Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Tiuringijoje ambasadorius D. Matulionis diskutavo apie Lietuvos ir Vokietijos užsienio politiką

Sukurta 2016.11.15 / Atnaujinta 2016.11.15 11:39
  Tiuringijoje ambasadorius D. Matulionis diskutavo apie Lietuvos ir Vokietijos užsienio politiką

  Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis, lapkričio 10 dieną diskusijoje Erfurte aptardamas Lietuvos ir Vokietijos požiūrį į tarptautinės darbotvarkės iššūkius, ypač pabrėžė stiprių transatlantinių ryšių svarbą.

  „Mūsų saugumo politika remiasi glaudžia partneryste su JAV. Tai buvo, yra ir išliks ateityje mūsų svarbiausiu prioritetu“, – pažymėjo D. Matulionis.

  Renginį „Europa ir jos sienos. Vokietijos ir Lietuvos perspektyvos 2016“ organizavo Lietuvos garbės konsulas Berndas Moseris kartu su Konrado Adenauerio fondu bei Vokietijos ir Lietuvos forumu.

  Lietuvos diplomatas išskyrė saugumo ir gynybos politiką,  kaip vieną iš svarbiausių Lietuvos ir Vokietijos santykių aspektų. Vokietijos sprendimą vadovauti NATO batalionui Lietuvoje jis pavadino nauja ir labai svarbia solidarumo su Lietuva išraiška. Anot D. Matulionio, Lietuvai Vokietija yra strateginė partnerė Europoje ir ryšiai su Vokietija yra kaip niekuomet geri. Jis taip pat padėkojo Konrado Adenauerio fondui už didelį dėmesį Lietuvos ir Vokietijos ryšiams stiprinti.

  Diskusijoje taip pat kalbėjo buvęs Vokietijos atstovas Europos Sąjungoje ambasadorius Dietrichas von Kyawas. Diskusiją moderavo žurnalistė Blanka Weber.

  Renginio dalyviai taip pat domėjosi Lietuvos ir Tiuringijos sąsajomis, Lietuvos politikos aktualijomis ir praėjusių Seimo rinkimų rezultatais. Buvo sutarta dėl tolesnio bendradarbiavimo plečiant Lietuvos ir Tiuringijos ryšius.

  Naujienlaiškio prenumerata