Pirmojo dokumento išdavimas užsienyje gimusiam vaikui

Sukurta 2018.09.04 / Atnaujinta 2022.01.03 16:46

Dokumentai priimami tik iš anksto internetu užsiregistravus priėmimui

Registruodamiesi priėmimo datą ir laiką pasirinksite patys.

Pasas arba asmens tapatybės kortelė užsienyje gimusiam Lietuvos Respublikos piliečio (-ių) vaikui gali būti išduotas tik įtraukus į apskaitą jo gimimą Lietuvoje ir jam suteikus asmens kodą.

Prašymus įtraukti vaiko gimimą į apskaitą ir išduoti jam pasą arba asmens tapatybės kortelę galima pateikti to paties vizito metu.

Prašymas išduoti pasą arba asmens tapatybės kortelę bus užpildytas priėmimo ambasadoje metu.

Prašymus ir kitus vaiko gimimui apskaityti ir pasui arba asmens tapatybės kortelei išduoti reikalingus dokumentus gali pateikti vienas iš vaiko tėvų arba globėjų (prašymus pateikiantis asmuo turi būti Lietuvos Respublikos pilietis). Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas.

Kreipiantis dėl paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 2 metų amžiaus, vaiko atvežti į ambasadą nereikia, vaikai nuo 2 m. amžiaus turi atvykti į ambasadą kartu. Pirmojo paso arba asmens tapatybės kortelės vaikui išdavimas užtrunka apie tris mėnesius nuo prašymo pateikimo dienos.

Reikalingi dokumentai:

  • Vaiko tarptautinis gimimos dokumentas Formule A) (Auszug aus dem Geburtseintrag), kurio nereikia versti į lietuvių kalbą; arba gimimo liudijimas (Geburtsurkunde), kuris turi būti pateiktas su vertimu į lietuvių kalbą.
  • Abiejų tėvų pasai arba asmens tapatybės kortelės.
  • 2 vaiko amžių atitinkančios nuotraukos (reikalavimus nuotraukoms rasite čia).
  • Jei vaikas turi Vokietijos Federacinės Respublikos išduotą pasą, jį reikia pateikti. 
  • Konsulinis mokestis už gimimo įtraukimo į apskaitą dokumentų priėmimą ir perdavimą, už paso arba asmens tapatybės kortelės išdavimą. Už konsulines paslaugas ambasadoje atsiskaityti galima tik banko kortele (išskyrus American Express).
  • Jeigu pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujama gauti paštu, pateikiamas vienas C5 dydžio (17 x 22,5 cm) paminkštintas vokas Luftpolstertasche ir paprasti pašto ženklai, kurių bendra vertė yra 4,25 EUR. Voką reikia įsigyti pašte.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha