nebuvote įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus.

Registruotis balsavimui užsienyje: https://www.rinkejopuslapis.lt/ra-web/#rp-blank

Daugiau informacijos: http://vrk.lt; www.referendumas2024.lt

 

Užsiregistravę rinkėjai, pažymėję, kad balsuos asmeniškai, ambasadoje Berlyne, atvykti balsuoti galės šiomis dienomis:

 

Respublikos Prezidento rinkimai ir privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo:

2024 m. gegužės 8 ir 10 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.;

2024 m. gegužės 12 d. nuo 9.00 iki 19.00 val.

 

Galimas pakartotinis balsavimas Prezidento rinkimuose:

2024 m. gegužės 22 ir 24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.;

2024 m. gegužės 26 d. nuo 9.00 val. iki 19.00 val.

 

Rinkimai į Europos parlamentą:

2024 m. birželio 5 ir 7 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.;

2024 m.  birželio 9 d. nuo 9.00 val. iki 19.00 val.

 

Lietuvos Respublikos piliečiai šiomis dienomis gali balsuoti atvykę į ambasadą adresu: Charitéstr. 9, 10117 Berlin.

 

Balsuoti taip pat bus galima Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Miunchene balsavimo punkte, kuris bus atidarytas gegužės 12 d. ir gegužės 26 d.  nuo 9.00 iki 19.00 val. adresu: Oberanger 6 (Innenhof Angerblock), 80331 München.

 

 

Kontaktai pasiteiravimui:

Dėl balsavimo ambasadoje Berlyne El. p. [email protected]

Dėl balsavimo generalinio konsulato Miunchene punkte El. p. [email protected]

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
_20240417_140707.jpg

Balandžio 17 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vokietijos Federacinėje Respublikoje įvyko bendras ambasados ir Vokietijos federalinės saugumo ir gynybos pramonės asociacijos BDSV organizuotas renginys, kuriame Vokietijos saugumo ir gynybos sektoriaus įmonėms pristatytos investicinės ir verslo plėtros galimybės Lietuvoje.

 

Sveikinimo žodį pasakė Lietuvos Respublikos ambasadorius Ramūnas Misiulis, pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis ir krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė. VšĮ Investuok Lietuvoje ir įmonių atstovai supažindino su konkrečiomis verslo galimybėmis Lietuvoje ir patirtimi vystant verslą ir įgyvendinant projektus.

 

Pranešėjai pabrėžė, kad Lietuvos stiprybė – žmonės, gebantys ir galintys rasti unikalius sprendimus ir patenkinti specifinius Vokietijos verslo poreikius. Lietuvos rinka yra ypač įdomi turint galvoje istorinį Vokietijos federalinės vyriausybės sprendimą dislokuoti Lietuvoje brigadą, kuri prisidės stiprinant Lietuvos, Vokietijos ir sąjungininkų saugumą ir gilinant dvišalį bendradarbiavimą.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
Šatūnas.jpeg

Balandžio 15-16 dienomis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne su Vokietijos pareigūnais aptarė tolesnę dvišalių santykių plėtrą po Vokietijos sprendimo Lietuvoje nuolat dislokuoti Vokietijos brigadą, ES sankcijų Rusijai įgyvendinimą ir plėtimą, ES plėtrą bei kitos Europos Komisijos strateginę darbotvarkę.

„Vokietijos istorinis sprendimas dislokuoti Vokietijos kariuomenės brigadą Lietuvoje atveria naujų galimybių ir mūsų dvišalių santykių plėtrai įvairiose srityse – ekonomikos, mokslo, technologijų, kultūros, švietimo, ne tik gynybos ir saugumo. Todėl tikimės, kad daugelis mūsų šalių ministerijų įsitrauks į šią veiklą“, – sakė S. Šatūnas susitikimas su Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Thomu Baggeriu.

