Palikimo atsisakymas

Sukurta 2020.11.17 / Atnaujinta 2021.02.10 17:03

Lietuvos Respublikos piliečiams Lietuvos Respublikos ambasadoje Vokietijoje notariškai tvirtinami pareiškimai dėl palikimo atsisakymo.

  • Įpėdinis pagal įstatymą ar įpėdinis pagal testamentą turi teisę per 3 (tris) mėnesius atsisakyti palikimo nuo palikimo atsiradimo dienos. Neleidžiama atsisakyti palikimo su sąlygomis ir išlygomis arba dalies palikimo;
  • Neleidžiama atsisakyti palikimo, jeigu įpėdinis padavė palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimą, kad jis priima palikimą arba prašo išduoti jam paveldėjimo teisės liudijimą;
  • Atsisakius palikimo, ta palikimo dalis, kuri priklausytų Jums, atitenka kitiems įpėdiniams lygiomis dalimis. Atsisakyti palikimo kurio nors įpėdinio naudai negalima;
  • Palikimo atsisakymas turi tas pačias pasekmes kaip ir palikimo nepriėmimas.

Dėl pareiškimo dėl palikimo atsisakymo tvirtinimo Lietuvos Respublikos ambasadoje Vokietijoje būtina iš anksto susisiekti su Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje konsuliniais pareigūnais, elektroniniu paštu [email protected].

Gavę Jūsų el. laišką su užklausa dėl Jums reikalingo notarinio veiksmo atlikimo, konsuliniai pareigūnai susieks su Jumis, informuos Jus apie dokumentus ir duomenis, reikalingus šio notarinio veiksmo atlikimui, taip pat suderins su Jumis šio notarinio veiksmo atlikimo datą ir laiką.

Atvykstant į ambasadą pareiškimo dėl palikimo atsisakymo tvirtinimui, su savimi turėkite galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę ir banko kortelę (išskyrus American Express) atsiskaitymui ambasadoje už atliekamus notarinius veiksmus (grynaisiais pinigais ambasadoje neatsiskaitoma).

Konsulinis mokestis už pareiškimo dėl palikimo atsisakymo tvirtinimą – 50 EUR.

Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje konsulinių pareigūnų notariškai patvirtintą pareiškimą dėl palikimo atsisakymo Jūs turėsite pateikti palikimo atsiradimo vietos notarui.

Pareiškimo dėl palikimo atsisakymo klausimais visuomet galite kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Vokietijoje, elektroniniu paštu: [email protected].

Naujienlaiškio prenumerata