Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Kazachstane atidaryta paroda politiniams kaliniams atminti

Sukurta 2019.09.11 / Atnaujinta 2019.09.11 14:23
   Kazachstane atidaryta paroda politiniams kaliniams atminti
   Kazachstane atidaryta paroda politiniams kaliniams atminti

   Rugsėjo 11 dieną Nur Sultano nacionalinėje akademinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Lietuviai Kengyro sukilime. 1954 m. gegužės 16 – birželio 26 d.“ Paroda skirta prieš 65 metus Kengyro lageryje kilusiam sukilimui, kurio metu kaliniams pavyko perimti lagerio valdymą ir išlaikyti jį daugiau kaip 40 dienų.

   Sukilimas 1954 metų birželio 26 dieną numalšintas panaudojus kariuomenę ir tankus, žuvo ar buvo sužaloti keli šimtai sukilėlių.

   Parodos atidarymo metu Lietuvos ambasadorius Kazachstane Gintautas Vasiulis pabrėžė skaudžios istorinės atminties išsaugojimo svarbą bei akcentavo sėkmingą bendradarbiavimą su Kazachstanu šioje srityje.

   „Nepaisant Lietuvą ir Kazachstaną skiriančio geografinio atstumo, mus tampriai sieja bendra atmintis apie šias represijas. Pasipriešinimas represijoms, Kengyro sukilimas tapo mažais žingsneliais bendrame kelyje į laisvę, 1989 metų rugpjūčio 23 dieną tapusiame Baltijos keliu, suvaidinusiu lemtingą vaidmenį ne tik atkuriant Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumą, tačiau ir kuriantis Kazachstano valstybei“, – pažymėjo ambasadorius.

   Paroda bus demonstruojama ir kituose Kazachstano miestuose, o vėliau perduota nuolatiniam saugojimui Kazachstano politinių represijų aukų atminimo muziejuje Dolinkoje.

   Parodą organizavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, padedant Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai, ambasadai Kazachstane, Karagandos lietuvių bendrijai „Lituanica“ ir jos pirmininkui, Lietuvos garbės konsului Karagandoje Vitalijui Tverijonui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis šį rytą Kazachstane, netrukus po pakilimo iš Almatos oro uosto, nukritus „Bek Air“ kompanijos lėktuvui Lietuvos piliečiai nenukentėjo. Remiantis preliminariais Kazachstano užsienio reikalų ministerijos atstovybės Almatoje duomenimis, tarp užsiregistravusiųjų į minėtą reisą užsienio valstybių piliečių nebuvo.

   Atstovybių naujienos »
   01.jpg

   Rugsėjo 14 dieną Džeskasgane, Kazachstane, buvo atidarytas rekonstruotas memorialas Kengyro lagerio sukilimo aukoms atminti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata