Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Rinkimai (2020 10 11) nedidelis.jpg

Rinkėjai, kurie pageidauja balsuoti Vokietijoje, iki 2020 m. spalio 4 d. kviečiami registruotis balsavimui per elektroninę registracijos sistemą, nurodant, ar ketinama balsuoti paštu, ar atvykstant į ambasadą.

Balsuoti galima paštu ir rinkimų dieną – 2020 m. spalio 11 d. nuo 10 val. iki 19 val. – atvykus į Lietuvos Respublikos ambasadą Berlyne, adresu Charitéstraße 9, 10117 Berlin. 2020 m. spalio 8-9 d. ambasadoje vyks išankstinis balsavimas – nuo 10 val. iki 12 val. ir nuo 14.30 val. iki 17 val.

Balsavimo komisija LR ambasadoje Berlyne pirmiesiems užsiregistravusiems balsuoti paštu jau išsiuntė balsavimo paštu dokumentus.

Daugiau informacijos: https://urm.lt/rinkimai2020.

Konsulinės naujienos »

Atvykti į Vokietiją leidžiama, nebent šalis ar jos regionas, iš kur atvykstama, yra priskirtas prie „rizikingų regionų“ – tokiu atveju atvykus privalomas COVID testas arba 14 dienų karantinas. Rekomenduojame sekti nuolat atnaujinamą „rizikingų regionų“ sąrašą Roberto Kocho instituto svetainėje: https://bit.ly/2FqNvMf
Rizikingu regionu laikoma ta šalis ar regionas, kur per paskutines septynias dienas koronaviruso atvejų skaičius viršijo 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Vykstantieji iš rizikos šalių tranzitu per Vokietiją gali būti paprašyti įrodyti tolimesnį kelionės tikslą ir pagrindą (pvz., pateikti kelionės bilietus, šalies leidimą atvykti).

Su COVID-19 susijusios prevencinės priemonės gali skirtis tarp Vokietijos federalinių žemių, todėl rekomenduojame atvykstantiesiems stebėti konkrečios federalinės žemės atsakingų tarnybų sprendimus: https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/coronavirus/corona-bundeslaender-1745198
Infekcijų skaičius Vokietijos žemėse skiriasi, detalią aktualią informaciją galima rasti čia: https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

Išsami informacija anglų kalba apie situaciją Vokietijoje yra oficialiuose VFR institucijų tinklalapiuose:

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs/EN/topics/civil-protection/coronavirus/coronavirus-faqs.html

https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

https://www.zusammengegencorona.de/informieren/information-for-foreign-careworkers/

Kilus ypatingiems klausimams dėl kelionių per Vokietijos oro uostus ar uostus, rekomenduojame konsultuotis su vietos policijos skyriais (Frankfurto oro uosto policija: [email protected], Kylio uosto: [email protected]).
_______________________

Informaciją apie padėtį LIETUVOJE rasite čia:
https://nvsc.lrv.lt/
https://urm.lt/default/lt/urm-informacija-keliaujantiems/covid19-duk-keliaujantiems
anglų kalba: https://urm.lt/default/en/important-covid19, https://nvsc.lrv.lt/en/,  https://koronastop.lrv.lt/en/#information
Naudinga informacija keliaujantiems LR Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje: https://keliauk.urm.lt

Informacijos rekomenduojame teirautis tiesiogiai LR Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre tel. +370 5 2649676, +370 618 79984, +370 5 212 4098.

Nuo 2020 m. rugsėjo 28 d. asmenys, atvykę į Lietuvą iš Vokietijos, privalo laikytis 14 dienų karantino, kuris gali būti sutrumpintas, jei aštuntą saviizoliacijos dieną pasidaromas COVID testas ir jo atsakymas yra neigiamas. Karantino sutrumpinimui būtinas leidimas, dėl kurio reikia registruotis svetainėje https://nvsc.lrv.lt/permit

Be to, į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo užsiregistruoti svetainėje https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form. Jei vykstama maršrutiniu transportu – prieš kelionę, o jei nuosavu – ne vėliau kaip po 12 valandų atvykus į Lietuvą.

Atkreipiame dėmesį, kad COVID paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, todėl maloniai prašome sekti informaciją aukščiau išvardintuose tinklapiuose ir čia: http://sam.lrv.lt/lt/news/prevenciniai-veiksmai-del-naujojo-koronaviruso-informacija-nuolat-papildoma/koronavirusas/operaciju-vadovo-sprendimai

Konsulinės naujienos »
IMG_7294.JPG

2020 m. rugsėjo 9 d. Vokietijos federaliniame Parlamente (Bundestag) surengta Vokietijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo grupės diskusija „Rusijos branduolinės energetikos projektai Rytų Europoje - nauja hibridinė grėsmė?“. Pagrindinis dėmesys skirtas nesaugios Astravo AE temai. Diskusijoje pasisakė nepriklausoma branduolinės saugos klausimų ekspertė dr. Anna Veronika Wendland ir Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Austrijos Respublikoje 2020 m. spalio 3 d. organizuoja konsulinę misiją į Insbruką, kurios metu konsulinis pareigūnas priims Lietuvos Respublikos piliečius ir lietuvių kilmės asmenis.

Konsulinis aptarnavimas vyks adresu Maria-Theresien Strasse 18,  6020 Innsbruck (Insbruko miesto Rotušės patalpos, Plenarinė salė). 

