Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Gali būti, kad jau rytoj žinosime kokį išstojimo iš Europos Sąjungos kelią renkasi Didžioji Britanija. Bet kuriuo atveju Europos ir Britanijos skyrybų procesas įstrigo – koks blogiausias scenarijus?

DELFI Dėmesio centre: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius, politologas Ramūnas Vilpišauskas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Laurynas Kasčiūnas. Taip pat vaizdo skambučiu – diplomatas Vygaudas Ušackas.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Ar pasaulis susitaikė su Rusijos agresija ir karu Ukrainoje? Kaip lietuviai vertina narystę ES ir NATO organizacijoje? Kokios šių dienų grėsmės labiausiai neramina Europos vadovus? Apie tai „DELFI Dienoje“ pokalbis su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. 

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
tomas_razmus-9691.JPG

L. Linkevičius: tikėti, kad be JAV Europa galės ginti demokratines vertybes būtų saviapgaulė

Šiemet Lietuvos narystei Europos Sąjungoje sukaks penkiolika. Tokio amžiaus žmogus – dar paauglys, ieškantis savo „tikrojo“ kelio. Bet paprastai jis jau turi susiformavusius vertybinius orientyrus, žino savo teises ir yra pasiryžęs už jas kovoti.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

„Kad ir kaip baigtųsi Brexitas, Europa jau bus kitokia – ji sukrėsta“, – taip dabartinės situacijos Londone galimas pasekmes vertina Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius teigia, kad pats susitarimas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos buvo didelė klaida. Ar politinė krizė Didžiojoje Britanijoje virs Europos Sąjungos krize?

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

„Brexitas“ varo lietuvius namo, iš Lietuvos – britus, tačiau niekas nežino, kuo viskas baigsis. Gal „Brexito“ išvis net nebus, mat bus rengiamas dar vienas referendumas? Tai vienas iš kelių scenarijų, kuris yra svarstomas, kai Didžiosios Britanijos parlamentas atmetė premjerės Th. May su ES suderėtą susitarimą. Tačiau kiek mums kainuotų Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES be jokio susitarimo? „Dienos temos“ studijoje – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Chrisas Butleris, britas, gyvenantis Lietuvoje, Didžiosios Britanijos prekybos rūmų valdybos pirmininkas. 

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka du kartus lankėsi Kremliuje. Skelbta, kad su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu jis derėjosi dėl Sąjunginės valstybės sutarties įgyvendinimo ir brangstančios naftos. Dėl naujo naftos ir jos produktų apmokestinimo Baltarusija teigia kasmet patirsianti milijardinių nuostolių ir reikalauja juos kompensuoti, o Rusija nebenori neatlygintinai subsidijuoti A. Lukašenkos režimo ir tikisi ko nors mainais.

Ar gali būti, kad mainais reikalaujama atsisakyti dar daugiau suvereniteto? Apie tai laidoje „Dienos tema“ pokalbis su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir Rytų Europos studijų centro direktoriumi Linu Kojala.

– 1999 metais Rusijos ir Baltarusijos pasirašyta sutartis numato daug bendrų dalykų – valiutą, mokesčius, transporto sistemas. Ši sutartis iki šiol nebuvo iki galo įgyvendinama, bet pastaruoju metu vėl prabilta apie tai, kad galbūt reikėtų ją prisiminti. Kai kurie politologai teigia, kad, pradėjus šią sutartį įgyvendinti, Baltarusijos suverenitetas dar labiau sumažėtų. Kaip Jūs vertinate tokias prognozes? Ar šis A. Lukašenkos vizitas galėjo vesti ta kryptimi?

L. Linkevičius: Prognozės daugiau astrologams gal būtų, o pagal situaciją tai reikėtų vertinti, kaip faktiškai yra. Žinoma, de jure 20 metų ta sąjunginė valstybė egzistuoja, tik nėra dar kol kas bendros valiutos, tačiau mes puikiai žinome, kaip yra integruota ta valstybė į Rusiją kitomis prasmėmis – saugumo, gynybos, žvalgybos, strateginių projektų.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata