Temos Žymėti visasAtžymėti visus

„Trimitas“ su Lietuvos 100-mečiui skirta programa Berlyne

Sukurta 2017.10.17 / Atnaujinta 2017.10.17 12:29
    „Trimitas“ su Lietuvos 100-mečiui skirta programa Berlyne

    2017 metų lapkričio 4-5 dienomis valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas D. Staponkus, vyr. dirigentas U. Vaiginis) su choreografine grupe (choreografė L. Bernatavičienė) dalyvaus didžiausiame Europoje pučiamųjų orkestrų festivalyje „BERLIN TATTOO 2017“. Festivalis vyks Berlyno Max-Schmeling halėje, rengiami trys koncertai.

    Orkestras pristatys naujai paruoštą lietuvių kompozitorių muzikinę programą su marširavimo elementais bei šokių kompozicijomis, kurias sukūrė Lilija Bernatavičienė. Tai unikali proga ir galimybė reprezentuoti Lietuvą, 100-mečiui paminėti „Trimito“ parengtoje naujoje programoje pristatomi ir senieji lietuvių tautiniai simboliai: „meilė“, „kryžius“, eglelė“, „vaisingumas“ ir kt., programoje persipina šiuolaikinio pučiamųjų instrumentų muzikavimas bei istorinis programos turinys. Orkestras dalyvaus ir bendrojoje festivalio orkestrų rengiamoje programoje. Planuojama, kad orkestro „Trimitas“ pasirodymus Vokietijoje stebės virš 20 000 žiūrovų.

    Festivalis „BERLIN TATTOO 2017“ suburė aukščiausio lygio muzikinį profesionalumą pristatančius reprezentacinius kolektyvus iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų. „Trimito“ pakvietimas į šį prestižinį renginį jau yra prasmingas įvertinimas – festivalio organizatoriai vardinius kvietimus siunčia tik įvertinę orkestrų kokybę ir profesionalumo lygį.

    Naujienlaiškio prenumerata