Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
bėgimas.jpg

2023 m. sausio 7 d., šeštadienį, 11:00 val.  Berlyne vyks XXXI tradicinis  tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas pagerbti 1991 metais žuvusius už Lietuvos Laisvę. Šio bėgimo metu kviečiame solidarizuotis su Ukrainos gynėjais, kovojančiais už Ukrainos Laisvę. 

Prisijunkite prie pagarbos bėgimo – kviečiame visus, kam brangi Laisvė. 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai Vokietijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Tw.jpg

Gruodžio 5-7 dienomis vyko užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno vizitas Vokietijoje, kurio metu aptartos galimybės gilinti dvišalius santykius ir pristatyta Lietuvos patirtis įveikiant autoritarinių režimų taikomą ekonominę prievartą.

Susitikimuose su Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Tobias Lindneriu bei Kanclerio tarnybos Užsienio ir saugumo politikos grupės vadovu Christianu Aulbachu aptartas Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas ekonomikos ir saugumo bei gynybos srityse, tolesnė parama Ukrainai, saugumo situacija regione. Taip pat aptarta Lietuvos pasirengimas ir vykdomi darbai, siekiant priimti kovai pasirengusią Vokietijos brigadą, pilna apimtimi dislokuojamą Lietuvoje ir NATO viršūnių susitikimas Vilniuje 2023 metais.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
Meilūnas Lindner 1.jpg

Gruodžio 5 d. Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas Berlyne susitiko su Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Tobias Lindneriu.

Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai ir jų plėtros galimybės, tolesnė parama Ukrainai, saugumo situacija regione, santykiai su Indijos ir Ramiojo vandenyno regionu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
315325416_146510991459912_6841679801544830909_n.jpg

Lapkričio 14 d. Lietuvos ambasada kartu su Vokietijos Federaline gynybos ir saugumo pramonės asociacija (BDSV) ir Lietuvos Inovacijų agentūra Berlyne surengė „Vokietijos-Lietuvos pramonės dieną 2022“, kurioje dalyvavo 17 Vokietijos ir 15 Lietuvos įmonių, dirbančių gynybos ir saugumo srityje.

Ambasadorius Ramūnas Misiulis, atidarydams pramonės dieną sakė: „Šis renginys – puiki proga pristatyti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės augantį potencialą Vokietijoje.“

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
20221111_124114.jpg

Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikimo metu ministrai aptarė stiprėjančius  Lietuvos ir Vokietijos ekonominius santykius, saugumo situaciją regione bei pristatė Lietuvos pasirengimą priimti Vokietijos brigadą Lietuvoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Diuseldorfas.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje 2022 m. gruodžio 2-3 d. rengia konsulinę misiją Diuseldorfe.

Konsulinės naujienos »
LRVK20220904-22.jpg

Rugsėjo 3-4 dienomis Berlyne viešėjo Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ji atvyko garbinga proga – Ministrei Pirmininkei I. Šimonytei, kartu su Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu ir Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas Berlyne įteiktas tarptautinis Friedricho Augusto von Hayeko fondo apdovanojimas už „Pavyzdingą ir drąsų indėlį vardan laisvos ekonomikos ir visuomenės santvarkos bei tvirtos biudžeto ir rinkos ekonomikos politikos“.

„Baltijos šalių sėkmės istorija atkūrus nepriklausomybę nulemta žmonių drąsos, ryžto ir begalinio idealizmo, o praeities iššūkius pavyko įveikti todėl, kad valstybę statėme ant asmeninės ir ekonominės laisvės pamatų“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Savo padėkos kalboje Lietuvos Vyriausybės vadovė sakė priimanti apdovanojimą kaip Baltijos šalių sėkmės istorijos atkūrus nepriklausomybę pripažinimą.

Vizito metu, rugsėjo 3 d., premjerė I. Šimonytė ambasadoriaus Ramūno Misiulio rezidencijoje Berlyne susitiko su lietuvių bendruomenės atstovais. „Aktyvios, savitarpio ryšį saugančios, tradicijas puoselėjančios lietuvių bendruomenės savo pavyzdžiu visuomet rodo, kad nešioti Lietuvą širdyje galima nepriklausomai nuo to, ar šiandien esi joje, ar įvairiopos gyvenimo aplinkybės atvedė svetur. Džiugu, kad ir čia, Vokietijoje, daugybės žmonių nėra pamirštama nei lietuvybė, nei tai, kas šiuo metu svarbu visiems, branginantiems laisvę ir taiką – solidarumas su Ukraina“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Rugsėjo 4 d. Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė susitiko su Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas ir Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu. Baltijos šalių premjerų susitikime daugiausiai dėmesio skirta pagalbos Ukrainai, energetikos išteklių kainų klausimams. 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Lietuviai Vokietijoje »
52031599620_aeae3a611f_b.jpg

Balandžio 25-26 d. Bundestago Pirmininkės Bärbel Bas kvietimu Berlyne viešėjo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »

Dalinamės Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės laišku pasaulio lietuviams, kuriame ji ragina suteikti žinių apie Lietuvos diasporos saugomus leidinius, dokumentus, prisiminimus, vaizdo ir garso medžiagą, susijusius su Lietuvos XX a. okupacijomis. 

DSC_4755.jpg

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vasario 10 d. su darbo vizitu lankėsi Vokietijoje. Prezidentas susitiko su Vokietijos Prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu bei kartu su Latvijos ir Estijos ministrais pirmininkais – su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu.

Dvišaliame Lietuvos ir Vokietijos Prezidentų susitikime daugiausiai dėmesio skirta šalių bendradarbiavimui saugumo, gynybos ir ekonomikos srityse aptarti. Prezidentas G. Nausėda akcentavo, kad Lietuva vertina Vokietiją kaip patikimą strateginį partnerį ir dėkojo už Vokietijos indėlį į kolektyvinį rytinio Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) flango saugumą. Pasak Prezidento, Rusijos karinių pajėgų telkimo Baltarusijoje ir prie sienos su Ukraina akivaizdoje, Vokietijos sprendimas dislokuoti Lietuvoje daugiau karių siunčia aiškią vienybės ir solidarumo žinutę visos NATO vardu.

„Lietuva yra pasirengusi priimti daugiau sąjungininkų pajėgų ir pasirūpinti visa reikiama infrastruktūra ir parama mūsų valstybės teritorijoje. Sąjungininkų pajėgų didinimas mūsų regione – esminis atgrasymo faktorius“, - teigė Prezidentas G. Nausėda.

Baltijos valstybių vadovų ir Vokietijos kanclerio susitikime daugiausiai dėmesio skirta saugumo situacijai regione -  Rusijos karinių pajėgų telkimui prie sienos su Ukraina ir Baltarusijos teritorijoje bei poreikiui stiprinti NATO atgrasymo ir gynybinius pajėgumus rytiniame aljanso flange.

Prezidentas akcentavo, kad Lietuvai nerimą kelia ne tik prie Ukrainos telkiamos Rusijos karinės pajėgos, tačiau ir jų didėjanti koncentracija Baltarusijos teritorijoje. Pasak šalies vadovo, sąjungininkų pasiryžimas didinti karines pajėgas rytiniame NATO flange siunčia vienybės ir stiprybės signalą, o taip pat primena apie tai, kad NATO saugumas yra nedalomas.

Lietuvos Prezidentas, kalbėdamas su Latvijos, Estijos ir Vokietijos Vyriausybių vadovais pabrėžė, kad šiuo metu visi sąjungininkų veiksmai turėtų būti nukreipti į efektyvų atgrasymą. Tai, pasak Prezidento, galėtų būti daroma tiek didinant karines pajėgas regione, tiek  iš anksto numatant galimas sankcijas.

„Turime sudaryti tokias sąlygas, kad karinė agresija Rusijai kainuotų per brangiai“, - kalbėjo Prezidentas.

Baltijos šalių vadovai su Vokietijos kancleriu taip pat kalbėjo apie ekonominį šalių bendradarbiavimą, kuriant naujas tiekimo grandines ir pramonės aljansus bei skatinant investicijas.  

Vizito metu Lietuvos ambasadoje buvo surengta Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos neformali diskusija aktualiais užsienio politikos ir saugumo klausimais su Vokietijos politinės minties centrų atstovais iš: Stiftung Wissenschaft und Politik (Mokslo ir politikos fondas); Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik (Vokietijos užsienio politikos draugija); European Council on Foreign Relations (Europos užsienio reikalų taryba) ir Zentrum Liberale Moderne (Liberalaus modernumo centro).

Foto: Robertas Dačkus / LR Prezidento kanceliarija

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
ap1.jpg

 

Vasario 2-4 dienomis užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius vizito Berlyne, Vokietijoje, metu kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų valstybės sekretoriais dalyvavo politinėse konsultacijose su Vokietija, šios šalies užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Andreaso Michaeliso kvietimu.

Susitikimo metu aptarti aktualūs Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos santykių, saugumo situacijos Europoje, susijusios su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos sienų, Baltarusijos, ES-Kinijos santykių, ES Rytų partnerystės ir ES plėtros klausimai.

Viceministras A. Pranckevičius susitikime sakė, kad agresyvi Rusijos politika ir veiksmai kelia grėsmę Europos saugumui, akcentavo visokeriopo Ukrainos palaikymo, o taip pat bendro ES atsako į Kinijos išpuolį prieš Lietuvą ir ES bendrąją rinką svarbą.

„Kinijos veiksmai daro poveikį visai ES bendrajai rinkai ir ES prekybos politikai. Esama situacija nebėra dvišalė Lietuvos ir Kinijos problema, tai ES-Kinijos klausimas. ES vieninga politika Kinijos atžvilgiu turi būti išreikšta formatu „27+1“. Vidaus rinkos integralumas turi būti apgintas bendromis jėgomis tiek Pasaulio prekybos organizacijoje, tiek ir kuriant  naująjį ES instrumentą prieš ekonominę prievartą“, − susitikimuose akcentavo viceministras A. Pranckevičius.

Susitikimo su Vokietijos federalinio kanclerio vyresniuoju patarėju ES ir ekonominiams klausimams Jörgu Kukiesu metu aptarti Rusijos ir Ukrainos, Kinijos klausimai. A. Pranckevičius padėkojo už Vokietijos solidarumą ir nuolatinį buvimą Lietuvoje – Vokietija yra ne tik didžiausia investuotoja Lietuvoje, bet ir NATO priešakinių pajėgų batalinio kovinės grupės lyderė.

Viceministras taip pat susitiko su Vokietijos federalinės ekonomikos ir klimato apsaugos ministerijos parlamentine valstybės sekretore Franziska Brantner, bei su Vokietijos federalinės pramonės ir Vokietijos automobilių pramonės asociacijų, Mercator Kinijos studijų ir Vokietijos tarptautinių ir saugumo reikalų institutų atstovais. Susitikimuose pagrindinis dėmesys skirtas Kinijos vykdomo neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir ES klausimui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha