
Artimiausi renginiai
- 2019-12-04 iki 2019-12-05 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja ESBO Ministrų taryboje Bratislavoje
- 2019-12-05 iki 2019-12-06 Politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvauja ESBO Ministrų tarybos susitikime Bratislavoje, Slovakijoje
- 2019-12-05 Viceministras Albinas Zananavičius Zagrebe, Kroatijoje dalyvauja konsultacijose su URM valstybės sekretore
- 2019-12-05 Ministras Linas Linkevčius pasisako ESBO ministrų taryboje
- 2019-12-05 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja ESBO ministrų tarybos susitikimo darbo pietuose Bratislavoje
Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus interviu garso įrašas.
Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus interviu.
Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus interviu garso įrašas.
Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus interviu garso įrašas.
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius – apie „Brexit“. Augant nerimui dėl „Brexit“ – žinia lietuviams emigrantams: į ambasadas siųs mobilias komandas.
Gali būti, kad jau rytoj žinosime kokį išstojimo iš Europos Sąjungos kelią renkasi Didžioji Britanija. Bet kuriuo atveju Europos ir Britanijos skyrybų procesas įstrigo – koks blogiausias scenarijus?
DELFI Dėmesio centre: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius, politologas Ramūnas Vilpišauskas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Laurynas Kasčiūnas. Taip pat vaizdo skambučiu – diplomatas Vygaudas Ušackas.
Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus interviu garso įrašas.
Ar pasaulis susitaikė su Rusijos agresija ir karu Ukrainoje? Kaip lietuviai vertina narystę ES ir NATO organizacijoje? Kokios šių dienų grėsmės labiausiai neramina Europos vadovus? Apie tai „DELFI Dienoje“ pokalbis su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

L. Linkevičius: tikėti, kad be JAV Europa galės ginti demokratines vertybes būtų saviapgaulė
Šiemet Lietuvos narystei Europos Sąjungoje sukaks penkiolika. Tokio amžiaus žmogus – dar paauglys, ieškantis savo „tikrojo“ kelio. Bet paprastai jis jau turi susiformavusius vertybinius orientyrus, žino savo teises ir yra pasiryžęs už jas kovoti.
„Kad ir kaip baigtųsi Brexitas, Europa jau bus kitokia – ji sukrėsta“, – taip dabartinės situacijos Londone galimas pasekmes vertina Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius teigia, kad pats susitarimas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos buvo didelė klaida. Ar politinė krizė Didžiojoje Britanijoje virs Europos Sąjungos krize?
„Brexitas“ varo lietuvius namo, iš Lietuvos – britus, tačiau niekas nežino, kuo viskas baigsis. Gal „Brexito“ išvis net nebus, mat bus rengiamas dar vienas referendumas? Tai vienas iš kelių scenarijų, kuris yra svarstomas, kai Didžiosios Britanijos parlamentas atmetė premjerės Th. May su ES suderėtą susitarimą. Tačiau kiek mums kainuotų Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES be jokio susitarimo? „Dienos temos“ studijoje – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Chrisas Butleris, britas, gyvenantis Lietuvoje, Didžiosios Britanijos prekybos rūmų valdybos pirmininkas.
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka du kartus lankėsi Kremliuje. Skelbta, kad su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu jis derėjosi dėl Sąjunginės valstybės sutarties įgyvendinimo ir brangstančios naftos. Dėl naujo naftos ir jos produktų apmokestinimo Baltarusija teigia kasmet patirsianti milijardinių nuostolių ir reikalauja juos kompensuoti, o Rusija nebenori neatlygintinai subsidijuoti A. Lukašenkos režimo ir tikisi ko nors mainais.
– 1999 metais Rusijos ir Baltarusijos pasirašyta sutartis numato daug bendrų dalykų – valiutą, mokesčius, transporto sistemas. Ši sutartis iki šiol nebuvo iki galo įgyvendinama, bet pastaruoju metu vėl prabilta apie tai, kad galbūt reikėtų ją prisiminti. Kai kurie politologai teigia, kad, pradėjus šią sutartį įgyvendinti, Baltarusijos suverenitetas dar labiau sumažėtų. Kaip Jūs vertinate tokias prognozes? Ar šis A. Lukašenkos vizitas galėjo vesti ta kryptimi?
L. Linkevičius: Prognozės daugiau astrologams gal būtų, o pagal situaciją tai reikėtų vertinti, kaip faktiškai yra. Žinoma, de jure 20 metų ta sąjunginė valstybė egzistuoja, tik nėra dar kol kas bendros valiutos, tačiau mes puikiai žinome, kaip yra integruota ta valstybė į Rusiją kitomis prasmėmis – saugumo, gynybos, žvalgybos, strateginių projektų.
- Naudingos nuorodos
-
Atrankos ir konkursai
- Konkursai į diplomatinę tarnybą
- Konkursai į valstybės tarnybą
- Atrankos į laisvas pareigas ministerijoje
- Atrankos į laisvas pareigas diplomatinėse atstovybėse
- Atrankos ir konkursai į tarptautinių organizacijų ir ES institucijas bei misijas
- Atrankos iš delegavimo rezervo į tarptautines misijas
- Praktika
- Kita
Socialiniai tinklai