Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Stiprinami Lietuvos ryšiai su Kinijos Guandongo provincija

Sukurta 2018.03.20 / Atnaujinta 2018.03.20 15:45
   Stiprinami Lietuvos ryšiai su Kinijos Guandongo provincija
   Stiprinami Lietuvos ryšiai su Kinijos Guandongo provincija

   Kovo 19-20 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Guandongo provincijoje.

   Ambasadorė susitiko su provincijos aplinkos apsaugos departamento direktoriumi Huang Wenmu, aptarė provincijos vicegubernatoriaus vadovaujamos delegacijos būsimą vizitą į Lietuvą ir provincijos norą bendradarbiauti vandens ir oro taršos prevencijos srityje. Taip įvyko susitikimas su Guandžou miesto Hanxin aviacijos technologijų kompanijos, kuri ką tik įsigijo Lietuvos-Estijos įmonę, vadovais.

   Su Dongguan miesto Komunistų partijos komiteto nariu Shaoqun Luo bei miesto užsienio reikalų departamento vadovais ambasadorė aptarė galimybę surasti jiems miestą Lietuvoje, kuris norėtų su jais susigiminiuoti ir vystyti ekonominius, kultūrinius bei sporto ryšius. Šiame mieste treniruojasi Jono Kazlausko vadovaujama krepšinio komanda, tad Lietuvos vardas čia gerai žinomas.

   Ambasadorė taip pat susitiko su Guandžou miesto užsienio reikalų komiteto generaliniu direktoriumi Chun Liu Bao ir konsulinių reikalų direktore Lei Guo. Šis miestas yra susigiminiavęs su Vilniumi, tad aptarti tolesni bendradarbiavimo skatinimo planai. Pareigūnai pakviesti apsilankyti OKT "Žuvėdros" spektakliuose, kurie bus rodomi šio miesto Operos teatre mėnesio pabaigoje. Su miesto Prekybos departamento generaliniu direktoriumi Jie Chen aptartos tarptautinės parodos, kuriose galėtų dalyvauti ir jų atstovai, ir kitos ekonominio bendradarbiavimo galimybės.

   Guandongo provincijoje gyvena 110 mln. gyventojų, jos sostinėje  Guandžou – 14 mln. gyventojų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Balandžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė dalyvavo Kinijos ir šešiolikos Centrinės bei Rytų Europos valstybių (vadinamojo 16+1 formato) darbo susitikime, kuriame pabrėžė, kad Lietuva siekia nuoseklaus ir gilesnio bendradarbiavimo su Kinija įvairiose srityse.

   Dvišaliai santykiai »
   amm1.jpg

   Kovo 22 dieną Pekine Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos ambasada surengė lazerių šou, Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertą, Kinijoje vykusių Lietuvos spektaklių, koncertų plakatų ir krepšinio nuotraukų parodą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_20180309_SandongasKinija.jpg

   Kovo 8-9 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Kinijos Šandongo provincijos sostinėje Džinane.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-7403.JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 28 dieną susitiko su naujuoju Kinijos  ambasadoriumi Shen Zhifei. Nuo diplomatinių santykių užmezgimo tarp Lietuvos ir Kinijos tai yra jau dešimtasis Kinijos ambasadorius Lietuvoje.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-2393.JPG

   2018 metų sausio 4 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su savo kadenciją Lietuvoje baigiančiu Kinijos ambasadoriumi Wei Ruixing. Ministras padėkojo ambasadoriui už jo darbą Lietuvoje plėtojant ir stiprinant abiejų šalių santykius.

   Dvišaliai santykiai »
   20171031_komisijosposedis.jpg

   Spalio 31 dieną Kinijoje, Pekine įvyko 13-asis tarpvyriausybinės Lietuvos ir Kinijos prekybinio- ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis.

   Naujienlaiškio prenumerata