Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Ukrainos atstovai inicijuoja Tautos vienybės projektą

Sukurta 2019.01.22 / Atnaujinta 2019.01.22 16:59
  Lietuvos ir Ukrainos atstovai inicijuoja Tautos vienybės projektą

  Sausio 22 dieną Ukrainos Bila Cerkva mieste vyko Lietuvos skulptoriaus Tado Gutausko inicijuoto meninio projekto „Kelias į Ukrainos vienybę“ pristatymas. Šiame mieste planuojama pastatyti paminklą, skirtą Ukrainos Vienybės dienai, taip pat Ukrainos žmonių vienybės akcijai, įvykusiai 1990 metų sausio 21 dieną, atminti.

  Skulptoriaus T.Gutausko ir vietos visuomenės veikėjų pastangomis Bila Cerkva mieste planuojama iš vardinių rankų darbo plytų pastatyti kompoziciją, sudarytą iš rankomis susikibusių žmonių siluetų ir nuspalvintą Ukrainos vėliavos spalvomis. Tai būtų projektas, prie kurio kūrimo galėtų prisidėti visi norintys, taip išreikšdami savo paramą Ukrainos žmonių vienybei. Panašus projektas buvo įgyvendintas Vilniuje, sukuriant Baltijos keliui paminėti skirtą skulptūrinę kompoziciją.

  Renginyje dalyvavo projekto autorius, architektas Saulius Pamerneckis, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Lietuvos Garbės konsulas Kijevo srityje bei miesto valdžios ir visuomenės atstovai.

  1919 metų sausio 22 dieną Ukrainos Liaudies Respublika ir Vakarų Ukrainos Liaudies Respublika pasirašė susivienijimo aktą ir nuo tada ši data minima kaip Ukrainos Vienybės diena. 1990 metų sausio 21 dieną beveik 3 milijonai Ukrainos žmonių susikibo rankomis, sudarydami gyvą grandinę nuo Kijevo iki Lvovo, taip išreikšdami savo paramą Ukrainos laisvei ir jos žmonių vienybei. Tai buvo tam tikras 1989 metais rugpjūčio 23 dieną vykusio Baltijos kelio pakartojimas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20190524 Skusevicius geguzes 3 minejimas.jpg

  Gegužės 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius lankėsi Ukrainos sostinėje Kijeve, Ternopilio ir Lvovo miestuose.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_0993.JPG

  Gegužės 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Volodymiru Jacenkivskiu ir Kanados ambasados biuro Vilniuje vadove Beth Richardson, kurie ministrui įteikė kvietimą į liepos 2-4 dienomis Toronte, Kanadoje, vyksiančią Ukrainos reformų konferenciją.

  Ministerijos naujienos »
  12.jpg

  Gegužės 14 dieną Šiaurės Rytų Ukrainos Sumų mieste atidaryta Estijos, Lietuvos ir Latvijos autorių dailės paroda iš vietos Dailės muziejaus fondų „Baltijos simfonija“.  Parodos atidaryme dalyvavo trijų Baltijos šalių ambasadoriai, Sumų srities ir miesto valdžios bei visuomenės atstovai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_9589.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 7 dieną Vilniuje susitiko su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovu tarptautiniams ryšiams Černihovo arkivyskupu Eustratijumi (Zoria) ir Kijevo šv. Mykolo vienuolyno vadovu tėvu Serhijumi Dmitrievu, aptarė situaciją Ukrainoje, planuojamus socialinius bei kultūros projektus.

  Užsienio reikalų ministro veikla »
  LL_Z_04.jpg

  Balandžio 25 dieną Kijeve, Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino išrinktąjį Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos prezidento Vladimiro Putino dekretą, kuriuo supaprastinama Rusijos pilietybės suteikimo Ukrainos piliečiams, gyvenantiems Rusijos laikinai okupuotose Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse, tvarka. Lietuva laiko tokį sprendimą neteisėtu kišimusi į Ukrainos vidaus reikalus, grubiu Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimu. 

  Kalbos, pareiškimai »

  Naujienlaiškio prenumerata