Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi

Sukurta 2020.09.17 / Atnaujinta 2020.09.17 10:20
   L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi
   L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi
   L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi
   L. Linkevičius Vašingtone susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi

   Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo. Susitikime aptarta situacija Baltarusijoje ir regione, aktualūs dvišaliai ir daugiašaliai Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimai.

   L. Linkevičius padėkojo JAV už nuoseklų ir matomą įsitraukimą užtikrinant saugumą Lietuvoje ir visame regione.

   Ministras JAV valstybės sekretoriui perdavė praėjusią savaitę Lietuvos Seimo priimtą rezoliuciją dėl Baltarusijos ir pabrėžė, kad, norint sustabdyti represijas, žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje,  Europos Sąjunga ir JAV turi veikti drauge.

   „JAV ir Europos Sąjunga turi gilinti  bendradarbiavimą, keistis informacija bei sutelkti jėgas dėl vieningo atsako žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje vykdžiusių pareigūnų atžvilgiu”, - sakė L. Linkevičius.

   Ministras taip pat išsakė Lietuvos poziciją ir paprašė JAV paramos dėl Lietuvos pasienyje esančios Astravo atominės elektrinės. L. Linkevičius  pabrėžė, kad šis Baltarusijos projektas vykdomas nepaisant tarptautinių organizacijų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų.

   Susitikimo metu pasirašytas Lietuvos ir JAV supratimo memorandumas dėl 5G tinklo.

   Taip pat ministras susitiko su JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku J.E.Rischu bei Kongreso Baltijos komiteto nariais J.Shimkumi ir D.Baconu.

   Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Diplomatijos žvaigždė” už Lietuvos ir JAV santykių plėtojimą ministras apdovanojo daugiau nei dešimtmetį Lietuvos klausimus kuravusią Valstybės departamento pareigūnę C. B. Werner.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Dalia AC renginys foto 2.png

   Vasario 25 dieną  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai surengė diskusiją, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų ekonominių departamentų atstovai. Susitikime aptarta Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtra, rezultatai bei siekiai, pristatytos verslo skatinimo iniciatyvos, diskutuota apie Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, darbą pradėjus JAV prezidento Joe Bideno administracijai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino naujai paskirtąjį JAV Valstybės sekretorių Antony Johną Blinkeną, jo kandidatūrą patvirtinus JAV Kongrese. Naujoji prezidento Joe Bideno administracija darbą pradės greitu metu.

   Dvišaliai santykiai »

   Sausio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Michaelu R. Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   IMG_9321.jpg

   Rugsėjo 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos atstovai su JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europai Georgu P. Kentu aptarė situaciją Baltarusijoje ir regione, paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei galimybes, kitus aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

   Dvišaliai santykiai »