Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius: Veiksmingam atsakui į COVID-19 būtini koordinuoti ES veiksmai ir solidžios investicijos

Sukurta 2020.04.22 / Atnaujinta 2020.04.22 17:12
  Viceministras A. Zananavičius: Veiksmingam atsakui į COVID-19 būtini koordinuoti ES veiksmai ir solidžios investicijos

  Balandžio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES atsakas į COVID-19 pandemiją.

  Ministrai aptarė krizės suvaldymo priemones ir bendrus veiksmus išėjimui iš krizės bei ekonomikos gaivinimui. Šie klausimai balandžio 23 dieną bus aptariami Europos Vadovų Tarybos narių vaizdo konferencijoje.

  Ministrai taip pat aptarė ES ir valstybių narių taikomas kovos su pandemija priemones, trečiosiose šalyse įstrigusių ES piliečių repatriaciją, ES išorės sienos apsaugą ir bendrosios rinkos funkcionavimo užtikrinimą.

  „Būtinos tolesnės bendros pastangos siekiant užtikrinti pakankamą medicinos priemonių kiekį: turime spartinti bendrų pirkimų procedūras, naikinti išliekančius eksporto ES viduje ribojimus, stiprinti mokslinių tyrimų pajėgumus ir ES pramonę, kad ši galėtų gaminti gyvybiškai svarbias prekes“, - pažymėjo A. Zananavičius.

  Vaizdo konferencijoje taip pat buvo aptartos ES ekonomikos gaivinimo priemonės. „Ypač svarbu sutarti dėl ilgalaikės ekonomikos atkūrimo strategijos, vidaus rinkos atkūrimo, paramos mažoms ir vidutinėms įmonėms. Turi būti panaudojamos visos egzistuojančios ES finansinės priemonės. Svarbu, kad šiomis priemonėmis valstybės galėtų pasinaudoti kuo greičiau“, – teigė A. Zananavičius.

  Vaizdo konferencijoje viceministras akcentavo ir būtinybę jau artimiausiu metu sutarti dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos. „ES ekonomikos gaivinimui reikės milžiniškų ilgalaikių investicijų, todėl reikalingas ambicingesnis sanglaudos politikos finansavimas. Neigiamos pasekmės žemės ūkio sektoriui taip pat bus akivaizdžios, todėl svarbu jas šalinti ir užtikrinti vienodas veiklos sąlygas ūkininkams. Taip pat svarbu sutarti dėl didesnio ir gerai subalansuoto biudžeto, kuris atitiktų šiandieninę situaciją ir iššūkius, su kuriais susiduria ES ir valstybės narės“,- teigė A. Zananavičius.

  Ministrai pabrėžė, kad kovojant su COVID-19 pandemija dedamos milžiniškos ir beprecedentės pastangos, tačiau kartu pažymėjo, kad šios pastangos turi nepažeisti teisinės valstybės principų, būtų proporcingos ir ribotos laike.

  Vaizdo konferencijos metu akcentuota, kad ES privalu aktyviau kovoti su pastaruoju metu itin suintensyvėjusia dezinformacijos kampanija, nukreipta prieš Europos Sąjungą ir demokratines sistemas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

  Konsulinės naujienos »

  Gegužės 20 dieną Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą skirti 100 tūkst. eurų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos valstijai. Už skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės šios valstijos medikams bei kitų kasdien žmonių gyvybes gelbėjančių tarnybų darbuotojams.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 13 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Portugalijos užsienio reikalų ministru Augustu Santosu Silva. Ministrai aptarė savo šalyse taikomas karantino priemones.

  Dvišaliai santykiai »

  Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generaliniu sekretoriumi Tedru Adhanomu Ghebreyesu. Pokalbio metu aptartos kovos su COVID-19 pandemija aktualijos, Taivano dalyvavimas PSO bei galimas pakvietimas į Pasaulio sveikatos asamblėjos susitikimą gegužės 18 dieną.

  Daugiašaliai santykiai »

  Nuo gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina „Lufthansa“ oro bendrovė. Bendrovė dėl skrydžių atnaujinimo leidimo Vyriausybės nustatyta tvarka kreipėsi dar balandžio 7 dieną.

  Konsulinės naujienos »