Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Paryžiuje L. Linkevičius aptarė dvišales, ES ir saugumo politikos aktualijas su Prancūzijos Prezidento diplomatiniu patarėju

Sukurta 2017.06.07 / Atnaujinta 2017.06.08 08:21
  Paryžiuje L. Linkevičius aptarė dvišales, ES ir saugumo politikos aktualijas su Prancūzijos Prezidento diplomatiniu patarėju

  Šiandien Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos Prezidento diplomatiniu patarėju Philippe‘u Etienne‘u. Pokalbio metu aptarti kovos prieš terorizmą klausimai, Europos Sąjungos, NATO darbotvarkė, Rytų politikos aktualijos – santykiai su Rusija ir padėtis Ukrainoje, taip pat išlaidų nacionalinei gynybai didinimo aspektai.  

  Ministras pasidžiaugė Lietuvos ir Prancūzijos plėtojama strategine partneryste, atnaujintu veiksmų planu, ragindamas suteikti dvišaliams santykiams kokybišką turinį. Jis pristatė Lietuvos planus didinti Lietuvos karinį kontingentą Malyje ir aktyviau kovoti prieš teroristinę grupuotę ISIS, padėkojo Prancūzijai už visokeriopą pagalbą pirmininkavimo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai metu.  L. Linkevičius taip pat kėlė nesaugios Astravo atominės elektrinės statybos Lietuvos pašonėje klausimą.

  Prezidento patarėjas, akcentuodamas, kad naujojo Prancūzijos Prezidento esminis prioritetas yra kova prieš terorizmą, nuoširdžiai padėkojo Lietuvai už jos indėlį stabilizuojant situaciją ir užtikrinant saugumą Afrikos kontinenete – Malyje ir Centrinės Afrikos Respublikoje.    

  Pašnekovai pažymėjo, kad  nacionalinių karinių pajėgumų plėtra ir adekvatus,  2 proc. BVP siekiantis gynybos biudžetas yra labai svarbus faktorius tiek NATO įsipareigojimų vykdymo, tiek europinės gynybos vystymo kontekste.

  Kalbėdami apie Rytų politikos aktualijas, pokalbio dalyviai pažymėjo tolesnių bendrų tarptautinės bendrijos pastangų ir Normandijos ketverto veiklos svarbą.

  Ph. Etienne‘as pabrėžė Prancūzijos Prezidento Emmanuelio Macrono siekį aktyviai bendradarbiauti su ES valstybėmis sprendžiant tokius aktualius klausimus kaip euro zonos gilinimas, europinė gynyba, prekyba, migracija, socialiniai aspektai.  Ministras pasiūlė palaikyti glaudesnius tiesioginius dvišalius ryšius šiais klausimais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  gonneville.jpg

  Vasario 1 dieną Paryžiuje vyko Lietuvos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijos. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Nicolas de Riviere. Susitikimo metu aptarti aktualūs užsienio ir saugumo politikos klausimai, dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_20171025_120503.jpg

  Spalio 24-25 dienomis Prancūzijoje lankėsi Lietuvos ir Ukrainos parlamentarų delegacija, kurios sudėtyje buvo Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Europos komiteto vice-pirmininkas Andrius Kubilius, Rados užsienio reikalų komiteto pirmininkė Hanna Hopko, Rados nariai Ostap Yednak ir Viktor Romaniuk.

  Atstovybių naujienos »
  zalys.jpg

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Vytautas Žalys lankosi Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve, įsikūrusiame La Courneuve mieste, Paryžiaus priemiestyje.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  0915garbes konsulai.jpg

  Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė Lietuvos Respublikos garbės konsulų Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise susitikimą.

  Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad dėl Prancūzijos pietuose siaučiančių miško gaisrų būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

  Konsulinės naujienos »
  _DSC1538.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 14 dieną pasveikino Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Jean-Yves Le Drianą ir visus Prancūzijos žmones nacionalinės šventės – Bastilijos dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata