Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui įteiktas valstybinis apdovanojimas

Sukurta 2018.06.14 / Atnaujinta 2018.06.14 17:09
  Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui įteiktas valstybinis apdovanojimas

  Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) prezidentui Makoto Suematsu įteikė Lietuvos valstybės apdovanojimą – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžių.

  Juo M. Suematsu apdovanotas Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu už aktyvų įsitraukimą į dvišalių Lietuvos ir Japonijos ryšių medicinos srityje skatinimą. Šis apdovanojimas teikimas Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams už jų nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

  Lietuvos ir Japonijos ryšiai medicinos srityje ypatingai suaktyvėjo po to, kai AMED ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija 2017 metais pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo skatinamas dvišalis bendradarbiavimas retų ir nediagnozuotų ligų, onkologijos ir kitose abipusiškai įdomiose biomedicinos srityse bei jaunųjų biomedicinos mokslininkų bendradarbiavimas atliekant mokslinius ir klinikinius tyrimus.

  Nuo pat minėto memorandumo pasirašyto, Lietuvos mokslininkai Japonijos kolegoms perdavė 34 nediagnozuotomis ligomis sergančių Lietuvos pacientų genetinę informaciją, kuri vėliau Japonijos mokslininkų palyginta su Japonijos pacientų genetine informacija. Šių duomenų apsikeitimo dėka, 9 ir 34 pacientų buvo nustatytos panašios į Japonijoje aptiktas genetinės mutacijos, o keliems iš 9 pacientų jau paskirtas jų simptomus lengvinantis specialus gydymas.

  Memorandumas taip pat atvėrė galimybes kartu rengti jungtinius mokslinius simpoziumus, kurių pirmasis suplanuotas jau birželio 24 dieną Vilniuje bendradarbiaujant su genų redagavimo srities prof. Virginijumi Šikšniu.

  M. Suematsu yra šeštasis Japonijos pilietis, kuriam skirtas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  3.jpg

  Balandžio 8 dieną ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Japonijos investicijų užsienyje instituto (angl. Japan Institute for Overseas Investment, JOI) prezidentas Kohei Nakanishi pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo numatoma keistis investavimui aktualia informacija, bendrai organizuoti investicijų skatinimo renginius, viešinti informaciją apie investavimo sąlygas Lietuvoje JOI kanalais.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  _DSC0770.JPG

  Nuo balandžio 1 dienos Japonijos ambasadoje Vilniuje priimamos darbo atostogaujant vizų paraiškos.

  Dvišaliai santykiai »
  LRG_DSC04177-01.jpeg

  Vasario 10 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje į pirmąją lietuviškos mokyklėlės pamoką susirinko gausus būrys vaikų ir tėvelių.

  Dvišaliai santykiai »
  EU-JP vėliavos.jpg

  Šiandien, vasario 1 dieną, pradedamas taikyti Europos Sąjungos ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas. Tai – didžiausia iki šiol sudaryta ES laisvosios prekybos sutartis, kuri sukurs laisvosios prekybos erdvę, apimančią virš 600 milijonų gyventojų ir sukuriančią trečdalį pasaulio BVP.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_6734.JPG

  Sausio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki, kuris pristatė naujų projektų galimybes plėtojant bendradarbiavimą energetikos, transporto ir gyvybės mokslų srityse.

  Dvišaliai santykiai »
  _MG_2062.JPG

  Spalio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki, kuris prieš savaitę įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata