Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Airija – perspektyvi įvažiuojamojo turizmo rinka

Sukurta 2019.11.06 / Atnaujinta 2019.11.06 14:56
  Airija – perspektyvi įvažiuojamojo turizmo rinka

  Lapkričio 6 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko turizmo pusryčiai su pirmuoju Airijos ambasadoriumi Lietuvoje Dónalu Denhamu. Ambasadorius taip pat yra nevyriausybinio klubo „Lithuanian-Ireland Network“, kurio viena svarbiausių veiklos krypčių – turizmas, įkūrėjas.

  Susitikimo metu aptarta, kodėl verta dirbti su Airija, kodėl ši šalis yra perspektyvi įvažiuojamojo turizmo rinka ir kuo Lietuva gali būti patraukli Airijos turistams.

  Renginio dalyvius pasveikinusi Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorė Dalia Kreivienė pabrėžė, kad ministerija ir Lietuvos ambasados užsienyje įvažiuojamojo turizmo skatinimą laiko vienu iš veiklos prioritetų ir paragino naudotis plataus Lietuvos ambasadų tinklo teikiamomis galimybėmis.

  Ambasadorius Dónalas Denhamas pristatymo metu pabrėžė, kad 2018 metais 4,8 mln. Airijos gyventojų keliavo 8,6 mln. kartų, tad airiai nuolat ieško naujų kelionių krypčių ir Lietuva jiems galėtų būti labai įdomi šalis.

  Didelio dėmesio sulaukusiame renginyje dalyvavo Lietuvos turizmo operatoriai ir asociacijos, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai, turizmo informacijos centrai.

  Pastaraisiais metais sparčiai didėja turistų iš Airijos skaičius: 2018 metais augo virš 40 proc. ir pirmą kartą pasiekė beveik 10 000 turistų, o šių metų pirmą pusmetį – daugiau kaip 45 proc.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  download.jpg

  Gegužės 16 dieną įvyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje „Viskas bus gerai“, kuriame pasirodė gerai žinomi dainininkai, skaitovai, savo kūryba dalinosi poetai.

  Užsienio lietuviai »
  1.jpg

  Kovo 1 dieną Dubline vyko trečiasis Airijos lituanistinių mokyklų  konkursas, skirtas artėjančiam Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečiui.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  3.jpg

  Vasario 17 dieną Lietuvos ambasada Airijoje, žydų bendruomenė „The Jewish Representative Council of Ireland” ir Airijos lietuvių bendruomenė istorinėje Dublino mero rezidencijoje „Mansion House" surengė tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto koncertą „Laiškai iš praeities“, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20200203_182120 (002).jpg

  Vasario 3 dieną Dublino universitete (Airijoje) buvo oficialiai atidaryta paroda „Lietuvos ir Airijos žydų istorija”, skirta Vilniaus Gaono 300-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  darbo grupė2.jpg

  Sausio 24-26 dienomis Lietuva jau šeštą kartą buvo pristatyta didžiausioje Airijos turizmo parodoje „The Holiday World Show Dublin“. 

  Atstovybių naujienos »
  1.jpg

  Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje vyko kasmetinis padėkos Airijos lietuviams vakaras, kurio metu buvo pagerbti tautiečiai, aktyviai puoselėjantys lietuvybę, ryšius su Lietuva bei bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Airijos.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »