Santuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje (apskaitymas)

Sukurta 2015.03.23 / Atnaujinta 2022.01.03 17:13

Jei susituokėte užsienyje, privalote santuoką apskaityti ir Lietuvoje. Per Lietuvos ambasadą Vokietijoje prašymą ir dokumentus dėl santuokos apskaitymo gali pateikti tik Lietuvos piliečiai, nuolatos gyvenantys Vokietijoje ir deklaravę išvykimą iš Lietuvos. Jeigu iki šiol išvykimas iš Lietuvos nebuvo deklaruotas, tai reikės padaryti ambasadoje.

Dėl santuokos apskaitymo į Lietuvos ambasadą Berlyne būtina atvykti asmeniškai ir pateikti:

  • Užpildytą “Prašymą apskaityti santuoką” (žr. prašymo formą “Santuokos apskaitymas”).
  • Vokietijoje išduotą Formule B (Auszug aus dem Heiratseintrag) – tarptautinį santuokos dokumentą, kurį išduoda Vokietijos civilinės metrikacijos skyrius (Standesamt) pagal 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienoje pasirašytą konvenciją. Formule B nereikia tvirtinti pažyma Apostille ir versti į lietuvių kalbą. Jei bus pateikiamas santuokos liudijimas (Heiratsurkunde), tuomet turite pateikti ir jo vertimą į lietuvių kalbą.
  • Jei Jūsų sutuoktinis anksčiau buvo susituokęs Vokietijoje ir išsiskyrė taip pat Vokietijoje, būtina pateikti sutuoktinio ankstesnės santuokos dokumentą - Formule B (Auszug aus dem Heiratseintrag) arba 
  • Jei Jūsų sutuoktinis anksčiau buvo susituokęs ir išsiskyrė kitoje užsienio valstybėje, tuomet būtina pateikti įsiteisėjusį (rechtskräftig) užsienio valstybės teismo sprendimą dėl Jūsų sutuoktinio ankstesnės santuokos nutraukimo. Teismo sprendimą reikia išversti į lietuvių kalbą. Pakanka pateikti teismo sprendimo įžanginės ir rezoliucinės dalies vertimą į lietuvių kalbą (t. y. viso teismo sprendimo versti nebūtina).
  • Jei Jūsų sutuoktinis yra  našlys,  būtina pateikti jo buvusio sutuoktinio Formule C, kurį išduoda Vokietijos civilinės metrikacijos skyrius (Standesamt). Tai yra tarptautinis išrašas iš mirties akto įrašo, kurio nereikia nei tvirtinti pažyma Apostille, nei versti į lietuvių kalbą. Jei teiksite mirties liudijimą (Sterbeurkunde), tuomet būtina pateikti jo vertimą į lietuvių kalbą.
  • Galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Galiojantį sutuoktinio pasą arba asmens tapatybės kortelę (Personalausweis). Jei negalite pateikti sutuoktinio asmens dokumento, tuomet pakanka pateikti jo kopiją (jei tai kortelė – reikalingos abiejų pusių kopijos), patvirtintą notaro arba Bürgeramt.
  • Ambasadoje banko kortele reikia sumokėti 30 EUR konsulinį mokestį už dokumentų įtraukti į  apskaitą santuoką priėmimą ir perdavimą.
  • Jei pageidausite gauti Lietuvoje išduotą santuokos akto įrašą liudijantį išrašą, tuomet reikės sumokėti 20 EUR konsulinį mokestį už išrašo pareikalavimą ir pateikti voką su priklijuotais pašto ženklais, kurių bendra vertė yra 4,25 EUR, ir užrašytu Jūsų adresu. Kartu reikės užpildyti prašymą dėl dokumento pareikalavimo ir siuntimo paštu.

SVARBU:

Ambasada turi teisę paprašyti papildomų dokumentų.

Ambasadoje pateikti Jūsų dokumentai dėl santuokos apskaitymo yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui. Jų nagrinėjimas gali užtrukti 1,5-2 mėnesius.

SVARBU:                  

Prašymą įtraukti į apskaitą santuoką ir aukščiau paminėtų dokumentų kopijas taip pat galima pateikti Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigai PAŠTU. Informuojame, kad valstybės rinkliavos dydis už užsienio valstybėje įregistruotos santuokos įtraukimą į apskaitą yra 6 EUR, o santuokos akto įrašą liudijančio išrašo išdavimą – 2,9 EUR. Norint pateikti dokumentus paštu, pirmiausia rekomenduojame susisiekti su Civilinės metrikacijos įstaiga Lietuvoje ir pasikonsultuoti dėl dokumentų pateikimo ir valstybės rinkliavos sumokėjimo tvarkos.

Asmenys, turintys banko Lietuvoje elektroninę bankininkystę, prašymą įtraukti į apskaitą santuoką taip pat gali pateikti per MEPIS sistemą.

Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje
Adresas Charité Str. 9, 10117 Berlynas, Vokietija
Telefonas +49 30 2178 4050
El. paštas [email protected]
Ambasados sąskaitos Nr. Nr. 1213883, BLZ 10070000, IBAN DE 63100700000121388300, BIC/SWIFT DEUTDEBBXXX, Deutsche Bank Berlin.

 

Prašymų formos

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha