Vykstantiems į Vokietiją

Sukurta 2015.04.29 / Atnaujinta 2022.01.11 18:12

Rekomendacijas dėl kelionių į Vokietiją bei kitą aktualią informaciją keliautojams rasite https://keliauk.urm.lt puslapyje.

Aplinkos apsaugos zonos Vokietijoje

Siekiant sumažinti į aplinką išmetamų dujų ir teršalų kiekį, nuo 2008-01-01 Berlyne, Hanoveryje, Kelne, o vėliau ir kituose Vokietijos didmiesčiuose (Miunchene, Frankfurte, Štutgarte ir kt.), dažniausiai jų centruose, nustatytos „aplinkos apsaugos“ zonos (Umweltzone), į kurias gali įvažiuoti tik atitinkamus aplinkos taršos reikalavimus atitinkančios kelių transporto priemonės.

Reikalavimas turėti taršos atitikties lipdukus taikomas visoms tiek Vokietijoje, tiek ir užsienyje, t.y. ir Lietuvoje įregistruotoms kelių transporto priemonėms, įvažiuojančioms į konkretaus miesto „aplinkos apsaugos“ zoną. Jeigu planuojate keliauti į Vokietiją, tačiau į „aplinkos apsaugos“ zoną neįvažiuosite, lipduko įsigyti nereikia. Už įvažiavimą į „aplinkos apsaugos“ zoną be taršos atitikties lipduko skiriama 40 EUR bauda!

Dėmesio. Lietuvos Respublikos ambasada įsikūrusi Berlyno „aplinkos apsaugos“ zonoje, todėl čia atvykstančios transporto priemonės turi būti pažymėtos taršos atitikties lipdukais.

Kartą gavus atitikties lipduką, jis galios įvažiavimui į bet kurio Vokietijos miesto „aplinkos apsaugos“ zoną. Nuo 2010 m. sausio 1 d. į Berlyno „aplinkos apsaugos“ zoną gali įvažiuoti tik žalios spalvos lipdukus turinčios kelių transporto priemonės. Išimtis taikoma užsienyje registruotoms transporto priemonėms, turinčioms geltonos spalvos lipduką. Su šiais lipdukais joms leidžiama įvažiuoti į Berlyno „aplinkos apsaugos“ zoną tik iki 2014-12-31.

Baudos taškai už kelių eismo taisyklių pažeidimus Vokietijoje

Nuo 2014 m. gegužės 1 d. Vokietijoje įsigaliojo nauja baudos taškų už kelių eismo taisyklių pažeidimus sistema. Buvusi 18 baudos taškų sistema pakeista į 8 baudos taškų sistemą. Baudos taškai paprastai skiriami tada, kai vietos policijos pareigūnas skiria vairuotojui baudą, didesnę negu 60 eurų. Baudos taškai kaupiami Vokietijos federalinėje transporto priemonių valdyboje (vok. Kraftfahrt-Bundesamt, www.kba.de). Informacija apie gautą baudos tašką saugoma 2,5 metų specialiame registre (už grubius eismo taisyklių pažeidimus, kai atimama teisė vairuoti transporto priemonę esant neblaivios būklės, skirti baudos taškai panaikinami tik po 5 arba 10 metų). Gavus nuo 1 iki 3 baudos taškų, pradedama taikyti vairuotoją drausminanti priemonė – duomenų apie vairuotoją įtraukimas į baudos taškų registrą. Nuo 4 iki 5 baudos taškų – vairuotojui taikomas įspėjimas, nuo 6 iki 7 baudos taškų – griežtas įspėjimas, surinkus 8 baudos taškus – vairuotojo pažymėjimo atėmimas.

Dažniausiai pasitaikančios baudos ir skiriami baudos taškai Vokietijoje (nuo 2014-05-01):

 • Kalbėjimas mobilaus ryšio telefonu vairuojant - bauda 60 EUR + 1 baudos taškas
 • Įvažiavimas į aplinkos apsaugos zoną be ekologinio lipduko - bauda 80 EUR + 0 baudos taškų

Greičio viršijimas (mieste, gyvenvietėje):

 • 21-25 km/h - bauda 80 EUR + 1 baudos taškas
 • 26-30 km/h - bauda 100 EUR + 1 baudos taškas
 • 31-40 km/h - bauda 160 EUR + 2 baudos taškai arba teisės vairuoti atėmimas 1 mėn.
 • Greičio viršijimas (užmiestyje) 41-50 km/h - bauda 160 EUR + 2 baudos taškai arba teisės vairuoti atėmimas 1 mėn.
 • Važiavimas užsidegus raudonam šviesoforo signalui:
 • iki 1 s - bauda 90 EUR + 1 baudos taškas
 • ilgiau negu 1 s - bauda 200 EUR + 2 baudos taškai arba teisės vairuoti atėmimas 1 mėn.
 • Vaiko vežimas neprisegus vaiko saugos diržais - bauda 60 EUR + 1 baudos taškas
 • Policijos pareigūnų signalo „sustoti“ ignoravimas - bauda 70 EUR + 1 baudos taškas
 • Daugiau informacijos apie kelių eismo ypatumus Vokietijoje.