Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“

Sukurta 2018.05.29 / Atnaujinta 2018.05.29 11:25
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“

   Gegužės 25-27 dienomis Emos Klabin fondo muziejuje vyko Lietuvos generalinio konsulato San Paule ir Brazilijos lietuvių bendruomenės organizuotas Lietuvos festivalis „Labas!“, kuriame apsilankė per 1,2 tūkst. svečių.

   Į festivalio atidarymą susirinkusiems Brazilijos užsienio reikalų ministerijos, San Paulo valstijos ir savivaldybės, konsulinio korpuso atstovams, kultūros veikėjams ir Lietuvos draugams kalbėjęs Ema Klabin fondo prezidentas, buvęs Brazilijos užsienio reikalų ministras dr. Celso Lafer, kuris taip pat yra litvakų kilmės, sveikino Lietuvą ir Brazilijos lietuvius valstybės atkūrimo šimtmečio proga ir džiaugėsi iniciatyva San Paule pristatyti Lietuvą ir litvakų istoriją, kuri yra neatsiejama Lietuvos raidos dalis. 

   Iš Lietuvos atvykusi Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Kamilė Rupeikaitė pristatė specialiai šiam renginiui sukurtą foto parodą „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų gyvenimo“.

   Lietuvių kalbą tyrinėjančio ir nuoširdžiai ja besižavinčio Brazilijos lingvisto Ricardo Xavier paskaitos klausytojai turėjo progą įsitikinti lietuvių kalbos panašumu su kitomis indoeuropiečių kalbomis bei išgirsti įdomių mokslininko įžvalgų apie lietuvių kalbos vertę.

   Abi festivalio dienas renginio svečiai turėjo progą išgirsti rašytojo ir istoriko dr. Laimono Briedžio knygos „Vilnius: City of Strangers“ pristatymą, pakvietusį drąsiau ir platesniame kontekste mąstyti apie Vilnių – įvairiatautį, daugiakultūrį, atvirą ir gyvą, tokį, koks jis buvo praeityje ir kokio dabartyje autorius nebeapčiuopia.

   Lietuvos generalinė konsulė San Paule Laura Tupe festivalio svečius pakvietė pokalbiui apie šiuolaikinę Lietuvą, trumpai pristatydama esminius valstybės ir tautos formavimosi akibrokštus bei esamas Lietuvos geografines, kultūrines, socialines, politines ir ekonomines koordinates.

   Festivalio svečiai turėjo galimybę apžiūrėti lietuvių kilmės Brazilijos menininkės Helenos Kavaliunas modernaus meno instaliacijas, paskanauti lietuviškų patiekalų, įsigyti Brazilijos lietuvių gamintų suvenyrų bei dalyvauti tautodailės dirbtuvėse – pramokti margučių marginimo, sodų vėrimo, karpinių ir drožybos amatų. Mažiesiems buvo sekamos lietuviškos pasakos ir legendos. Vakaro programoje skambėjo Brazilijos lietuvių bendruomenės grupės „Laisvė“ atliekamos melodijos, buvo galima grožėtis tautinių šokių grupės „Nemunas“ bei kelionei į Dainų ir šokių šventę besiruošiančio „Rambyno“ pasirodymais.

   Šventės vieta – Emos  Klabin fondo muziejus – šiam renginiui pasirinkta neatsitiktinai. Litvakų kilmės Ema Klabin (1907-1994) – žymi Brazilijos kolekcionierė, filantropė, kurios Lietuvoje gimę tėvai atvyko į Braziliją XIX a. pabaigoje. Šis renginys yra Klabin šeimos duoklė savo lietuviškoms šaknims, o kartu ir noras San Paului pristatyti ne visiems iki šiol žinomą šeimos istorijos puslapį. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Spalio 11 dieną Urugvajaus Užsienio reikalų ministerijoje oficialiai pristatytas Urugvajaus lietuvio Gabrielio Uljevo sukurtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas pašto ženklas.

   Atstovybių naujienos »
   3.jpg

   Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos didžiojoje salėje rugsėjo 20 dieną įvyko autorinis Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus Fausto Latėno koncertas, skirtas Lietuvos 100-mečiui.  

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   1 (2).jpg

   Rugsėjo 19 dieną Kipro Respublikos sostinėje Nikosijoje surengtas iškilmingas diplomatinis priėmimas, skirtas pažymėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

   Atstovybių naujienos »
   4_cr.jpg

   Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos ambasados Vengrijoje rugsėjo 16 dieną Budapešto menų rūmuose pradėjo kultūros renginių ciklą „Bridging Europe 2018“, vyksiantį iki rugsėjo 26 dienos.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   2018-09-01 V.Sarapinas V.Ramoska.jpg

   Rugpjūčio 26 – rugsėjo 1 dienomis Helsinkyje vyko trijų Baltijos valstybių Nepriklausomybės 100-mečiams paminėti skirtas festivalis „EE, LV, LT x 100“, kurio metu dalyviai turėjo išskirtinę progą susipažinti su Baltijos šalių istorija ir kultūra. Festivalio programa apėmė skirtingo žanro renginius – nuo poezijos ir kino filmų iki diskusijų geopolitinėmis temomis.

   Daugiašaliai santykiai »
   11.jpg

   Liepos 17 dieną Brazilijos sostinėje surengtos penktosios Lietuvos ir Brazilijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir Brazilijos užsienio reikalų viceministras Nelson Antonio Tabajara.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata