Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kinija, Baltarusija, Afganistanas – Lietuva ir Vokietija sutaria dėl svarbiausių šiandienos iššūkių

Sukurta 2021.08.26 / Atnaujinta 2021.08.27 11:22
   Kinija, Baltarusija, Afganistanas – Lietuva ir Vokietija sutaria dėl svarbiausių šiandienos iššūkių
   Kinija, Baltarusija, Afganistanas – Lietuva ir Vokietija sutaria dėl svarbiausių šiandienos iššūkių
   Kinija, Baltarusija, Afganistanas – Lietuva ir Vokietija sutaria dėl svarbiausių šiandienos iššūkių

   Rugpjūčio 26 d. Berlyne viceministras Arnoldas Pranckevičius turėjo susitikimus su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Miguel Berger ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministru Michael Roth. 

   Diplomatai sutarė, kad Baltarusijos režimo įvykdyta hibridinė ataka, kurios metu migrantai buvo naudojami kaip ginklas siekiant daryti politinį spaudimą, turi sulaukti griežto ir solidaraus atsako. Diskusijos dalyviai pažymėjo vieningos ES politikos Kinijos atžvilgiu svarbą. „Lietuvai nusprendus sustiprinti ekonominius ir kultūrinius ryšius su Taivanu, pastaruoju metu patiriame augantį politinį ir ekonominį spaudimą iš Kinijos pusės. Šioje situacijoje labai tikimės partnerių ir sąjungininkų solidarumo. Laikomės pozicijos, kad santykiuose su Kinija ES privalo kalbėti vienu balsu“, - pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų viceministras. A. Pranckevičius padėkojo Vokietijai už pagalbą iš Afganistano evakuojant ISAF misijoje su Lietuvos kariuomene dirbusius afganus ir jų šeimų narius.

   Taip pat tą dieną vykusios ceremonijos metu viceministras Arnoldas Pranckevičius oficialiai perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos (ESBJRS) nacionalinių koordinatorių formatui iš Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Michaelo Rotho. Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Vokietijos kolegoms už sėkmingą metus laiko trukusį pirmininkavimą, kurio metu padėtas pagrindas veiksmingesniam ESBJRS įgyvendinimui ir dar aktyvesniam ESBJRS partnerių bendradarbiavimui.  „Lietuva tęs Vokietijos pradėtas iniciatyvas. Tarp mūsų šalies pirmininkavimo pagrindinių prioritetų – veiksmingas atnaujinto ESBJRS veiksmų plano įgyvendinimas, pasinaudojant 2021-2027 metų finansinio laikotarpio ES Interreg Baltijos jūros regiono programos finansine parama. Tuo pačiu tai puiki galimybė į Lietuvą pritraukti naujų finansinių išteklių bei paskatinti į ESBJRS įgyvendinimą įsitraukti kuo daugiau naujų organizacijų iš Lietuvos savivaldos, verslo, mokslo bei nevyriausybinio sektoriaus“, – teigė A. Pranckevičius.  

   A.Pranckevičius taip pat dalyvavo Vokietijos ir Baltijos šalių diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmečiui pažymėti skirtoje specialioje Europos ateities diskusijoje su visų keturių šalių jaunimu ir užsienio reikalų viceministrais. Jos metu buvo diskutuojama svarbiausiais užsienio politikos, ekonomikos ir klimato kaitos klausimais, aptarta europinių vertybių puoselėjimo svarba.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha