Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Ūkio ministras Vokietijoje pristatys Lietuvos lazerių pramonės potencialą

Sukurta 2017.06.23 / Atnaujinta 2017.06.23 15:40

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius š. m. birželio 26–27 dienomis kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ atstovais ir verslininkų delegacija lankysis Miunchene (Vokietijoje), kur didžiausioje pasaulyje lazerių parodoje „Laser World of Photonics 2017“ pristatys šalies lazerių pramonės potencialą tarptautinei šio sektoriaus bendruomenei, dalyvaus susitikimuose su aukšto rango Vokietijos pareigūnais.

Pirmadienį, birželio 26 d., ūkio ministras susitiks su Bavarijos žemės Ministro Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų ir tarptautinių santykių ministre Beate Merk. Susitikime planuojama aptarti dvišalius ekonominius santykius ir tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas. Tą pačią dieną ministras su OSRAM įmonės atstovais aptars šios bendrovės galimybes bendradarbiauti su Lietuvos įmonėmis, susitiks su Miuncheno lietuvių bendruomene.

Antradienį, birželio 27 d., M. Sinkevičius lankysis didžiausioje pasaulyje lazerių parodoje „Laser World of Photonics 2017“. Planuojama, kad šių metų paroda pritrauks apie 30 tūkst. lankytojų, o joje pristatymus rengs daugiau nei 1 tūkst. įmonių iš 37 šalių.  M. Sinkevičius taip pat susitiks su asociacijos „ELI-DC“ generaliniu direktoriumi Carloʼu Rizzutoʼu.  

ELI (angl. Extreme Light Infrastructure) – tai pirmasis pasaulyje tarptautinės prieigos tarpdalykinių tyrimų lazeriais projektas, kurio tikslas – sukurti Rytų Europoje 4 tyrimų centrus, kuriuose bus įrengti galingi ir pažangūs lazeriai, skirti specifiniams tam tikros srities tyrimams atlikti. Trys tyrimų centrai jau kuriami: lietuviai lazerius kuria Vengrijoje ir Čekijoje, o Rumunijoje projektą įgyvendina prancūzai. Ketvirto tyrimų centro vieta dar neparinkta, todėl Lietuvos lazerių bendruomenė deda dideles pastangas, kad šis infrastruktūros projektas atsirastų Lietuvoje. Šis projektas pritrauktų daug investicijų į  Lietuvą ir skatintų inovacijų plėtrą.

Per metus lazerių sektorius Lietuvoje išauga 10–15 proc. Sektoriaus apyvarta per pastarąjį penkmetį išaugo beveik dvigubai: nuo 46,5 mln. eurų 2011 m. iki daugiau nei 90 mln. eurų 2016 m. Prieš 10 m. sektoriuje veikė tik 10 įmonių, o šiandien pasauliui produktus teikia 30 kompanijų, kuriose dirba per 800 aukštos kvalifikacijos profesionalų. Didžioji dalis Lietuvoje pagaminamos lazerių produkcijos (beveik 90 proc.) eksportuojama. Savo sukurtą produkciją lietuviai eksportuoja į 100 pasaulio valstybių, tarp pirkėjų – didžiausios ES, JAV, Kinijos, Japonijos laboratorijos ir tyrimų centrai.

Naujienlaiškio prenumerata