Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva smerkia cheminio ginklo panaudojimą bet kokiame kontekste

Sukurta 2020.07.07 / Atnaujinta 2020.07.07 19:13
   Lietuva smerkia cheminio ginklo panaudojimą bet kokiame kontekste
   Lietuva smerkia cheminio ginklo panaudojimą bet kokiame kontekste

   Liepos 7-10 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas prie Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) ambasadorius Vidmantas Purlys dalyvauja Hagoje vykstančioje Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Vykdomojoje taryboje. Svarbiausias Vykdomosios tarybos darbotvarkės klausimas - balandžio 8 dieną paskelbta pirmoji Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Tyrimo ir identifikavimo grupės ataskaita, kurioje pateikiami faktai dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje 2017 metų kovo mėnesį.

   Ambasadorius Vidmantas Purlys savo pasisakyme pabrėžė, kad Lietuva remia tyrimą dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje ir jo išvadas, ir priminė, kad Lietuva griežtai smerkia cheminio ginklo panaudojimą bet kokiame kontekste, todėl laikosi nuostatos, kad asmenys, atsakingi už cheminių ginklų naudojimą, turi būti patraukti atsakomybėn.

    

   Ambasadorius Vidmantas Purlys atkreipė Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos Vykdomosios tarybos dėmesį į jūrose paskandinto cheminio ginklo problemą, kurios sprendimui reikia nuoseklaus tarptautinių organizacijų, vyriausybių, mokslo, pramonės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo. Ambasadorius pabrėžė, kad tokiam bendradarbiavimui užtikrinti būtent OPCW turi reikiamą ekspertizę ir technologinę infrastruktūrą.

    

   Lietuva buvo pirmą kartą išrinkta Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos Vykdomosios tarybos nare dvejų metų laikotarpiui 2020 metų gegužės 12 dieną.

    

   Cheminio ginklo uždraudimo organizacija buvo įsteigta 1997 metais, jos veikloje dalyvauja 193 šalys. Organizacijos tikslas cheminių ginklų paieška ir sunaikinimas.