Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su Vokietija aptarti šalims aktualūs klausimai

Sukurta 2020.04.27 / Atnaujinta 2020.04.30 20:50
   Su Vokietija aptarti šalims aktualūs klausimai
   Su Vokietija aptarti šalims aktualūs klausimai

   Karantino sąlygomis ekonominė diplomatija persikėlė į elektroninę erdvę – ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis šiomis dienomis dalyvavo politiniuose bei verslo susitikimuose su vienos pagrindinių Lietuvos prekybos ir investicijų partnerių – Vokietijos – atstovais ir aptarė pozicijas Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimais bei galimybes stiprinti šalių bendradarbiavimą.

   Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis vaizdo konferencijoje su šios šalies federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos valstybės sekretore Claudia Dörr-Voss aptarė COVID-19 poveikį ekonomikai ir abiejų šalių Vyriausybių sprendimus, svarbiausius ES darbotvarkės klausimus. Pasak M. Skuodžio, COVID-19 protrūkis ir tai, kas vyksta pasaulyje, rodo, kad labai svarbu ieškoti bendrų sprendimų, kaip užtikrinti nenutrūkstamą vertės grandinę aprūpinant šalis apsaugos priemonėmis, stiprinti vietos gamybos pajėgumus.

   Pokalbyje akcentuota, kad ypač svarbu šiuo momentu užtikrinti bendrosios rinkos veikimą ir sklandų prekių judėjimą. Taip pat diskutuota ir apie Vokietijos pirmininkavimą ES Tarybai epidemijos metu bei laukiančius uždavinius, nes COVID-19 akivaizdoje įvairiais aspektais labai aiškiai matomi bendrosios rinkos trūkumai. Taigi svarbu rasti sprendimus ir pasimokyti iš krizės.

   Ekonomikos ir inovacijų viceministro M. Skuodžio vaizdo susitikime su Vokietijos pramonės asociacijos (vok. BDI) vadovu ir prezidiumo nariu dr. Joachimu Langu aptartos šalių bendradarbiavimo galimybės tradiciniuose ir aukštųjų technologijų sektoriuose, kuriuose Lietuva būtų suinteresuota siūlyti savo kompetencijas ir paslaugas.

   Vokietijos pramonės asociacija BDI jungia 40 kitų asociacijų iš automobilių, statybų, biotechnologijų, elektronikos, farmacijos ir kitų sektorių, kuriuos sudaro apie 100 tūkst. įmonių ir apie 8 mln. darbuotojų.

   Naujienlaiškio prenumerata