Civilinė metrikacija

Sukurta 2014.08.29 / Atnaujinta 2024.06.05 17:17

Šiai konsulinei paslaugai būtina išankstinė registracija internetu.

Už dokumentų dėl užsienio valstybėse įregistruotų civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą arba dėl vardo ar pavardės keitimo priėmimą ir perdavimą imamas 30 eurų konsulinis mokestis.

Lietuvos Respublikos piliečiai privalo pranešti civilinės metrikacijos įstaigai apie užsienio valstybėse įregistruotus ar patvirtintus civilinės būklės aktus. Į apskaitą Lietuvoje įtraukiami tik tie civilinės būklės aktai, kurie užsienio valstybėse įregistruoti nepažeidžiant Lietuvos Respublikos  teisės aktų. Užsienio valstybių institucijose įregistruoti Lietuvos Respublikos piliečių civilinės būklės aktai įtraukiami į apskaitą Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigose,  sudarant civilinės būklės akto įrašą ir piliečio pageidavimu išduodant civilinės būklės akto įrašą liudijantį išrašą.

Užsienio valstybių institucijų išduoti dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą, legalizuoti ar patvirtinti pažyma (Apostille), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, Lietuvos Respublikos ar Europos Sąjungos teisės aktai nenustato kitaip.

Ambasada gali priimti ir perduoti Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriui Lietuvos Respublikos piliečių, gyvenančių užsienio valstybėse, prašymus įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotus civilinės būklės aktus arba prašymus dėl vardo ar pavardės keitimo, kai jie pateikiami tiesiogiai (asmeniškai arba per atstovą), t. y. atvykus į ambasadą.

Civilinės metrikacijos įstaigoms Lietuvoje prašymą įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotą civilinės būklės aktą arba prašymą dėl vardo ar pavardės keitimo galite teikti tiesiogiai (asmeniškai arba per atstovą) registruotu paštu ar per kurjerį, taip pat internetu, prisijungę prie VĮ Registrų centro savitarnos svetainės. Rekomenduojame prieš teikiant prašymą pasirinktai civilinės metrikacijos įstaigai, susisiekti su ja telefonu ar elektroniniu paštu (civilinės metrikacijos skyrių kontaktus galima rasti atitinkamų savivaldybių interneto svetainėse).