Ministras L. Linkevičius Indijoje aptarė dvišalių santykių plėtojimo galimybes

Sukurta 2017.10.09 / Atnaujinta 2017.10.09 16:59
  Ministras L. Linkevičius Indijoje aptarė dvišalių santykių plėtojimo galimybes

  Pirmąją vizito Indijoje dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Indijos viceprezidentu Venkaiahu Naidu ir išorinių reikalų ministre Sushma Swaraj.

  Susitikime su Indijos viceprezidentu buvo aptarti Indijos ir Lietuvos dvišaliai ryšiai, pabrėžti lietuvių kalbos ir sanskrito panašumai. Ministras Indijos vadovui įteikė dovaną – trumpą lietuvių ir sanskrito bendrų žodžių žodynėlį, perdavė kvietimą aplankyti kitąmet šimtmetį švenčiančią Lietuvą.

  Susitikime su S. Swaraj buvo aptartos dvišalių santykių plėtros galimybės. Ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad įvairiose bendradarbiavimo srityse matomos teigiamos tendencijos: auga dvišalė prekyba, Lietuvos aukštosiose mokyklose didėja Indijos studentų skaičius, aktyviai bendradarbiaujama tarptautinėse organizacijose.

  „Indijai įgyvendinus savo pažadą įsteigti ambasadą Vilniuje, būtų galima dar labiau suaktyvinti dvišalį bendradarbiavimą, ypač – kultūros ir švietimo srityse,“ – pastebėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. Indijos ir Lietuvos ministrai pasirašė ekstradicijos sutartį bei oro bendradarbiavimo sutarties pakeitimo protokolą, kuris leis įsigalioti Indijos ir ES oro paslaugų susitarimui.

  Indijos išorinių santykių ministrė padėkojo Lietuvai už paramą Indijos siekiui tapti Branduolinių tiekėjų grupės nare. Ministrai sutarė, kad Indijos narystė šioje grupėje prisidėtų prie grupės pastangų toliau stiprinti branduolinių ginklų neplatinimą ir užtikrintų saugesnę prekybą branduolinėmis žaliavomis ir technologijomis.

  Ministras taip pat dalyvavo „Carnegie India“ surengtoje apvaliojo stalo diskusijoje „Besikeičianti geopolitika Europoje“, davė interviu Indijos žiniasklaidai.

  Ministro vizito programoje numatytas verslo renginys Mumbajaus uoste ir iškilmingas Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas, į kurį atvyksta ir Indijos išorinių reikalų ministerijos valstybės ministras M.J. Akbaras.

  Naujienlaiškio prenumerata