Susitikimo metu aptartas ir poreikis toliau greitai plėsti sankcijas Rusijai, siekiant ieškoti būdų apriboti, kad Rusija negautų pajamų iš ES parduodama savo suskystintas dujas (LNG), žemės ūkio produktus ir kitas žaliavas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
Konsulinė misija Hitenfeldas.png

Lietuvos ambasada Vokietijoje 2024 m. balandžio 20-21 d. rengia konsulinę misiją Hiutenfelde. Konsulinės misijos metu bus aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravę ir registracijos patvirtinimą gavę asmenys. Registracija į priėmimą vyksta elektroninės registracijos sistemoje iki 2024 m. balandžio 17 dienos. Kviečiame registruotis!

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
2024-03-14-premjer-dalyvavo-renginyje-lietuvos-nepriklausomybs-atkrimo-dienos-proga-iaurs-reino-vestfalijos-atstovybje_53585337873_o.jpg

Dalyvaujant Lietuvos Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei bei gausiam būriui svečių diplomatinio priėmimo metu buvo paminėtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 34-osios metinės Berlyne.

Ambasadorius Ramūnas Misiulis svečius į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimą pakvietė bendradarbiaudamas su Šiaurės Reino – Vestfalijos (ŠRV) atstovybe Berlyne. Be Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės ir ambasadoriaus Ramūno Misiulio, sveikinimo žodžius svečiams tarė ir ŠRV valstybės sekretorius Dr. Mark Speich bei Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministrė Katja Keul.

Muzikinę programą atliko jaunos talentingos Kaja ir Klėja Kašubaitės, kurios, būdamos 13 ir 15 metų moksleivėmis tuo pat metu studijuoja ir Berlyno menų universitete.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Konsulinė misija Miunchenas- skydelis.png

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje 2024 m. kovo 16-17 d. rengia konsulinę misiją Miunchene. Kviečiame registruotis!

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
šauktiniai.jpg

Paskelbus 2024 m. karo prievolininkų sąrašus, dalijamės Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamento paruošta informacijos santrauka Lietuvos Respublikos piliečiams apie šauktinius ir tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
2023 01 07 Pagarbos bėgimas Berlyne Gyvybės ir mirties keliu 2.jpg

2024 m. sausio 13 d., šeštadienį, 11:00 val.  Berlyne vyks tradicinis  tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas pagerbti 1991 metais žuvusius už Lietuvos Laisvę. Kviečiame Berlyno (ir ne tik) lietuvius ir Lietuvos draugus jame dalyvauti.

 

Startas nuo Obelisko Kovo 11-ajai Berlyno Charlottenburg parke 11:00 val.  Renkamės 10:45 val. Finišas – Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne. Trasos ilgis – 9 km. Vaikai  ir norintieji  bėgti trumpesnį atstumą galės apie 11:45 val. startuoti nuo Brandenburgo  vartų. Po bėgimo ambasadoje visų lauks lengvi užkandžiai ir gėrimai.  

Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
gl2.jpg

Lapkričio 28 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Berlyne su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock atidarė Berlyno užsienio politikos forumą (ang. „Berlin Foreign Policy Forum 2023“).

 

„Vokietijos sprendimas nuolat dislokuoti Lietuvoje sunkiąją brigadą yra tikras Zeitenwende simbolis, vertas pagarbos ir padėkos“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
2.jpg

Lietuvos ambasados konsuliniai pareigūnai lapkričio 26-27 d. darbavosi Diuseldorfe, kur vyko ketvirtoji, jau paskutinė šiemet ambasados konsulinė misija. Misijos metu Lietuvos piliečiams buvo suteikta virš 150 konsulinių paslaugų. Dėkojame už turėtą galimybę susitikti su Diuseldorfo lietuviais!

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
Diuseldorfas.png

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje 2023 m. lapkričio 26 -27 d. rengia konsulinę misiją Diuseldorfe. Kviečiame registruotis!

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
Štutgartas - skydelis.png

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje 2023 m. rugsėjo 24-25 d. rengia konsulinę misiją Štutgarte.

Lietuvos Respublikos konsuliniai pareigūnai priims šiuos Lietuvos Respublikos piliečių dokumentus:

Konsulinės naujienos » Lietuviai Vokietijoje »
Daugiau naujienų