Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Tomas Venclova dalyvaus literatūros festivalyje Berlyne

Sukurta 2017.09.05 / Atnaujinta 2017.09.05 12:24
  Tomas Venclova dalyvaus literatūros festivalyje Berlyne

  Rugsėjo 6 - 16 dienomis Berlyne 17 kartą vyksta Tarptautinis literatūros festivalis. Tarp dalyvių iš viso pasaulio - ir lietuvių autorius Tomas Venclova. Festivalyje taip pat bus pristatyta Felikso Akermano knyga apie Lietuvą.

  Programoje numatyti naujų knygų pristatymai, poezijos vakarai, skaitymai, pasaulio pabėgėlių projektas (Refugees Worldwide), diskusijos, akibrokštų literatūros pasaulyje prisistatymai.

  Rugsėjo 7-ąją vienas žymiausių lietuvių rašytojų ir publicistų T. Venclova kartu su poetais N.Bleutge, A.Polonskaya, J.Yang ir J.Zigura dalyvaus Poezijos vakare, kur kultūriškai spalvingą auditoriją supažindins su savo eilėmis. 

  Rugsėjo 8 d. vyks Felikso Akermano knygos ,,Mein Litauischer Führerschein: Ausflüge zum Ende der Europäischen Union” (liet. Mano lietuviškas vairuotojo pažymėjimas. Išvykos į Europos Sąjungos pakraštį) pristatymas. Šis vokiečių rašytojo kūrinys yra puiki galimybė lietuviams pažvelgti į savąją kultūrą svetimšalio akimis, kadangi knyga - paties F. Akermano gyvenimo Lietuvoje nuotrupos bei impresijos. 

  Festivalio metu dalyviai kviečiami apsilankyti kongrese - intelektualaus pokalbio erdvėje, kurioje pasaulio publicistai, rašytojai ir mąstytojai diskutuos demokratijos, socialinių medijų ir meno temomis. Numatytos diskusijų serijos Fokus metu bus skatinama atkreipti dėmesį į tam tikrų Europos regionų ir pasaulio šalių problematiką. Būtent pokalbyje ,,Focus Eastern Europe’’, rugsėjo 9-ąją dieną, savo mintimis dalinsis Tomas Venclova. Diskusijoje taip pat dalyvaus istorikas, rašytojas F. Akermanas, ukrainiečių kilmės rašytojai B.Chersonskij ir J.Demenok bei baltarusis A. Klinau. 

  Tomo Venclovos dalyvavimą tarptautiniame literatūros festivalyje remia Lietuvos kultūros institutas. 

  Festivalio programa: http://www.literaturfestival.com/programm

  Naujienlaiškio prenumerata