Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva ir Ukraina aptarė Ukrainos eurointegracijos reformas

Sukurta 2020.07.24 / Atnaujinta 2020.07.24 17:42
   Lietuva ir Ukraina aptarė Ukrainos eurointegracijos reformas
   Lietuva ir Ukraina aptarė Ukrainos eurointegracijos reformas
   Lietuva ir Ukraina aptarė Ukrainos eurointegracijos reformas

   Liepos 24 dieną vyko 14-asis Lietuvos ir Ukrainos Europos komisijos nuotolinis posėdis, kuriam pirmininkavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir Euroatlantinės integracijos klausimais Olha Stefanishyna.

   Lietuvos ir Ukrainos atstovai posėdžio metu aptarė ES ir Ukrainos Asociacijos susitarimo, įskaitant Išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės įgyvendinimą, bendradarbiavimą skaitmeninės darbotvarkės, energetinio saugumo, susisiekimo, teisingumo ir vidaus reikalų srityse, Rytų partnerystės iniciatyvą ir pasirengimą kitąmet Vilniuje vyksiančiai Ukrainos reformų konferencijai.

   „Lietuva ir toliau tęs visokeriopą paramą Ukrainai įgyvendinant Asociacijos susitarimą ir susijusias reformas. Remiame tolesnį ES-Ukrainos santykių gilinimą, glaudesnį bendradarbiavimą energetikos, muitų, skaitmeninės darbotvarkės, teisingumo ir vidaus reikalų srityse. Tuo pačiu itin svarbu išlaikyti jau pasiektus reformų rezultatus ir tęsti ambicingą darbotvarkę“, - pažymėjo L. Linkevičius. „Ukraina išlieka svarbiausia Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos partnere“.

   Susitikime buvo aptarti ir saugumo klausimai. Lietuva patvirtino nuoseklią paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui tarptautiniu mastu pripažintų sienų ribose. Lietuvos ir Ukrainos atstovai pasmerkė Rusijos įvykdytą Krymo pusiasalio aneksiją bei pabrėžė būtinumą tęsti ES ekonomines sankcijas Rusijai kol pilnai neįvykdyti Minsko susitarimai. Ukrainos atstovai informavo, kad Trišalėje kontaktų grupėje liepos 22 d. sutarta dėl papildomų priemonių, siekiant užtikrinti pilną ir visaapimantį ugnies nutraukimą, kuris, tikimasi, atvers kelią progresui ir dėl kitų Minsko susitarimų nuostatų įgyvendinimo.

   Eurointegracijos komisijos posėdžio metu taip pat apsikeista abiejų šalių patirtimi kovojant su COVID-19 pandemija ir jos pasekmėmis.

   Lietuvos ir Ukrainos eurointegracijos komisija koordinuoja Lietuvos paramą Ukrainos politinėms, administracinėms, ekonominėms ir socialinėms reformoms, vykdomoms siekiant įgyvendinti Ukrainos Europos integracijos siekius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

   Kalbos, pareiškimai »
   IMG-20210224-WA0019.jpg

   Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0340.JPG

   Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   Susitikimas su UA.jpg

   Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0408.jpg

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

   Daugiašaliai santykiai »