Vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje (apskaitymas)

Sukurta 2015.03.23 / Atnaujinta 2022.01.03 17:13

Jei Jums užsienyje gimė vaikas, privalote jo gimimą apskaityti Lietuvoje.

Per Lietuvos Respublikos ambasadą Vokietijos Federacinėje Respublikoje prašymą ir dokumentus dėl vaiko gimimo apskaitymo gali pateikti tik LR piliečiai, nuolatos gyvenantys Vokietijoje ir deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos. Jeigu iki šiol savo išvykimo iš Lietuvos nesate deklaravę, tai galėsite padaryti ambasadoje.

Dėl vaiko gimimo apskaitymo į Lietuvos Respublikos ambasadą Berlyne būtina atvykti asmeniškai ir pateikti:

  • Užpildytą prašymą apskaityti vaiko gimimą (žr. prašymo formą “Vaiko gimimo apskaitymas”);
  • Vokietijoje išduotą vaiko Formule A (Auszug aus dem Geburtseintrag) – tarptautinį vaiko gimimo dokumentą, kurį išduoda Vokietijos civilinės metrikacijos skyrius (Standesamt) pagal 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienoje pasirašytą konvenciją. Formule A nereikia tvirtinti pažyma Apostille ir versti į lietuvių kalbą. Jei bus pateikiamas vaiko gimimo liudijimas (Geburtsurkunde), tuomet turite pateikti ir jo vertimą į lietuvių kalbą.
  • Galiojančius vaiko tėvų LR pasus  arba asmens tapatybės korteles (jei vienas iš vaiko tėvų - ne LR pilietis, prašome pateikti jo galiojantį asmens dokumentą arba asmens dokumento notariškai arba Bürgeramt patvirtintą kopiją);
  • Galiojantį vaiko kitos valstybės išduotą asmens dokumentą arba šio dokumento notariškai patvirtintą kopiją (jeigu vaikas yra kitos valstybės pilietis ir toks dokumentas jam yra išduotas).
  • Ambasadoje banko kortele reikia sumokėti 30 EUR konsulinį mokestį už dokumentų dėl  vaiko gimimo apskaitymo priėmimą ir perdavimą.
  • Jei pageidausite gauti Lietuvoje išduotą gimimo akto įrašą liudijantį išrašą, tuomet reikės sumokėti 20 EUR konsulinį mokestį už išrašo pareikalavimą ir pateikti voką su priklijuotais pašto ženklais, kurių bendra vertė yra 4,25 EUR, ir užrašytu Jūsų adresu. Kartu reikės užpildyti prašymą dėl dokumento pareikalavimo ir siuntimo paštu.

SVARBU:

Ambasada turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Ambasadoje pateikti Jūsų dokumentai dėl vaiko gimimo apskaitymo yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui. Jų nagrinėjimas gali užtrukti 1-1,5 mėnesio.

Vaikų, kurių bent vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis, gimusių užsienio valstybėje 2011 m. balandžio 1 d. ir vėliau, Lietuvos Respublikos pilietybės klausimas atskirai nesprendžiamas, t.y. vaiko Lietuvos Respublikos pilietybę į Gyventojų registrą įrašo Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyrius, įtraukdamas į apskaitą vaiko gimimą.

SVARBU:                   

Prašymą įtraukti į apskaitą vaiko gimimą ir aukščiau paminėtų dokumentų kopijas taip pat galima pateikti Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigai PAŠTU. Informuojame, kad valstybės rinkliavos dydis už užsienio valstybėje įregistruoto gimimo įtraukimą į apskaitą yra 6 EUR, o gimimo akto įrašą liudijančio išrašo išdavimą – 2,9 EUR. Norint pateikti dokumentus paštu, pirmiausia rekomenduojame susisiekti su Civilinės metrikacijos įstaiga Lietuvoje ir pasikonsultuoti dėl dokumentų pateikimo ir valstybės rinkliavos sumokėjimo tvarkos.

Asmenys, turintys banko Lietuvoje elektroninę bankininkystę, prašymą įtraukti į apskaitą vaiko gimimą taip pat gali pateikti per MEPIS sistemą.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje
Adresas Charité Str. 9, 10117 Berlynas, Vokietija
Telefonas +49 30 2178 4050
El. paštas [email protected]
Ambasados sąskaitos Nr. Nr. 1213883, BLZ 10070000, IBAN DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT DEUTDEBBXXX, Deutsche Bank Berlin.

 

Prašymų formos

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha