Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Tarptautinės frankofonijos organizacijos metiniame ministrų susitikime

Sukurta 2018.10.07 / Atnaujinta 2018.10.07 10:18

Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Tarptautinės frankofonijos organizacijos Viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje Jerevane, Armėnijoje.

Šio viršūnių susitikimo pagrindinis tikslas – apibrėžti organizacijos veiklą siekiant stiprinti taiką, demokratiją ir solidarumą frankofonijos erdvėje, skatinti valstybių bendradarbiavimą puoselėjant prancūzų kalbą ir kultūrą. Lietuvos diplomatijos vadovas ministrų konferencijos metu turės galimybę ne tik pristatyti Lietuvos indėlį į organizacijos veiklą, bet ir bendradarbiavimą su frankofoniškomis valstybėmis, ypatingai Afrikos regione.

Vizito metu planuojami ministro susitikimai ir su Armėnijos Vyriausybės bei nevyriausybinio sektoriaus atstovais.

Lietuva Tarptautinės frankofonijos organizacijos veikloje dalyvauja nuo 1999 metų, kuomet buvo suteiktas stebėtojo statusas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Linkevicius susitinka su Prancuzijos senatoriumi res.jpg

Lapkričio 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos senatoriumi Olivier Cadic, kuris yra vienas iš dvylikos Prancūzijos senatorių, atstovaujančių Prancūzijos žmonėms, gyvenantiems už šalies ribų. O. Cadic yra prancūzų diasporos Jungtinėje Karalystėje atstovas.

Dvišaliai santykiai »
IMG_7099.JPG

Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

Daugiašaliai santykiai »
paroda.jpg

Kovo 1 dieną Užsienio reikalų ministerijoje iškilmingai paskelbta Frankofonijos mėnesio Lietuvoje pradžia. Šia proga ministerijoje, bendradarbiaujant su Lietuvos centriniu valstybės archyvu, atidaryta prancūzų poetui ir pirmajam Lietuvos atstovui Prancūzijoje Oskarui Milašiui skirta paroda.

Kultūros renginiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Naujienlaiškio prenumerata