Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

Sukurta 2017.03.30 / Atnaujinta 2017.03.30 13:42
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius kartu su Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų pareigūnais kovo 30 dieną Vilniuje susitiko su įtakingais Jungtinių Amerikos Valstijų saugumo ir gynybos ekspertais iš JAV analitinio centro „Atlantic Council“, įsikūrusio Vašingtone.

   JAV atstovai lankosi Lietuvoje pagal Krašto apsaugos ministerijos ir „Atlantic Council“ vykdomą projektą „Saugumo stiprinimas ir kova prieš konvencines ir hibridines grėsmes Šiaurės Rytų Europoje“.

   Lietuvos diplomatų ir JAV saugumo politikos ekspertų susitikime Užsienio reikalų ministerijoje buvo aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės Lietuvos ir viso regiono saugumui. Akcentuota būtinybė stiprinti Lietuvos visuomenės atsparumą bandymams pakirsti šalies gyvybines funkcijas.

   Diskutuota apie galimas priemones, reaguojant į Rusijos veiksmus ir jų pasekmes strateginei aplinkai.

   Susitikime pabrėžta JAV nuolatinio ir ilgalaikio JAV karių buvimo dvišaliu pagrindu Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje strateginė svarba. Taip pat akcentuota daugianacionalinių NATO pajėgų buvimo Baltijos valstybėse svarba.

   JAV atstovai buvo patikinti dėl tvirto Lietuvos įsipareigojimo JAV vadovaujamai koalicijai kovoje prieš tarptautinį terorizmą ir prieš „Islamo valstybę“.

   Diskusijų metu taip pat buvo išsakytas susirūpinimas dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE). Buvo atkreiptas JAV ekspertų dėmesys į keliamą grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono saugumui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 16-osios vakare Los Andželo tarptautinis oro uostas įžiebs lietuviškos trispalvės spalvomis jo simboliu tapusią didelę meninę instaliaciją „LAX Gateway Pylons“. Tai – Los Andželo miesto dovana Lietuvai. San Franciske planuojama apšviesti miesto rotušę.

   Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija reiškia užuojautą vasario 14 dieną įvykusio susišaudymo Parklando mokykloje, Floridos valstijoje, JAV, aukoms ir jų artimiesiems.

   tomas_razmus-7341.JPG

   Sausio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė Lietuvoje besilankantį Amerikos menų ir mokslų akademijos prezidentą, buvusį McArthur fondo prezidentą dr. Jonathaną Fantoną.

   Krisciunas_Sawkiw.JPG

   Spalio 11 dieną Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Ukrainos nacionalinės naujienų agentūros (Ukrainian National Information Service, UNIS) 40-mečio minėjime, kuriame metiniu apdovanojimu už paramą Ukrainos suverenitetui ir nepriklausomybei buvo pagerbtas ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Atstovybių naujienos »
   www naudoti.jpg

   Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos generalinis konsulas Mantvydas Bekešius susitiko su Čikagos miesto meru Rahmu Emanueliu, kuriam perdavė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą apsilankyti Vilniuje.

   Atstovybių naujienos »
   kvietimas.jpg

   Liepos 20 dieną, ketvirtadienį, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Užsienio reikalų ministerijos ir JAV ambasados Vilniuje organizuojamą nuotaikingą renginį Vašingtono aikštėje „Kartu tarkime „ačiū“ JAV!“. Susirinkusius pažymėti istorinės Sumner Welles deklaracijos, kuria Jungtinės Amerikos Valstijos nepripažino Baltijos šalių okupacijos, sveikins užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata