Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Stiprinami Lietuvos ir Peru ryšiai

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.14 15:07
   Stiprinami Lietuvos ir Peru ryšiai
   Stiprinami Lietuvos ir Peru ryšiai
   Stiprinami Lietuvos ir Peru ryšiai

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 14 dieną susitiko su naujuoju Peru ambasadoriumi Lietuvai, Helsinkyje reziduojančiu Thierry Roca-Rey Deladrier. Tą pačią dieną ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

   Viceministras su ambasadoriumi aptarė augančius dvišalius santykius, ekonominį bendradarbiavimą ir artėjančią Peru verslo įmonių misiją, kuri Vilniuje lankysis gegužės 21 dieną.

   „Džiaugiuosi, kad Peru įmonės domisi Baltijos šalimis ir į Vilnių atvyksta su tiriamąja verslo misija, kuri padės užmegzti tiesioginius kontaktus tarp Lietuvos ir Peru verslo atstovų “, – teigė A. Zananavičius.

   Viceministras pabrėžė, kad dvišalė prekyba 2017 metais padidėjo 35 procentais ir pasiekė 5,4 milijono eurų, tačiau dar yra nemažai neišnaudoto ekonominio potencialo.

   Susitikime paraginta kuo greičiau susitarti dėl nuteistųjų perdavimo sutarties. Peru įkalinimo įstaigose šiuo metu kali 24 Lietuvos piliečiai – daugiausiai visoje Lotynų Amerikoje. Pasidžiaugta, kad pradedamos derybos dėl darbo atostogaujant programos, kuri Lietuvos jaunimui atvers daugiau galimybių keliauti ir dirbti Peru.

   Ambasadorius domėjosi Lietuvos patirtimi stojant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją, kadangi Peru taip pat planuoja siekti narystės.

   Thierry Roca-Rey Deladrier yra septintasis Lietuvai akredituotas Peru ambasadorius. Šiuo metu Lietuva neturi akreditavusi ambasadoriaus Peru, bet Limoje dirba Lietuvos garbės konsulas Eduardo Alberto Paškevičius Velarde. Lietuva ir Peru diplomatinius santykius užmezgė 1997 metų birželio 9 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _DSC1589.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Peru užsienio reikalų ministrą Néstorą Francisco Popolizio Bardalesą nacionalinės šventės – Fiestas Patrias – proga.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata