Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA VOKIETIJOS FEDERACINĖJE RESPUBLIKOJE

Adresas: Charitestr. 9, 10117 Berlin, GERMANY

plačiau »

Tel. +49 30 890 681 0
Faksas +49 30 890 681 15
El. paštas

Susitikimai su rašytoja Rūta Mataityte Vokietijoje

Sukurta 2016.10.05 / Atnaujinta 2016.10.05 12:39
  Susitikimai su rašytoja Rūta Mataityte Vokietijoje

  Spalio 7 d. 19 val. į susitikimą su lietuvių rašytoja Rūta Mataityte kviečiame Berlyne gyvenančius lietuvius. Pokalbį moderuos Berlyne gyvenanti rašytoja, romanų „Ruduo Berlyne“ ir „Berlyno romanas“ autorė Lina Ever. Rašytojos kalbėsis apie kūrybą, apie šeimas, apie gyvenimą svetur, apie tai, ar atstumas nuo tėvynės padeda ar trukdo kurti, apie šalių, kuriose gyvena, įtaką kūrybai. Susitikimo metu bus galima įsigyti abiejų autorių knygų.  Susitikimas įvyks Berlyno lietuviams įprastoje vietoje Max Fish bare (Veteranenstraße 21, 10119 Berlin).

  Norvegijoje gyvenanti vertėja ir rašytoja, keturių romanų autorė Rūta Mataitytė šį rudenį pradėjo savo susitikimų su skaitytojais ciklą, pristatydama naujausią, šių metų pavasarį pasirodžiusį romaną „Jos vardas Magija“. Pirmasis renginys įvyko rugsėjo 24 d. Lietuvos ambasadoje Osle, o spalio 2 d. Rūta pasimatė su skaitytojais Danijoje, Vejles miestelyje. 

  Iš Danijos Rūta Mataitytė patraukė į Vokietiją, kur ketina susitikti su lietuviais Hamburge ir Berlyne. Hamburgo skaitytojai į renginį kviečiami jau šį vakarą, spalio 5 d. (trečiadienį) 19 val. Lietuvių sielovados namuose (Lübecker Str. 101, Hamburg). Autorė ne tik pasakos apie knygas, bet ir parodys pačios užfiksuotų Norvegijos vaizdų, tarsi savotiškų savo tekstų iliustracijų.

  „Man labai rūpi susitikti su lietuviais, gyvenančiais užsienyje, manau, kad jie gali būti vieni iš svarbiausių mano skaitytojų, nes turime daug panašios patirties. Nors emigracija mano knygose nėra pagrindinė tema, vis dėlto nuolat grįžtu prie savos šalies ilgesio, naujų namų ieškojimo temų, todėl užsienyje gyvenantys žmonės atpažįsta savo išgyvenimus, ir tai juos patraukia. Kita vertus, skaitytojams atveriu jiems nežinomą Norvegijos ir šiaurės pasaulį, kurį jau gana gerai pažįstu“, – dalinasi mintimis Rūta.

  Apie autorę:
  Rūta Mataitytė jau 20 metų gyvena Norvegijoje, dirba vertėja, augina keturis vaikus ir rašo knygas. R.Mataitytė yra išleidusi keturis romanus: „Svajonė apie sniegą“, „Laiškai“, „Gunda“, „Jos vardas Magija“, kurie sulaukė nemažai dėmesio lietuviškoje periodikoje. Autorė savo knygose gilinasi į skaudžius žmonių išgyvenimus netekus pačių artimiausių žmonių, sudėtingus tarpusavio santykius šeimoje, jaunų žmonių klaidžiojimus, abejones, namų ilgesį, meilę.

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata