Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė susitiko su Vokietijos valstybės sekretore C. Dörr-Voss

Sukurta 2021.03.03 / Atnaujinta 2021.03.04 15:41
  Ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliupšienė susitiko su Vokietijos valstybės sekretore C. Dörr-Voss

  2021 m. vasario 23 d. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministrė Dr. Jovita Neliupšienė virtualioje konferencijoje susitiko su Vokietijos federalinės Ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Dr. Claudia Dörr-Voss. Susitikimo metu aptarti aktualūs ES, dvišalio bendradarbiavimo klausimai bei galimybės stiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą

  Ypatingas dėmesys skirtas ekonominėms priemonėms kovoje su Covid-19 pandemija ir abiejų šalių verslui skiriamai pagalbai aptarti. Viceministrei J. Neliupšienei paminėjus, jog Vokietija itin svarbi Lietuvai kaip antra pagal dydį importo ir eksporto rinka, Valstybės sekretorė C. Dörr-Voss pabrėžė, jog ir Vokietijos ekonomika yra stipriai priklausoma nuo kitų šalių rinkų, jog tik bendromis pastangomis galima įveikti dabartinę krizę.

  Virtualaus susitikimo metu kalbėta apie tolimesnį dvišalį bendradarbiavimą vandenilio technologijų, mikroelektronikos, skaitmeninimo, tvarumo srityse. Lietuva pakviesta dalyvauti Vokietijos inicijuojamuose europiniuose projektuose minėtose srityse.

  Pokalbio pabaigoje aptartas dviejų šiemet minimų sukakčių minėjimas: atnaujintų Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių 30-metis ir 25-eri metai, kai Lietuvoje buvo įkurti Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK)

   

  Naujienlaiškio prenumerata