
Artimiausi renginiai
- 2019-02-19 Viceministras Albinas Zananavičius dalyvauja ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje Briuselyje
- 2019-02-20 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje
- 2019-02-20 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja Vyriausybės posėdyje ir pasitarime
- 2019-02-21 Ministras Linas Linkevičius Lietuvos Prezidentės delegacijoje lankosi Lenkijoje
- 2019-02-21 Viceministras Neris Germanas susitinka su Prancūzijos Respublikos ambasadore Claire Lignieres-Counathe
Bendra Lietuvos ir Rusijos istorikų komisija Maskvoje paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį
Balandžio 17 -18 dienomis Maskvoje, minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, Lietuvos ir Rusijos bendra istorikų komisija Rusijos mokslų akademijoje surengė mokslinį seminarą.
Atidarydamas bendros Lietuvos ir Rusijos istorikų komisijos renginį, Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pažymėjo, kad istorikų komisija, nors ir su pertraukomis, veikia nuo 2006 metų, o tai rodo konstruktyvių kontaktų tarp abiejų šalių mokslininkų poreikį.
Mokslinėje konferencijoje skaityti pranešimai ir diskutuota apie Lietuvos valstybės atkūrimo laikotarpį, vykusias derybas su Rusija dėl Taikos sutarties sudarymo, nagrinėti kiti tarptautiniai to laikotarpio aspektai.
Renginys tapo gera proga istorikų komisijai aptarti jau vykstantį bendradarbiavimą sudarant bendrą istorinių dokumentų rinkinį „Lietuva – Sovietų Rusija 1917-1920 metais“. Susitikimo metu nustatytos naujos, abi puses dominančios, mokslinių tyrimų kryptys: Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, Lietuva Rusijos imperijos sudėtyje, Lietuva sovietiniu laikotarpiu. Dalyvaujant archyvų atstovams, aptartos galimybės lengviau susipažinti su Rusijos archyvuose saugomais dokumentais, tęsti Lietuvai svarbių istorinių dokumentų paieškas.
Renginyje taip pat dalyvavo specialus Rusijos prezidento atstovas kultūrinio bendradarbiavimo su užsieniu klausimams Micahilas Švidkojus, Rusijos užsienio reikalų ministerijos Lietuvos skyriaus vedėjas Andrėjus Skačkovas.
Šiuo metu bendrai istorikų komisijai vadovauja Lietuvos istorijos instituto direktorius, humanitarinių mokslų daktaras Rimantas Miknys ir Rusijos visuotinės istorijos instituto mokslinis vadovas, akademikas Aleksandras Čubarjanas.

Vasario 13 dieną valstybiniame A. Puškino muziejuje Maskvoje iškilmingai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 101-osios metinės. Į Lietuvos ambasados Rusijoje surengtą minėjimą susirinko Rusijos valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovai, užsienio šalių ambasadoriai ir diplomatai, kultūros, žiniasklaidos, visuomenės veikėjai, lietuvių bendruomenės nariai ir Lietuvos bičiuliai.

Vasario 7 dieną Lietuvos ir Azerbaidžano ambasados Maskvos Centrinių kino namų didžiojoje salėje susirinkusiai publikai pristatė šiuo metu Maskvoje kuriančio lietuvių teatro režisieriaus Rimo Tumino kūrybą.
Lietuva vertina žingsnius, kurių Jungtinės Valstijos ėmėsi, siekdamos išsaugoti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).
Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa apie užsienio politiką parodė, jog Lietuvos gyventojai užsienio politiką ir diplomatiją laiko reikšmingais šalies ir jos gyventojų saugumo užtikrinimo veiksniais, iš esmės pritaria valdžios institucijų vykdomai šalies užsienio politikai, pasisako už glaudesnį bendradarbiavimą su Baltijos šalimis bei Lenkija, o didžiausią grėsmę jaučia iš Rusijos.
Sausio 14-16 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrais vyksta solidarumo vizito į Ukrainą. Šį vizitą inicijavo ir organizavo Lietuva, siekdama priminti tarptautinei bendruomenei Rusijos veiksmų Azovo jūroje poveikį Ukrainos Mariupolio ir Berdiansko regionams.

Maskvos meno darbuotojų rūmuose gruodžio 14 dieną pristatyta Lietuvoje išleista monografija „Giedrius Mackevičius ir jo teatras“, kurią, remdamasi 2017 metais Lietuvoje vykusios konferencijos medžiaga, sudarė Lietuvos teatro, muzikos ir kino mokslinė bendradarbė Liucija Armonaitė.
Socialiniai tinklai