Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai

Sukurta 2018.12.20 / Atnaujinta 2018.12.20 17:10
   Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai
   Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai

   Gruodžio 20 dieną Vilniuje lankėsi Europos Komisijos (EK) generalinio sekretoriaus pavaduotoja Ilze Juhansone, susitikusi su užsienio reikalų viceministru Albinu Zananavičiumi, Užsienio reikalų ministerijos politikos direktore Asta Skaisgiryte ir Vyriausybės Europos Sąjungos (ES) komisijos nariais.

   EK atstovės susitikime su užsienio reikalų viceministru A. Zananavičiumi aptartos šiuo metu vykstančios derybos dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos ir Lietuvos prioritetai būsimajame daugiamečiame ES biudžete, esama situacija dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, o taip pat branduolinės energetikos saugumo klausimai.

   Tuo tarpu I. Juhansonės susitikime su Užsienio reikalų ministerijos politikos direktore Asta Skaisgiryte aptarti ES instituciniai klausimais ir EK ketinimai dėl kvalifikuotos daugumos balsavimo principų, taip pat kovos su dezinformacija veiksmų plano įgyvendinimas, apsikeista nuomonėmis nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo, ES bendradarbiavimo su NATO bei sankcijų Rusijai temomis.

   EK generalinio sekretoriaus pavaduotojos susitikime su Vyriausybės ES komisijos nariais buvo aptarti ateinančių 2019 metų EK darbotvarkės planai, pasirengimas būsimajai strateginei ES darbotvarkei po 2019 metų, o taip pat pasiruošimas Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES. Lietuvos atstovai detaliai pristatė EK pareigūnei Lietuvos interesus derybose dėl 2021-2027 m. ES daugiametės finansinės perspektyvos, diskutavo energetinio saugumo užtikrinimo, vidaus rinkos gilinimo, kovos su dezinformacija, migracijos politikos ir didesnio ES vaidmens pasaulyje temomis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_0991.JPG

   Gegužės 24 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė Helsinkyje susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Jukka Salovaara. Susitikimo metu aptarta Suomijos pirmininkavimo ES Tarybai šių metų antrąjį pusmetį darbotvarkė.

   Europos Sąjunga »
   tomas_razmus-7637.JPG

   Gegužės 16 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kurio metu Vystomojo bendradarbiavimo ministrai aptarė pažangą įgyvendinant Jungtinių Tautų darbotvarkės iki 2030 metų darnaus vystymosi tikslus ir padėtį Afrikos Sahelio regione. Susitikimo metu taip pat siekta suartinti požiūrius dėl Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos finansavimo būsimoje daugiametėje finansinėje programoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   tomas_razmus-6784.jpg

   Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

   Europos Sąjunga »
   190511 A.Plenković, J.Raguckienė.JPG

   Gegužės 11 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Zagrebe vykusiame kasmetiniame Europos dienai skirtame renginyje. Jame ES valstybių atstovai šiemet pristatė savo šalis ir turėjo progą supažindinti lankytojus su savo kulinariniu paveldu bei varžytis skaniausio sumuštinio konkurse.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_9722.JPG

   Gegužės 12 dieną  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES vykusioje diskusijoje su Briuselio lietuviais „Penkiolika Lietuvos metų: brandus vynas ar rūgštus vynas?”.

   Europos Sąjunga » Užsienio lietuviai »
   Rinkų seminaras 2.jpg

   Balandžio 9 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Komisija surengė „Rinkų prieigos dieną“. Ministerijos ir Europos Komisijos Prekybos direktorato atstovai su Lietuvos verslu diskutavo apie kliūtis, su kuriomis įmonės susiduria eksportuodamos produktus ar paslaugas į trečiąsias šalis, ir pristatė šias kliūtis galinčias padėti verslui spręsti europines priemones.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata