Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Skiriama Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo parama Maliui ir Nigerijai

Sukurta 2017.05.04 / Atnaujinta 2017.05.04 12:20
   Skiriama Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo parama Maliui ir Nigerijai
   Skiriama Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo parama Maliui ir Nigerijai
   Skiriama Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo parama Maliui ir Nigerijai

   Užsienio reikalų ministerijoje gegužės 4 dieną pasirašytos Lietuvos dvišalio vystomojo bendradarbiavimo paramos projektų įgyvendinimo sutartys su Aleksandro Stulginskio universitetu ir viešąja įstaiga „Afrikos tyrimai ir konsultacijos“, kurie šiais metais vykdys projektus dviejose Užsachario Afrikos šalyse – Malyje ir Nigerijoje.

   Šios dvi organizacijos buvo atrinktos ir gavo finansavimą pagal Užsienio reikalų ministerijos paskelbtą projekto koncepciją „Lietuvos parama įgyvendinant migraciją stabdančias priemones migracijos kilmės šalyse Vakarų Afrikoje“.

   „Skirdama dvišalę vystomojo bendradarbiavimo paramą Maliui ir Nigerijai, Lietuva, visų pirma, siekia solidariai prisidėti prie ES ir tarptautinės bendruomenės pastangų atsakyti į augančius iššūkius Užsacharyje ir ypač į padidėjusius nelegalios migracijos srautus iš šio regiono šalių“, – pristatydamas Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektus Užsachario Afrikoje sakė viceministras Neris Germanas.

   Be to, viceministras pažymėjo, kad Lietuvai, siekiančiai plėsti ir stiprinti ryšius su šio regiono šalimis, dvišalė vystomojo bendradarbiavimo parama tuo pačiu gali atverti kelius abipusiškai naudingiems mainams su šio regiono šalimis pilietinės visuomenės, kultūros, turizmo, investicijų ir prekybos srityse.

   Aleksandro Stulginskio universitetas įgyvendins projektą Malyje „Būsimi verslininkai kaimo ekonomikai Malyje“, o VšĮ „Afrikos tyrimai ir konsultacijos“ – projektą Nigerijoje „Lietuvos parama įgyvendinant migraciją stabdančias priemones migracijos kilmės šalyse Vakarų Afrikoje“. Abiem projektais siekiama stiprinti jaunimo profesinę kvalifikaciją ir tokiu būdu didinti jų įsidarbinimo galimybes savo šalyse.

   Užsienio reikalų ministerija, siekdama didinti Afrikos žinomumą Lietuvoje, skatinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei toleranciją, tarptautinės Afrikos dienos proga kasmet gegužės mėnesį organizuoja renginių ciklą „Afrikos dienos“. Šiais metais jau antrus metus iš eilės „Afrikos dienų“ kontekste gegužės 24 d. ministerijoje rengiama tarptautinė verslo konferencija „ICT4D Afrikoje: finansinės technologijos ir geresnis finansinių paslaugų prieinamumas", kurios tikslas – paskatinti Lietuvos verslą ieškoti galimybių informacinių ir komunikacijos technologijų, konkrečiai, finansinių technologijų srityje Afrikoje. Nuo gegužės 22 d. Vilniuje visą savaitę vyks Afrikos šalių kultūrą pristatantys renginiai. 

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje ambasadorė Jovita Neliupšienė vasario 20 dieną Briuselyje dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio sulaukė klausimas dėl Europos Sąjungos išorės finansinių instrumentų vidurio laikotarpio peržiūros.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   _MG_7781.jpg

   Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Suverenaus Maltos Ordino Didžiuoju Hospitalieriumi Dominique de La Rochefoucauldu de Montbelu bei pasaulinės pagalbos organizacijos „Malteser International“ generaliniu sekretoriumi Ingo Ratke. Susitikimo tikslas buvo aptarti bendradarbiavimo galimybes humanitarinės pagalbos ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Darzelis_1.jpg

   Rugpjūčio 27-28 dienomis Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis lankėsi Mariupolyje, kur susitiko su Mariupolio miesto administracijos atstovais ir atidarė sensorinį kambarį viename iš miesto darželių.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_2813.JPG

   Lietuvos ambasadoje Pretorijoje liepos 4 dieną pasveikinti du jauni pietų afrikiečiai, atrinkti liepos 10–16 dienomis dalyvauti „Transparency International“ Skaidrumo mokykloje Vilniuje.

   Atstovybių naujienos »

   Gegužės 4 dieną Užsienio reikalų ministerijoje viceministras Neris Germanas pristatys Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektus, planuojamus įgyvendinti Užsachario Afrikoje, kuriais Lietuva siekia solidariai prisidėti prie ES ir tarptautinės bendruomenės pastangų atsakyti į augančius iššūkius Užsacharyje ir ypač į padidėjusius nelegalios migracijos srautus iš šio regiono šalių. Renginio metu bus pasirašytos sutartys su projektų vykdytojais dėl projektų įgyvendinimo Malyje ir Nigerijoje 2017 metais.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Užsienio reikalų ministerijoje balandžio 27 dieną vykusiame išplėstiniame Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo daugiau kaip 40 Lietuvos valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir verslo asociacijų atstovai, aptarta Lietuvos parama vystymuisi 2016 metais, tarpinstitucinio vystomojo bendradarbiavimo veiklos plano 2018–2020 m. projektas, dalyvavimo Europos Sąjungos Dvynių programoje nauda ir aktyvesnio įsitraukimo galimybės, pasikeitimai vystomojo bendradarbiavimo teisinėje bazėje.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Naujienlaiškio prenumerata