Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Mykolo Romerio idėjos jungia Lietuvą ir Lenkiją

Sukurta 2019.03.21 / Atnaujinta 2019.03.22 10:49
  L. Linkevičius: Mykolo Romerio idėjos jungia Lietuvą ir Lenkiją

  Kovo 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo diskusijoje „Rytų Europos tvarka: Lenkija ir Lietuva Mykolo Romerio monumentaliuose „Dienoraščiuose“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jis pasveikino renginio, kurio metu pristatyti lietuvių ir lenkų kalbomis išleisti M. Romerio „Dienoraščiai“, dalyvius.

  „M. Romerio mintys ir idėjos išlieka aktualios ir šiomis dienomis, kai Lietuva ir Lenkija kartu ieško kelių, kaip atsispirti agresyvioms išorės jėgoms ir užsitikrinti savo saugumą narystės ES ir NATO pagalba. Kartu ruošiamės ginti Suvalkų koridorių, lenkų naikintuvai vykdo Lietuvos oro erdvės kontrolės misiją, perduodame patirtį Ukrainos kariams LITPOLUKR Konstantino Ostrogiškio brigadoje. „Dienoraščiuose“ gausu idėjų, kaip stiprinti ir plėtoti intensyvius pastarojo meto mūsų šalių santykius“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras.

  Mykolas Romeris (1880-1945), visuomenės ir politikos veikėjas, Vilniaus ir Kauno universitetų profesorius, pripažįstamas vienu iškiliausių savo laikmečio protų. Nuo 1911 metų iki mirties jis nuolat rašė dienoraščius, kurie šiandien yra vertingiausias išlikęs dokumentas, atspindintis XX a. pradžios lenkų ir lietuvių santykius. Tris su puse dešimtmečio smulkiu šriftu, užpildant ir paraštes, rašyti dienoraščiai buvo kruopščiai suredaguoti vadovaujant Agnieszkai Knyt. Pernai išleistas lenkiškasis „Dienoraščių“ leidimas vainikavo ne vienerius metus trukusį atkaklų redaktorių komandos darbą. Lietuviškai leisti „Dienoraščius“ pradėjo Lietuvos istorijos institutas. „Dienoraščių“ redagavimui vadovauja instituto direktorius dr. Rimantas Miknys.

  Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusio renginio organizatoriai - Lenkijos institutas Vilniuje, Centras KARTA, Lietuvos istorijos institutas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra šio renginio globėjas.

  Nuotrauka: Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  49393759047_d655185fcb_o.jpg

  Rugpjūčio 6 dieną vykusio pokalbio metu ministras Linas Linkevičius su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi aptarė situaciją Baltarusijoje. Ministrai sutarė ir toliau atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje valstybėje, koordinuoti tarpusavio veiksmus, pabrėžė koordinacijos svarbą Europos Sąjungos lygmeniu.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  109585293_1743858039089986_5974827284560607130_n.jpg

  Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Su Seinų burmistru.jpg

  Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Dvišaliai santykiai »
  2.jpg

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  starosta22.jpg

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciejumi Plesiewicziumi. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »