Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Vokietijoje atidengtas paminklas nužudytiems Lietuvos žydams

Sukurta 2017.01.31 / Atnaujinta 2017.01.31 15:27
   Vokietijoje atidengtas paminklas nužudytiems Lietuvos žydams
   Vokietijoje atidengtas paminklas nužudytiems Lietuvos žydams
   Vokietijoje atidengtas paminklas nužudytiems Lietuvos žydams

   Valdkircho (Waldkirch) mieste, Badeno-Viurtembergo federalinėje žemėje, sausio 29 dieną buvo atidengtas memorialas per Holokaustą nužudytų Lietuvos žydų atminimui.

   Renginyje kalbėjo Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Vokietijos Bundestago narys ir vyriausybės įgaliotinis santykiams su Rusija ir Rytų Europa Gernotas Erleris, Valdkircho meras Romanas Götzmannas ir miesto bendruomenės atstovai.

   Lietuvoje įvykdytoms masinėms žydų žudynėms vadovavo Valdkircho mieste vaikystėje ir jaunystėje gyvenęs Karlas Jėgeris (Karl Jäger). SS pulkininkas, 3-ojo operatyvinio būrio vadas savo ataskaitose yra tiksliai įvardinęs, kiek vyrų, moterų, vaikų nužudyta jo įsakymu, nuo 1941 iki 1942 metų –  iš viso 137 tūkst. 346 žmonės.

   „Prisiminti Holokaustą yra labai svarbu, nes tik taip perduosime žinią ateities kartoms, kad tokia tragedija daugiau niekada nepasikartotų“, – pažymėjo ambasadorius D. Matulionis. Jis taip pat teigė, kad nors į Yad Vashem Pasaulio tautų teisuolių sąrašą už žydų gelbėjimą iš Lietuvos įtraukta beveik 900 asmenų, žydų žudynėse dalyvavo ir lietuviai. „Atviras, objektyvus ir garbingas santykis su savo istorija yra brandžios visuomenės ir stiprios valstybės ženklas“, – sakė Lietuvos diplomatas.

   Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky pažymėjo, kad tai pirmasis paminklas Vokietijoje, skirtas Holokausto metu sunaikintiems Lietuvos žydams.

   Paminklą nužudytiems Lietuvos žydams inicijavo Valdkircho miesto bendruomenė. Šiemet taip pat pristatomas Jürgeno Dettlingo dokumentinis filmas „Karl Jäger ir mes – ilgas Holokausto šešėlis Lietuvoje“, kuriame panaudotos dokumentinės nuotraukos, kalbinti Lietuvos žydai, kurie išgyveno Holokaustą.

   Sausio 27 d. Vokietijoje buvo minima Nacionalsocializmo aukų atminimo diena.

   Naujienlaiškio prenumerata