Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras pasveikino Portugaliją su Nacionaline diena

Sukurta 2020.06.10 / Atnaujinta 2020.06.10 14:54
  Ministras pasveikino Portugaliją su Nacionaline diena

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nacionalinės dienos proga pasveikino Portugalijos užsienio reikalų ministrą Augusto Santosą Silvą.

  Ministras pasidžiaugė, kad Lietuva ir Portugalija yra pasiryžusios toliau stiprinti dvišalius santykius ir intensyviai bendradarbiauti Europos Sąjungoje bei NATO. „Esame dėkingi Portugalijai už jos indėlį į Lietuvos ir Baltijos jūros regiono saugumo stiprinimą“, – sveikinime teigė ministras.
   
  L. Linkevičius taip pat palinkėjo sėkmės Portugalijai, ruošiantis pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai 2021 metų pirmajame pusmetyje.
   
  Portugalijos Nacionalinė diena švenčiama birželio 10 dieną, minint poeto Luiso de Kamoešo, savo poemoje aprašiusio keliautojo Vasco de Gamos kelionę į Indiją, mirties metines. Portugalijos diena oficialiai yra vadinama „Camões’o diena, Portugalijos ir portugalų bendruomenių diena“.
  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Šiandien Užsienio reikalų ministras L.Linkevičius telekonferencijos būdu atsisveikino su kadenciją baigusia Portugalijos ambasadore Rita Laranjinha, rezidavusia Kopenhagoje.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgus į Lietuvos turizmo verslui reikšmingas valstybes bei jų regionus, atnaujino kelionių rekomendacijas vykstantiems organizuotomis turistų grupėmis tiesioginiais užsakomaisiais skrydžiais į Tunisą, Portugalijos Madeiros ir Azorų salų regionus.

  Konsulinės naujienos »

  Gegužės 13 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Portugalijos užsienio reikalų ministru Augustu Santosu Silva. Ministrai aptarė savo šalyse taikomas karantino priemones.

  Dvišaliai santykiai »

  Vasario 1 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) sanglaudos draugų grupės aukšto lygio susitikime Bežoje, Portugalijoje. Susitikime bus aptartos besitęsiančios derybos dėl 2021-2027 metų ES daugiamečio biudžeto. Ypatingas dėmesys bus skirtas pasiūlymams mažinti tradicinių politikų (Sanglaudos ir Bendros žemės ūkio politikos) finansavimą.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_1100.jpg

  Sausio 23 dieną Portugalijai akredituotas Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus Lisabonoje susitiko su Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho, su kuriuo aptarė aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje klausimus.

  Dvišaliai santykiai »