Konsulinės misijos metu bus priimami prašymai ir dokumentai dėl Lietuvos Respublikos pasų ir asmens tapatybės kortelių keitimo ir išdavimo, užsienyje sudarytų civilinės būklės aktų (santuokos, ištuokos, vaikų gimimo) įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, išvykimo iš Lietuvos Respublikos deklaravimo, dokumentų tvirtinimo pažyma Apostille, bus išduodamos pažymos, patvirtinančios, kad asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietoje (pažymos „Sodrai”), priimami prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės.

Išankstinė registracija būtina. Registracija vykdoma Lietuvos Respublikos ambasados Austrijos Respublikoje  el. p. [email protected] arba telefonu +43 1 7109758. Registruojantis prašome nurodyti vardą ir pavardę, asmens kodą ar gimimo datą, el. p. adresą, telefono numerį ir konsulinę paslaugą, dėl kurios kreipiatės. El. laiško skiltyje „Tema“ (vok. Betreff, angl. Subject) prašome įrašyti: MISIJA INSBRUKAS.

Ambasada kiekvienam asmeniškai patvirtins registraciją misijoje bei susisieks asmeniškai dėl paskirto priėmimo laiko bei pateikiamų dokumentų.

Konsulinės naujienos »
112229140_1057584301305934_3428992479923948845_o.jpg

2020 m. liepos 18 d. Vokietijos miestelio Barmstedto pilies saloje prasidėjo festivalis „Lietuvos savaitės“. Programą atidarė keturių lietuvių tapytojų – Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės, Miglės Kosinskaitės, Jolantos Kyzikaitės ir Virginijaus Viningo – jungtinė paroda „4 pozicijos / 4 positions“.

Festivalio atidarymo metu kalbėjęs Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška džiaugėsi galimybe Vokietijos gyventojams iš arčiau pažvelgti į lietuvių menininkų kūrybą bei pabrėžė glaudžius, ilgamečius Lietuvos ir Vokietijos ryšius.

„Lietuvos savaičių“ programoje be tapybos parodos planuojami įvairūs muzikiniai renginiai, literatūriniai skaitymai ir kitos kultūrinės iniciatyvos. 

Daugiau informacijos: http://www.ldsajunga.lt/NAUJIENOS-2499

Nuotraukos Julijos Goyd

Istorinė, kultūros diplomatija »
Bernd Moser, 2020 07 14.jpg

2020 m. liepos 14 d. Berlyne Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Darius Semaška įteikė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždę“ Lietuvos Respublikos Garbės konsului Tiūringijos ir Saksonijos-Anhalto federalinėse žemėse Bernd Moser.

 

Užsienio politika ir diplomatija »
20200707_162521.jpg

2020 m. liepos 7 d. Hamburge Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Darius Semaška įteikė įgaliojimus naujajam Lietuvos garbės konsului dr. Dietmar Otto Reich. Kartu buvo surengti susitikimai su Hamburgo Vyriausybės, uosto, verslo ir kultūros atstovais, kurių metu aptartos Lietuvos ir Hamburgo ryšių bei bendradarbiavimo plėtros idėjos.

 

Užsienio politika ir diplomatija »
Lietuvos profesionalų forumas Vokietijoje 2020.jpg

2020 m. sausio 25 d. Lietuvos ambasadoje Berlyne iš įvairių Vokietijos miestų suvažiavę lietuviai dalinosi sėkmingų karjerų verslo įmonėse patirtimi, svarstė, kaip tapti geresniais Lietuvos verslo ambasadoriais Vokietijoje.

Ekonominiai santykiai »
Waren (2).jpg

2020 m. sausio 23 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Darius Semaška perskaitė pranešimą „Lietuva – šalis dėmesio centre“ Meklenburgo Priešakinės Pomeranijos federalinės žemės Europos akademijoje Waren mieste, dalyvavo diskusiojoje su renginio dalyviais.

Daugiau: https://bit.ly/2O90GmE

 
Užsienio politika ir diplomatija »
Hamburg (1).jpg

2020 m. sausio 22 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Vokietijos Federacinėje Respublikoje Darius Semaška dalyvavo Hamburgo universiteto renginyje, skirtame komunizmo pabaigos Vidurio ir Rytų Europoje temai. Vyko diskusija apie pokyčius ir perversmus Baltijos šalyse per pastaruosius 30 metų ir šių šalių ateities perspektyvas, susitikimas su Hamburgo užsienio ir saugumo politikos ekspertais.

Užsienio politika ir diplomatija »
2020 01 13 (1).jpg

Minėdama Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, uždegdama atminimo žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Istorinė, kultūros diplomatija »
2020 01 12 Bėgimas (0).jpg

Minėdama 29-ąsias Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos metines – 2020 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne pakvietė lietuvius ir Lietuvos draugus į simbolinį bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Bėgimas sausio 13-ajai paminėti.jpg

Mieli lietuviai ir Lietuvos draugai!

2020 m. minėdami 29-ąsias Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos metines kartu su Berlyno lietuvių bendruomene kviečiame Berlyno lietuvius ir Lietuvos draugus į simbolinį bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“ Berlyne 2020 m. sausio 12 d., sekmadienį, pradžia 11:00 val. Startas – Obeliskas Kovo 11-ajai Berlyno Charlottenburg parke. Rinktis 10:45 val. Finišas – Lietuvos Respublikos ambasada Berlyne.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Darius Semaska Buxtehude.jpg

2019 m. gruodžio 7 d. buvo paminėtas Vokietijos Bukstehudės Halepageno mokyklos ir Šilutės pirmosios gimnazijos bendradarbiavimo 30 metų jubiliejus.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata