Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Madagaskaru

Sukurta 2017.11.29 / Atnaujinta 2017.11.30 09:04
   Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Madagaskaru
   Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Madagaskaru

   Lapkričio 29 dieną Dramblio Kaulo Kranto ekonominėje sostinėje Abidžane Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių formalizavimo su Madagaskaro Respublikos Prezidentu.

   Susitikimo su Prezidentu Hery Rajaonarimampianina ir užsienio reikalų ministru Henry Rabary Njaka metu aptartos galimos dvišalių santykių plėtros kryptys, tolimesnis bendradarbiavimas daugiašaliuose formatuose, regioniniai ir globalūs klausimai. L. Linkevičius pristatė didėjantį mūsų šalies įsitraukimą Afrikoje.

   Madagaskaras yra 183-ia valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Jungtinių Tautų Organizacijai priklauso 193 šalys narės.

   Lapkričio 28 dieną L. Linkevičius taip pat susitiko su Etiopijos Federacinės Demokratinės Respublikos užsienio reikalų ministru dr. Workneh Gebeyehu, su kuriuo kalbėjo apie dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą. Ministrai sutarė artimiausiu metu baigti derinti politinių konsultacijų ir ekonominio bendradarbiavimo susitarimus. L. Linkevičius, pažymėdamas dvišalių kontaktų svarbą stiprinant Europos Sąjungos ir Afrikos Sąjungos bendradarbiavimą, pakvietė dr. W. Gebeyehu su oficialiu vizitu apsilankyti Lietuvoje.

   Šie susitikimai vyko penktojo Afrikos Sąjungos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimo Abidžane paraštėse. ES – AS viršūnių susitikimai rengiami kas trejus metus. Planuojama, kad kitas susitikimas vyks 2020 metais. vienoje iš Europos Sąjungos sostinių.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata