Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Lietuva ir Vokietija: kuriame Europos ateitį kartu”

Sukurta 2018.12.18 / Atnaujinta 2018.12.18 14:20

Gruodžio 17 dieną Lietuvos ir Vokietijos forumas kartu su Užsienio reikalų ministerija, Vytauto Didžiojo universitetu ir Vilniaus politikos analizės institutu surengė konferenciją „Lietuva ir Vokietija: kuriame Europos ateitį kartu”.

Prezidentūroje vykusioje diskusijoje aptarta abiejų šalių dvišalio bendradarbiavimo dabartis ir perspektyvos,  pasikeista nuomonėmis apie Europai kylančius iššūkius ir būdus, kaip juos spręsti.

„Šiandien Vokietija – viena pagrindinių Lietuvos sąjungininkių ES ir NATO. Palaikomi glaudūs aukšto lygio politiniai kontaktai, intensyviai palaikome ryšius ekonomikos, gynybos srityse“, – sveikindamas konferencijos dalyvius, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

L. Linkevičius, įvertindamas besiklostančią tarptautinę padėtį bei dabartinius iššūkius, paragino abi šalis labiau telkti jėgas bendrai stiprinant visuomenių atsparumą kovoje su dezinformacija, propaganda ir manipuliacija visuomenės nuomone, kurių tikslas – diskredituoti Vakarų demokratines vertybes.

Renginyje taip pat dalyvavo Vokietijos federalinės Heseno žemės parlamento pirmininkas Norbert Kartmann, Vokietijos Europos Parlamento narys Reinhardt Bütikofer, Vokietijos ir Lietuvos forumo prezidentas Joachim Tauber, Lietuvos krašto apsaugos ir energetikos ministrai, Seimo nariai, Lietuvos ir Vokietijos verslo bei žiniasklaidos atstovai.

Lietuvos ir Vokietijos forumas buvo įsteigtas 2005 metais Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva, siekiant plėtoti tiesioginius ryšius, prisidėti prie abiejų valstybių dvišalių santykių stiprinimo ir platesnės Europos kūrimo.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Sausio 29-31 dienomis Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas, Gediminas Kirkilas, Europos komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius ir Transatlantinių santykių bei demokratinės plėtros pakomitečio pirmininkas dr. Žygimantas Pavilionis kartu su Lietuvos diplomatais Berlyne pristatė geopolitinę iniciatyvą „Ukraina 2027”, kuria būtų stiprinama ES politinė ir ekonominė perspektyva Ukrainai.

Atstovybių naujienos »

Užsienio reikalų ministerijos vadovybė reiškia gilią užuojautą ir linki stiprybės spalio 6 dieną per NATO priešakinių pajėgų bataliono pratybas Pabradės poligone nelaimingo atsitikimo metu žuvusio Vokietijos kario artimiesiems ir tarnybos draugams, Vokietijos Federacinės Respublikos vadovybei bei Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.

Kalbos, pareiškimai »
Vokietija5.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vienybės dienos proga pasveikino Vokietijos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą bei palinkėjo Vokietijos žmonėms gerovės ir klestėjimo.

Dvišaliai santykiai »
20180821_182322.jpg

Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti išvakarėse Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška dalyvavo Vokietijos federaliniame SED (Rytų Vokietijos Socialistinės vienybės partijos) diktatūros tyrimų fonde surengtoje diskusijoje apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje.

Atstovybių naujienos »
DSC00392.JPG

Birželio 11 dieną Berlyne buvo pristatyti tremtyje veikiančio Europos humanitarinio universiteto (EHU) pasiekimai ir planai ateinantiems metams. Susirinkusius dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška.

Kultūros renginiai »
DSC00330.JPG

Birželio 6 dieną Vokietijos Bundestago parlamentinių ryšių su Baltijos valstybėmis grupė surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos šimtmečių paminėjimą.

Atstovybių naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata