Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šiaurės ir Baltijos aštuoneto susitikime aptarti aktualiausi užsienio politikos klausimai

Sukurta 2019.09.12 / Atnaujinta 2019.09.12 15:44
  Šiaurės ir Baltijos aštuoneto susitikime aptarti aktualiausi užsienio politikos klausimai

  Rugsėjo 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Reikjavike, kur su kolegomis iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: regiono saugumo iššūkiai, kibernetinės ir hibridinės grėsmės, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Ukrainoje, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos, situacija Arktyje, klimato kaita ir kiti.

  Pasak ministro, šiandienos iššūkiai reikalauja bendro, koordinuoto atsako daugeliu klausimų. Negerėjanti regiono saugumo situacija, hibridinės grėsmės, iššūkiai kibernetinėje erdvėje ragina stiprinti bendradarbiavimą saugumo srityje tiek regioniniu, tiek tarptautiniu mastu. Ministras taip pat skatino išlaikyti vieningą, vertybėmis grįstą politiką Rusijos atžvilgiu bei ginti taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką.

  Komentuodamas situaciją Ukrainoje L. Linkevičius pabrėžė, jog naujoji šalies valdžia turi labai stiprų mandatą vykdyti eurointegracines reformas, todėl svarbu jį realizuoti ir pateisinti didelius žmonių lūkesčius.

  „Mūsų nuolatinė parama ir pagalba Ukrainai yra gyvybiškai svarbi, atsižvelgiant į tai, kad pažangos yra siekiama tebesitęsiančios Rusijos karinės agresijos bei politinio ir ekonominio spaudimo sąlygomis“, – teigė jis.

  Ministrai priėmė bendrą pareiškimą dėl kovos su klimato kaita, kuriame pabrėžė Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos metu vyksiančio aukščiausio lygio susitikimo svarbą mobilizuojant ambicingus ir konkrečius veiksmus šioje srityje bei išreiškė paramą Amazonės baseino šalims, siekiančioms sustabdyti miškų nykimą.

  Tradiciniuose, kasmet vykstančiuose NB8 šalių užsienio reikalų ministrų susitikimuose apsikeičiama užsienio politikos aktualijų vertinimais, koordinuojamos pozicijos ir veiksmai sprendžiant bendrus iššūkius. 2019 metais NB8 bendradarbiavimą koordinuoja Islandija. Per metus įvyksta iki kelių dešimčių aukšto lygio politikų, parlamentarų, įvairių sričių ekspertų susitikimų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  50322504981_e07eb2c3f2_k.jpg

  Rugsėjo 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai aptarė užsienio ir saugumo politikos, regioninio bendradarbiavimo aktualijas, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, Covid-19 pandemijos ir klimato kaitos iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  download.jpg

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  NB8V4.png

  Birželio 3 dieną, virtualaus susitikimo metu, dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančios Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 3 dieną rengiamo virtualaus susitikimo metu dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptars svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančio pasaulio ir Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »
  2020-01-14 Helsinkis - seminaras 1.jpg

  Sausio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas politinis seminaras tema „Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo 1990-1991 metais pripažinimas“. Šis renginys skirtas paminėti  Sausio 13-osios įvykius ir artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »